Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Silmad
#51
(04-11-2013, 18:13 )excubitoris Kirjutas: Lindalinda - siin on mängimine mõistetega mis paljud asjad tukis keerab - nii otse kui kaudselt.
Popkultuur ja täppisteadus on siiski natuke erinevad. Üks määrab asja definitsiooni teine arvab.

Tegin nüüd veidi uurimustööd selle fotogeenilisuse üle ja ma ei saa sinuga nõustuda. Pigem, kulla tüdruk, tundub, et praegu hoopis sina "arvad".

Keelenõuandest: Üksnes ne-liitelisena on normitud fotogeenne (mitte fotogeeniline). Ehk siis sõna fotogeeniline eesti keeles ametlikult ei olegi. Kuid kasutatakse seda fotogeense sünonüümina.
http://www.emakeeleselts.ee/omakeel/2008...8-1_06.pdf

ÕS-ist: fotogeenne: pildistamiseks, filmimiseks sobiv.

Eesti-Inglise sõnaraamat: photogenic: fotogeenne, fotogeeniline
http://aare.edu.ee/dictionary.html?query...&otsi=otsi

Wikipedia: A subject (generally a person) is photogenic if appearing aesthetically or physically attractive or appealing in photographs.
http://en.wikipedia.org/wiki/Photogenic

Kusagil pole mainitudki seda, et fotogeeniline tähendab seda, et parem ja vasak pool on sümmeetrilised.

+ parawebi siduda täppisteadusega on ka veidi ülepingutatud äkki? Vastasel juhul peaks kõik postitused või vähemalt teemad algama mõistete lahtikirjutamisega.
Kas lükkad ümber?

Vasta
#52
Küsimus polnud mitte paraweebi seotusest täppisteadusega aga see selleks. Mõistete lahtkirjutamine tuleks ainult kasuks ja seda - arvan, et - enamikus teemades aga mitte sellest ei ole siin hetkel jutt wink

Need lingid mida andsid on mul enamuses loetud - või analoogsed vähemalt - nimetuste järgi, kuid tundub, et mina vist olen liiga vana ja omal ajal õppisin materjalidest mida kas pole netti pandud või ei taheta sinna panna mingil põhjusel - ei pea tingimata "vandenõu" olema - piisab kurikuulsast autoriõiguse klauslist.
Kui oma pildistamise harrastust kaugetel 1980ndatel alustasin siis olid vastavates õppematerjalides - mis Pärnu poodides ja raamatukogudes olemas olid - just kirjas see, et näo puhul tähendab fotogeenilisus just seda, et näo mõlemad pooled on sümmeetrias. Sama kehtis ka teiste objektide puhul, kuid mitte alati ei pidanud olema selline otsene sümmeetria kui näo puhul. See võis olla ka neliksümmeetria ehk keskpunkti suhtes olevad neli piirkonda on omavahel mingis sümmeetria suhtes aga see jutt läheks juba pikaks. Kõiki neid põhitõdesi sai ikka päris mitu aasta studeeritud ja ühte koma teist on ikka veel mälus alles.
Ka hiljem olen sama mõistega kokku puutunud, kuid tunnistan, et viimased nii pea paarkümmend aastat olen oma hobi suht unarusse jätnud - teen vaid vahest neid nn olustiku pilte ja sedagi harvem kui tahaks.

Samas võiks nati jätkata - sinu toodud Wiki lingis on kirjas, et tegu on füüsilise meeldivusega - eelnevalt sai mainitud, et sümmeetria tekitab füüsilise meeldivuse emotsioone. Seega sellise väikse kaarega oleks mul nagu ju isegi õigus wink
Vasta
#53
(04-11-2013, 19:38 )excubitoris Kirjutas: ...Need lingid mida andsid on mul enamuses loetud - või analoogsed vähemalt - nimetuste järgi, kuid tundub, et mina vist olen liiga vana ja omal ajal õppisin materjalidest mida kas pole netti pandud või ei taheta sinna panna mingil põhjusel - ei pea tingimata "vandenõu" olema - piisab kurikuulsast autoriõiguse klauslist...

Olgu, olen nõus, et ühest küljest on sinul õigus Smile
Vasta
#54
"Saudi Araabia vooruslikkuse edendamise ja pahede ennetamise komitee teatas hiljuti, et naised peavad katma oma silmad, kui neid peetakse „ahvatlevaiks“.

„Komitee mehed sekkuvad, et sundida naisi katma oma silmad, eriti ahvatlevad,“ ütles komitee esindaja šeik Motlab al-Nabet agentuuri AINA vahendusel. „Meil on õigus seda teha.“

Millised on ahvatlevad silmad? Üks Saudi Araabia ajakirjanik pakkus anonüümselt, et need on ilusa kujuga ja meigitud silmad. Või isegi meikimata, kui nad on ilusad, on naisel probleem. Komitee ei pakkunud „ahvatleva“ definitsiooni."

http://www.delfi.ee/news/paevauudised/va...d=70098459

Hea, et ikka Eestis elame ja islamistide lollid reeglid meid ei piira...VEEL.
Vasta
#55
Vaadake kuidas saatejuhi silmad korraks muutuvad.

Vasta
#56
Hetkes, kus kõik oleme sunnitud viibima avalikus ruumis näomaski taga, koos enda lahutamatu miimikaga on võimalus igaühel analüüsida vastutulija silmi ning lugeda neid. Paljudel on külmal ajal peanupp kaetud ka mütsilotuga, isegi kulmud on varjus ja jäänud on vaid kitsas avasus silmadele.
Inimestel, olenemata vanusest peitub silmades eluterve energia ja selle taga terve särav maailm, kuid paljudel asub silmis kurnatus, tüdimus, väsimus...
Vaadake julgelt silma! Kas need kõnetavad teid?

-------

"Igal maa peal elaval inimesel on paar unikaalseid silmi, mis näevad oma enda universumi."
Selle lausega algab mängufilm Silmadest.
Auhinnatud film: "I Origins" Alguspunkt, https://www.youtube.com/watch?v=Mk4briOLrTQ
Vasta
#57
Nendele, kel on mõnikord raske kellegile silmast silma vaadata, võin pakkuda nõu mis algselt on mõeldud kergelt autistlikke inimeste (aspide) jaoks. Kuna nad näevad vaeva teise inimesega silmakontakti loomisel, aga mida ühiskondlik neurotüüpiline kombekompleks ikka suhtlemisel nõuab, siis on hea alternatiiv suunata pilku mitte vestleja silmadesse vaid lauba keskele. Sel juhul ebamugavustunne kaob ja samas ei saa teine aru et tegelikult silmakontakti pole. Smile
Vasta
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat