•  Eelmine
  • 1
  • 2(current)
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 16
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 1Hääli - 5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kummitavad kohad
#26
Ei, "see" mets asub veel kaugemal, kui ma olen õieti aru saanudSmile
Vasta
#27
Ise elan hiiumaal ja totaalsed kohad kus pidi kummitama on Putkaste vana mõis...seal on hullult neid vanu hooneid..
Ja siis Suuremõisa loss..
Isegi minu vanaema olevat seal vaimudega kokku puutunud.
Aga mine sa tea.
Mina tean neid kohti..
Vasta
#28
Tsitaat:Algselt postitas: Müstik
Miks Padise klooster? Pole küll kuulnud, et seal kummitusi nähtud oleks?


mina olen näinud
Vasta
#29
Port Arturi juures angaarides?
Kas tõesti?
Muide,kes seal Padise kloostris siis tegutseb?
Vasta
#30
http://www.mois.ee/harju/padise.shtml

Tegelikult on tõesti võimalik, et üks eksinud nunn seal kummitab.
Vasta
#31
Tsitaat:Algselt postitas: Hatsepsut
http://www.mois.ee/harju/padise.shtml

Tegelikult on tõesti võimalik, et üks eksinud nunn seal kummitab.
Et mungakloostrisse eksinud nunn? Sest Sinu antud viite järgi sihuke asutus seal kunagi oli!

celtic - Sinuga tähte närides: sellest, et Eestis praegu vaid nunnakloostrid on, ei saa järeldada, et siin kunagi mungakloostreid pole olnud. Ja seega ei saa ka "kaks pluss kahe meetodil" järeldada, et mõne endise munga vaim kusagil ringi kolada ei saa.

Tsitaat:Algselt postitas: Preili
Kaks pluss kaks...hmmm...3?
Ole siin ettevaatlik selliste väidetega - võtavad Su vahele ja kuidas veel! Juba "üks pluss ühe" ümber käis siin selline kisma, et hoia ja keela (link).

Tsitaat:Tegelikult teen ma lihtsalt "Vaimud ja hinged" teemal uurimustööd, ja plaanisin ka uurida neid kurikuulsaid kohti meil siin siis.
Kui see töö kunagi kokku saab, eks oleks teda siis huvitav lugeda (kusagile veebi ülesse ja link siia nt)

Tsitaat:Ja ärgem olgem vaenulikud.
Ma panin selle lause bold i
Vasta
#32
hmm ise ei teagi kus se täpselt asub vist kuskil haapsalu lähedal uurige kaarti pealt koha nimi riguldi ja
seal kummitab
----
leitsin kummitava m6isa kohta Riguldi mõisast (saksa k Rickholtz) on esmateateid 1620. aastast. Alates 18. sajandist kuulus mõis von Taubedele, kelle omandusse jäi mõisasüda kuni 1939. aasta ümberasumiseni.

Ühekorruseline klassitsistlik puidust peahoone on ehitatud 19. sajandi alguses. Säilinud on mitmeid samast ajast pärinevaid puidust ja kivist kõrvalhooneid. Mõis kuulub Tallinna 1. Internaatkoolile.

mingile saksa sõdurile?

edit: panin kaks järjesti tehtud postitust kokku, sest nii on ilusam

Muudetud: 17-10-05 kell 20:06:29 Thorondor
Vasta
#33
kummitav koht tallinnas on kalevi staadioni tagune park, kus ma olen korduvalt oma öistel rattasõitudel näinud pargi servast umbes 15 meetrit eemal nagu tumedas rüüs kuju, noh mõtlen siis järgmine hommik, et äkki mingi riideräbal puu küljes kinni, a seal pold midagi. Siis jrgmine õhtu sõidan sinna jälle tagasi, seekord hõljub see hoopis teises kohas. olen seda seal ka hiljem korduvalt näinud.:vaim:
Vasta
#34
Eriti ebatavaline on olukord Noarootsi gümnaasiumi ühikates. Seal on päris tihti kuuldud ja nähtud ebatavalisi asju..täpsemalt ei viitsiks lahti kirjutada, millised need on olnud, aga suht kõhe on küll!!
Kui viitsite, siis võite küll meie ühikaid külastada..ma arvan, et seal oleks üsna põnev...
Ise olen kuulnud, et vaime on võimalik infrapunaga näha, aga ise pole seda eksperimenti läbi viinud ja ei oska seda eriti kommenteerida.Smile
Vasta
#35
Kuulsin, et üks kindel kummituskoht Tallinnas on Dominiiklaste klooster.
Vasta
#36
Tsitaat:Algselt postitas: Thorondor
Kui sa ei viitsi lahti kirjutada, mis seal huvitavat juhtunud on, ega siis ei viitsi külastada ka.

mina olen suht palju näinud kõhedust tekitavaid musti kogusid ja siis olen öö läbi paanikas :S suht närvisüsteemile hakkab!
Vasta
#37
Kummitusi sai hoolega lapsepõlves jahitud.
Sai vähem või rohkem kõledates kohtades kükitatud nii maa peal kui all. Paraku pelgasid kummitused mind rohkem kui mina neid.

Ainult korra viibisin kohas kus midagi seletamatut eksisteeris tõendatult.
See oli 1982 aastal Kesk-Uuralites Perehvalovka küla lähistel asuvas Verhnjaja koobastikus. Selles koopas või koopasüsteemis täheldati kummalist fenomeni. Koopa kogupikkus oli ca kaks pool kilomeetrit, sügavus merepinnast kusagil 800 - 1000 meetrit. Kõik speleoloogid ja muiduhuvilised jutustasid mingist ülikummalisest õõvastavast paanikasegusest hirmust mis tabas neid kui oldi läbitud üle poole teest.
See hirm muutus lõpuks, vaatamata grupiviisilisele külastamisele ja alkoholi-abile, alati paanikaks. Ilma ühegi erandita. Milles asi, seda ei osatud seletada. Hiljem aastate pärast kuulsin, et tundlike mõõtmisseadmetega oli koopas avastatud ülitugev pulsseeriv magnetanomaalia. Kas põhjustas magnetism seda paanikasööstu kõigil, ei tea. Aga kummaline oli see tõesti.

Muudetud: 26-10-05 kell 23:53:00 zed
Vasta
#38
Tsitaat:Algselt postitas: zed
... oli koopas avastatud ülitugev magnetanomaalia. Kas põhjustas magnetism seda paanikasööstu kõigil, ei tea. Aga kummaline oli see tõesti.

Või mingi infraheliresonants? Kuskil oleks nagu loetud, et ka selline madalsageduslik heli võib halbu tundeid põhjustada ... magnetväli ... ei tea ... sest kui tugevad need looduslikud anomaaliad siis ikka on ... magnettormide puhul muidugi jälle midagi olevat ... ei oska arvata ...
Vasta
#39
Kui jutt juba sinna kanti läks ja meelde tuli siis jutustaks veel ühest koopast mis asus selle eelmise lähedal. Päris jube värk.
1938 aastal likvideeris kohalik NKVD samas rajoonis asuvad kaks vangilaagrit. Üks naiste- laste ja üks meestelaager. Inimesed suleti raudteevagunitesse ja lasti surnuks külmuda. Mehed, naised lapsed...
Laibad tassiti kahte koopasse ja suuavad lõhati kinni.
1980 alustati ümbruskonna koobastike uurimist. Avati ka need koopad.
Koobastest avastati aga laibamäed.
Kõige jubedam oli, et need laibad hakkasid ennast peale välisõhu juurdepääsu liigutama, hapnik pani protsessid tööle.
Uuriad kes selle tunnistajaks olid said närvivapustuse.
KGB saatis oma komando asja klaarima ja külarahvast vaigistama, aga oleks äärepealt maha löödud - siberlaste temperament.

Muudetud: 27-10-05 kell 00:13:19 zed
Vasta
#40
ma ei tea kui avalik see on aga Mooste Põhikoolis kummitab
olen ise kummitust näinud, vähemalt yhte:vaim:
Vasta
#41
Kohad:
Padise kloostris, Põlvamaal ühes pisikeses põhikoolis mis asub kunagise mõisahoone kohapeal (nime otseselt ei avalda...sry), Hiiumaal nn. suvila koha ümbruses, Põlvamaal maakohas... kohti on veel aga hetkel ei tule meelde.

Lähemalt ka siis natuke:

Padises sai kunagi ekskursioonil käidud kooli ajal. Keset seda suurt saali naersid mingid suvalised tüdrukud ja hirmutasid teineteist Valge Daami jutuga... a'la et tuleb ja tapab su ära jne.
Tükk aega itsitasid seal ja üks moment hakkas üks tüdruk lämbuma... kurku ei läinud tal midagi nagu ta hiljem shokis/suures hirmus olles seletas ... kirjeldas ta seda niimoodi, et selline tunne oli nagu keegi hoiaks mingit asja suu ees... nagu lämmataks... samas ei olevat saanud ta pead ära keerata või tõmmata kuna kuklas tundis surumist. Selle peale, kui läheduses olnud inimesed tema juurde jooksid, kadusid mõlemad, lämmatamine ja kuklasse surumine, ära ning ta vajus põlvili.

Ma arvan, et väike tüdruk ei julgeks sellist asja näitlema/teesklema hakata võõraste inimeste juuresolekul ja pealegi nii usutavalt.

Selle kooli kohta nii palju, et mul ema töötas/töötab seal õpetajana ning mõnikord on juhuseid kui ta viimasena veel seal on ja kontrolltöid parandab jne.
Peale tööpäeva lukustatakse kõikide klasside uksed ja teisele korrusele viiva trepi vaheuks samuti. Mitmeid kordi olevat selgelt kuulda olnud, et keegi kõnnib teisel korrusel. Algul nagu on kuulnud aga pole välja teinud sellest ja töid edasi parandanud... mõne aja pärast aga on jälle kellegi sammud teisel korrusel ja pikalt... umbes et mööda koridori edasi-tagasi. Läinud vaatama aga mitte kedagi polnud. Mõne aja pärast jälle sama teema. Siis juba põhjalikum kontroll kõigi uste katsumise teel. Ja kõik uksed olid lukus. Paar sellist sammude seeriat veel ja närv ei pidanud vastu enam ja oli koju minek. Mõnedel kordadel olevat kuulda olnud mingite asjade kukkumise heli ja lohistamise kolinat jne. Võiks arvata, et on ära keeranud üksi koolis olles. Aga ka teised õpetajad ja muud kooli tegelased olevat sarnaseid asju kogenud.
Kõhedaim juhtum mida ma kuulsin oli selline, et istus üksi õpetajate toas (asub teisel korrusel, peaaegu koridori keskel) ja kuulis nagu keegi oleks tulnud trepist, vaheukse lahti keeranud ja mööda koridori õpetajate toa poole astunud kiirel sammul. Sammud tulid sinna ukseni välja ja siis kui oleks pidanud see keegi ukse avama oli täielik vaikus kogu majas. Ühesõnaga selline mulje oli nagu keegi õpetajatest oleks midagi maha unustanud ja et tuli kähku järgi sellele aga õpetajate toa ust ei avatud vaid sammud lõppesid ukse taga ära. Nagu kontrollimisel selgus sis kõik uksed olid jällegi lukus. Kohalikud väidavad, et mõisniku vaim kolab ringi...

Hiiumaal suvila koha ümbruses tekib ka mingi kõhe enesetunne.
Vanaisa rääkis kunagi, et kui küüditamised olid siis istus vanematega (tema sünnikodu) köögis laua taga ja sõid lõunat parasjagu. Talvine aeg oli ja lund oli ka palju sadanud. Köögi aken oli suunaga värava poole ja ilusti oli näha kui keegi teedmööda tuleb. Aga üks kord ei olnud näha. Koer oli hakanud haukuma ja karglema värava juures ja liigutuste poolest meenutanud seda kui keegi tuttav inimene tuleb kuid mitte kedagi ei paistnud. Sõid rahulikult edasi ja üks moment mingi mees astus väravast sisse. Koer olevat karelnud rõõmsalt selle mehe ümber nagu oleks tuttav aga mitte keegi toas olnutest ei tundnud teda. Kähku olevat laud asjadest puhtaks tehtud ja vana-vanaisa (ehk sis minu vanaisa isa Smile ) olevat läinud ukse peale vastu sellele võõrale. Ust avades aga polevat mitte kedagi õuepeal olnud. Välja uurima minnes polnud isegi kellegi jälgi teepeal ega värava juures.... ainult koera karglemise jäljed...
2 päeva hiljem tulid venelased ja olevat vana-vanaisa siberisse viinud...

Üleüldse on seal kuidagi kõhe olla... kogu aeg on selline tunne, et keegi jälgib hoolega igat sinu liigutust aga kui nagu sinna suunda vaatad kus tajud kedagi olevat siis pole seal mitte kedagi... Kõhedust pole ainult siis kui korraga mingi suurem seltskond sugulasi seal koos on...

Maakohas Põlvamaal on pärast teise vanaisa surma ka mingid kummalised asjad toimuma hakanud. Kuna ma ise suht lohakas olen ja ei viitsi kõiki asju kohe pärast kasutamist omale kohale tagasi panna siis jäävad need mingiks ajaks kuskile vedelema. Põhiliselt oli/on garaazis tööriistadega niimoodi. Isa on mul täpselt samasugune vahest. Aga vanaisale meeldis kord ja kõik pidi omal kohal olema. Kui ta elus oli siis käis ta suht tihti meie tagant asju koristamas. Ühesõnaga pärast tema surma on hakanud mõned tööriistad ise liikuma. Näiteks kui ma sikklit putitan siis kogu põrand minu ümbruses on võtmeid ja kruvikeerajaid ja muid vidinaid täis. Tavaliselt jäävad need niikauaks sinna kui asi korda on saanud aga vahepeal on kogu ümbrus koristatud... võtmed ilusti ühes hunnikus ja kruvikeerajad teises ja muud jubinad kolmandas hunnikus... ma tean, et isa neid minu tagant koristamas ei käi ( algul sai tema kallal õiendatud, et miks minu asju liigutamas käib), ema ei tõsta jalgagi garaazi poole... naabrid vaevalt et koristamas käivad ja ise need asjad samuti ei tohiks liikuda Smile
Samuti tekkis pärast vanaisa surma üks kass sinna... mõned päevad peale matuseid oli lihtsalt üks kass puukuuris.... korralik koheva karvaga ja puhas... samuti oli ta julge ja nagu oleks teadnud kus on ja mis teeb jne. Majas olles magab ta ainult selles toas ja voodis kus vanaisa... kassidele omaseid lollusi ei tee... kui kuskil miskit korrast ära on siis see kass tuleb ja nagu kutsub endaga kaasa ja viib selle koha juurde... ning igasugu muud huvitavat ja kohati kõhedust tekitavat toimub selle kassiga seoses. Äkki see kass on lihtsalt mingi juhus aga hüütakse teda vanaisa vaimuks kuna liiga sarnaselt käitub Smile

Vabandused kõigi ees, et nii pikalt sai kirjutatud ja kui ei sobi siis võib vabalt ära kustutada Smile

Muudetud: 21-12-05 kell 03:59:42 vennike
Vasta
#42
Mõis Oisus... Kuuldakse tasaseid samme ja klaverimängu... Kuigi seal kedagi pole...:ink:
Vasta
#43
Alatskvi lossi teisel korrusel ise nägin munka noaga

olin siis mingi 12.a.

Pool Klassi nägi seda
Vasta
#44
Suuremõisa lossis Hiiumaal.Seal on palju kummitusi,kuid üks koridor on siuke, et kui sa seisad seal ja vaatad mingit pilti ,siis tunned nagu keegi hingaks su selja taga.Seda olen ka ma kogenud..päris scaryLaugh
Vasta
#45
Siin astroloog Andres Klemeti koduleht, kus juttu Tallinna kummitustest ja muust imepärasest.
http://www.hot.ee/klemet/saladused.htm
Vasta
#46
Teema on taasavatud.
Korrastasin teemat.
Teema alguses on reeglid ka, kui keegi aru
saa, mis laadi kohtadest siin räägitakse.
Vasta
#47
Saha-Kabel?{gr
Vasta
#48
Vanemuise teatris pidavat öösiti kummitama. Ma ei oleks muidugi nii kindel, kas keegi lubaks sinna eksperimendi korras ka ööbima jääda wink Siin siis ka link: Postimees (Arter - 28.01.2006).

Tsitaat artiklist:

"...nii olla näiteks väikse teatrimaja ümberehitusel keegi Poola ehitaja tsemendi sisse ära uppunud ja nüüd kostvat pimedast teatrimajast aeg-ajalt poolakeelset pobinat."
Vasta
#49
Kõige rohkem kummitab vast ikka vanades mõisates ja majades kus midagi on juhtunud Sad ntx. keegi ära tapetud.
Vasta
#50
tartus
on päris palju vanasi maju kus kummitab
Laugh
Vasta
  
  •  Eelmine
  • 1
  • 2(current)
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 16
  • Järgmine 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  kummitavad majad Tallinnas hulkuv hing 0 1,682 27-10-2019, 10:40
Viimane postitus: hulkuv hing
  Maailma enim kummitatavamad kohad Tutanhamon 162 61,375 22-11-2016, 15:48
Viimane postitus: Müstik
  Kummitavad koolid? -darkest- 168 78,438 03-02-2015, 09:39
Viimane postitus: Knife
  Kas kummitavad unenäod võivad saada reaalseks? pisike17 5 3,912 23-03-2014, 11:33
Viimane postitus: pisike17
  Kas ainult mõrvatud kummitavad? Mystica 19 9,174 30-10-2010, 20:39
Viimane postitus: ekke721

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat