Postita vastus 
 
Teema reiting:
  • 0 Häält - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ämblikute anatoomia
Autor Sõnum
Lynx Titan
Tavaliige

Postitusi: 75
Liitunud: Nov 2021
03-11-2021 18:55
Postitus: #1
Ämblikute anatoomia
Ämblike liike on täpselt sama palju kui mida on erinevaid individuaalseid ämblikke planeedil maa. Kui kassidel on "evolutsioon", siis ämblikkel on "revolutsioon", see on aeglasem kui evolutsioon aga hoopiski sihikindlam sellest. Äblikkel on tavaliselt 1-27 südant, kuigi tihti tavalise valgusspektriga nähtavad ämblikud omavad 4-8 südant, naised igas teises jalas ja meessoost ämblikud igas jalas üks süda. Erinevate teiste valgusspektritega nähtavad ämblikud võivad omada kuni 600 jalga, ja neid ei ole kunagi varem kuskil tavatud. Ämblikkel on omadus nagu kärbestel, et nad võivad oma karvadega näga nagu teleskoop Hubble päris ükskõik kuskohta sest nagu teleskoop Hubble ka, see näeb kõik valgusspektrid ja suudab läbida pindasid. Mõni on võibolla pimedas kunagi näinud kuidas ämblik kuidagi roomab seina sees ja hüppab siis kasvõi kärpse turja peale.

Ämblikud on loomade piirkonnas pühad loomad, seda kuigi Kristlased, Juudid ega ka Moslemid ei teadnud. Kui ämblikel oleks vaba tahe, mida neil kuigi ei ole, sest neil on rohkem "suur tahe", nad võivad tulla su alateadvusesse, võtta su vaba tahte su enda kontrolli alla ja sind kasvõi naerma ajada või võibolla midagi muud... või kui ämblikud tahaksid, nad võiksid olla ka kahemeetrised linnas ringi jalutavad suured jahimehed kes teevad samamoodi nagu terroristid, aga nad arvavad et väikesed ämblikud on rohkem hirmutavamad.

Näiteks Tarantula, kellel on omadus oma sugupoolt vahetada nii tihti kui vajadus ja kellel on 7989 veresoont ja 8 südant omab vedelikku enda suus mis muudad soodaks ükskõik mis orgaanilise eluvormi umbes kolmes sekundis. Braziilias on nähtud juhtumeid, kus Tarantula on linde kaitsnud jahimeeste eest ja hüpanud puu latvadel jahimeesti turva peale, hammustanud ja nelja sekundiga kasvanud oma saagist kümne meetriseks hiigelämblikuks. Söönud ülejäänt jahimehed vaikselt ära ja siis joostes mere alla jooksnud lähedasse randa kus ta kahaneb vaikselt. Ämblikkel on siis omadus hingata igasuguseid gaase nii ilmast kui ka veest. Ämblikud on äärmiselt osavad mereloomad, kus nad põhjariikides tihti talvetuvad juhul kui nad torustikku sisse talveks ei lähe.Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Q11
Veteran

Postitusi: 2,023
Liitunud: Nov 2018
03-11-2021 19:02
Postitus: #2
RE: Ämblikute anatoomia
Mingisugused uued ämblikud on tõepoolest tekkinud. Päris suured, nii umbes...3-4 cm läbimõõt.
Kohe kuulda kui klobinal põrandal jookseb või ähkides ennast laest alla vinnab.
Need sunnikud hammustavad ka...ja päris valusasti.
Ja see polegi naljajutt...Hrmm

https://ärkaja.com/index.php
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Mannu Eemal
uxake

Postitusi: 2,832
Liitunud: Aug 2010
03-11-2021 20:51
Postitus: #3
RE: Ämblikute anatoomia
On küll Eestisse tekkinud mingid eriliselt suured ja hammustavad ämblikud. Ikka kuskilt lõunast ja ilmselt kaubakastidega. Endal pole olnud juhust näha, aga usaldusväärne isik, naine, kes muidu üldse ämblikke ei karda ja kellele nad tõesti meeldivad (nagu minagi), temal oli hiljuti toas ämblik, kes oli isegi tema jaoks liiga suur (et olla mõnus).

Brain expedition.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Mannu Eemal
uxake

Postitusi: 2,832
Liitunud: Aug 2010
04-11-2021 09:57
Postitus: #4
RE: Ämblikute anatoomia
(03-11-2021 18:55 )Lynx Titan Kirjutas:  Ämblikud on loomade piirkonnas pühad loomad, seda kuigi Kristlased, Juudid ega ka Moslemid ei teadnud.
Loomadest ma ei tea, aga mind hämmastas mõningal määral see, et nii eestlastel kui ka tšuktšidel, ehket suure Euraasia mandri mõlemas kauges otsas on põliselanikel ämblik õnnetooja loom (ämblik ei ole putukas). Tšuktši muinasjuturaamatus "Unesnõiduja", vist "ussinuumaja" loos oli see, kus õnnets abielus oleva naise käele laskus ämblik-õnnetooja ja aitas tal naisetapjast mehe käest pääseda.
Teistest rahvastest ma ei tea, aga ehk on kellelgi andmeid?

Brain expedition.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Postita vastus 


Vali alamfoorum:


Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog