Teema hinnang:
  • 1Hääli - 1 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dresden, suurim holocaust mis kunagi toimunud.
#1
Kas peab paika arvamus, et mitte kunagi ei ole surma saanud 24h jooksul nii palju inimesi kui just Dresdeni pommitamisel.
Holocaust= tuleohver.
Miks sellest vaikitakse.
Miks sellest ei räägita.
Miks seda üleüldse vaja oli.
Angry
Vasta
#2
Kes mõned aastad enne seda Londonit pommitas?Dresdeni pommitajad?
Vasta
#3
Dresdeni pommitamise ajaks oli sõda sisuliselt võidetud ning ei omanud mingisugust taktikalist tähtsust. Lihtalt taheti palju inimesi tappa. Sama lugu oli tuumapommide viskamisega Jaapanile. Jaapani allaandmiseks ei olnud seda üldse vaja.
Vasta
#4
Kas olid ise või mõni väga hea tuttav seal sõjaväe juhtkonnas,et seda kõike tead?
Meie ei suuda küüditamisi siiamaani andestada ja unustada,kuid inglased pidid kohe kõik unustama?Ja Saksamaa polnud mitte võidetud,Hitler saatis rindele juba poisikesi.
Jaapanis oli fanatism aga tipus.Kas tõesti mõni usub,et USA sõjavägi oleks Jaapanist läbi marssinud?
Samas aatompommi kasutamist ei pea õigeks,kuigi sihtmärgiks oli sõjaväge täis linn.
Vasta
#5
sõda on sõda ja sinna pole midagi teha. parem oleks, kui seda üldse ei oleks. (aga siis tekiks mandumine, mis kah hea ei ole)
Vasta
#6
USA teadis väga hästi, et Jaapan tahtis sõda lõpetada.
Dresdeni pommitamise ajaks oldi venelased juba Varssavis.
Sama hästi oleks võinud pärast Saksamaa kapituleerumist Dresdenit pommitada. Praegu hea vaadata, et näe sõja ajal oli.
Ei ole tuttavaid sõjaväes. Aga sellest on ju nii palju räägitud ja kirjutatud.

Selles sõja esilekutsumise osas on Encore sul õigus. Asjad käivad, aga hoopis otsesemal teel. Teadud huvigruppidele lihtsalt on see kasulik. Laenud sõjamasinate tootmiseks ja ostmiseks ning sõja järge ülesehitamine. Suuremad sõjalised konfliktid on ju kunstlikult tekitatud. Vaadakse kasvõi nüüd konflikte Afganistaanis ja Iraagis. Tonkini lahe intsident Vietnami sõja alustamiseks. See kuidas USA Teise maailmasõtta läks või Esimest alustati.

Muudetud: 27-1-08 kell 19:08:41 Thorondor
Vasta
#7
Ei hakka vaidlema,jäägu Sulle Sinu arvamus.Kuid õigustad siiski tolleaegse Saksamaa tegemisi.
Vasta
#8
Tsitaat:Algselt postitas: Erla
Kuid õigustad siiski tolleaegse Saksamaa tegemisi.

Thorondori postitustest seda küll välja ei loe. Aga kas sina tahad Dresdeni pommitamist õigustada? Iga tapmine on millekski kasulik, aga meil on kurjategijate koht siiski vanglas. Sellest küljest ei ole vahet Teise maailmasõja õhurünnakutel Dresdenile ja Tallinnale.
Vasta
#9
to Erla. Kahtlen sügavalt, et Dresdenis need pommitajad olid. Dresden oli Euroopa kunstipärl, pealegi sõja seisukohalt suht mõttetu " target" . Ei olnud mingit mõtet neid kaitsetuid inimesi seal praadida lasta.
Ja nagu Thorondor ütles ei omanud see mitte mingisugust taktikalist tähtsust. Taheti lihtsalt tappa nii palju kui võimalik.
Aga ütlen kohe, et ei õigusta kummatki poolt ( kui neid pooli üldse oligi ). Eks aeg annab arutust, küllap arhiividest tuleb aja möödudes välja nii mõndagi.

Täna on ju rahvusvaheline holokaustipäev, huvitav kas homme (28.1.2008) Tallinnas leinatakse ka Dresdenis hukkunuid.
Vasta
#10
Ega ma ei õigustagi sakslasi. Sakslased võisid kasvõi 40 miljonit juuti ja kõiki surnuks piinata koonduslaagris, aga seegi ei annaks mingit alust tsiviilisikuid pommitada. Sakslased ei vaja ka rohkem õigustust kui liitlased. Olgugi, et võitjate poolt kirjutatud ajaloo järgi on sakslased kõiges süüdi. Kui ma mahti saan, siis võiksin meenutada, kust ma neid asju lugesin, muidu jäävad teie jaoks kuskil paraveebis õhku loobitud väideteks.

Muudetud: 27-1-08 kell 23:03:19 Thorondor
Vasta
#11
Lisaks veel paar asja millest "ajaloolased" eelistavad vaikida - nimelt oli Dresden kuulutatud Saksamaa poolt VABALINNAKS mis tähendas, et linnas ja selle lähimas ümbruses puudus sõjavägi. Samuti puudus seal märkimisväärne tööstus mis oleks mingitki panust andnud sõjatööstusele. Dresden hävitati AINULT selleks, et "ärateha" sakslastele.
Vasta
#12
Dresdeni pommitamist pealt näinud eestlase meenutusi ja samuti näide holokausti valede kohta:
August Kuklane
Vasta
#13
ära tegemise mentaliteeti võib uskuda ainult ameeriklastelt, arvan mina. inglased ja venelased tunduvad mulle suhteliselt heatahtlikud ja tasakaalukad. aga prantsusmaa võis kah päris kibestunud olla.

olen kuskilt kuulnud, et natsidel (et mitte öelda Hitleril) oli tungiv plaan maalt pühkida kaks linna: Pariis ja Varssavi.

aga ma ikkagi arvan, et kõiges on süüdi ühendriigid, nagu ka enamikes tänapäeva probleemides.
Vasta
#14
Tsitaat:Algselt postitas: neoonolen kuskilt kuulnud, et natsidel (et mitte öelda Hitleril) oli tungiv plaan maalt pühkida kaks linna: Pariis ja Varssavi.
:o
Vasta
#15
http://paber.ekspress.ee/viewdoc/CFB07F1...4B003A384A
Kas teile ei tundu, et Dresdeni ja Tallinna Märtsi pommitamise vahele võib võrdusmärgi panna.
Tallinnas toimunu meenutab vägagi Dresdenis toimunut ainult et mastaabid olid teised.
Oli ju ka see selgelt suunatud tsiviilelanike vastu.
Vasta
#16
Tsitaat:Algselt postitas: Erla
Kes mõned aastad enne seda Londonit pommitas?Dresdeni pommitajad?

Esimest korda kuulen "Dresdeni pommitajatest". Ma saan aru, et kõigile meeldib ajalugu väänata, aga kas ikka maksab. Dresdenis praktiliselt saksa vägesid ega militaarobjekte ei olnud. Lisan ka mõne aadressi infoga:

http://en.wikipedia.org/wiki/Bombing_of_...rld_War_II
http://www.rense.com/general19/flame.htm
http://www.spartacus.schoolnet.co.uk/2WWdresden.htm
http://timewitnesses.org/english/~lothar.html
http://www.christusrex.org/www1/war/dresden4.htm
Vasta
#17
Tsitaat:Algselt postitas neoon
ära tegemise mentaliteeti võib uskuda ainult ameeriklastelt, arvan mina. inglased ja venelased tunduvad mulle suhteliselt heatahtlikud ja tasakaalukad. aga prantsusmaa võis kah päris kibestunud olla.

olen kuskilt kuulnud, et natsidel (et mitte öelda Hitleril) oli tungiv plaan maalt pühkida kaks linna: Pariis ja Varssavi.

aga ma ikkagi arvan, et kõiges on süüdi ühendriigid, nagu ka enamikes tänapäeva probleemides.
Tolleagsel tsiviil venelasel võis seda heatahtlikust olla terve seljakoti täie ja taskud ka veel täis,kuid seda siiski kontrollis valitsus väga karmilt ning suunas seda oma nägemise järgi propakandaga mis oli väga tugev....niiditõmbjad olid igalpool samad ju,rahvus ei mänginud rolli...
Vasta
#18
Eraldi võttes on IGA üksik venelane sama hea kui iga üksik eestlane, lätlane või sakslane.
Probleemiks muutub asi siis kui paned nad suurde karja ja annad neile kätte sionistliku religiooni ehk bolševismi ehk kommunismi.
Vasta
#19
Nende linnde pommitamisega taheti lihtsalt vanad kultuurikeskused ära hävitada, et tulevikus ise oma kultuuri seal kultiveerida. Ma olen kusagilt lugenud,et drezdenis oli veel midagi, mis tuli ära hävitada.Seda kartsid nii jänkid kui inglased,see ei tohtinud sattuda teiste valdusse....Sellepärast loodigi vaikuse linnad,millega juhiti kõik muu sealt kõrvale. Tallinnat pommitasisd poolpurjus nais lendurid, see oli rahvusvaheline punt.Oli isegi canadast osalejaid.Sellest on kusagil olemas link,kus on pikk artikkel täpsemalt ja pikemalt, teisalt sellega said nad pärast võitu näidata headena, aidates see uuesti üles ehitada....
Vasta
#20
Tsitaat:Algselt postitas kivikas666
http://paber.ekspress.ee/viewdoc/CFB07F1...4B003A384A
Kas teile ei tundu, et Dresdeni ja Tallinna Märtsi pommitamise vahele võib võrdusmärgi panna...
Nüüd varsti saab 65 aastat Tallinna märtsipommitamisest,
lisan eeltoodule kolmeosalise artikli (nendel on juures
ka kommentaarid), saame võrrelda ja otsida paralleele:
http://www.kesknadal.ee/est/g2/uudised?id=1252
http://www.kesknadal.ee/est/g2/uudised?id=1287
http://www.kesknadal.ee/est/g2/uudised?id=1305
Vasta
#21
Tsitaat:Algselt postitas excubitoris
Eraldi võttes on IGA üksik venelane sama hea kui iga üksik eestlane, lätlane või sakslane.
Probleemiks muutub asi siis kui paned nad suurde karja ja annad neile kätte sionistliku religiooni ehk bolševismi ehk kommunismi.
Täpselt,kui venelane Saksmaale astus 2MS ajal,siis oli näha mis toob kaasa kui sulle taotakse pähe igapäev kui paha on sakslane ning ta tuleb hävitada,poisid läksid natuke hoogu võõral maal.1 naist vägistas terve rühm ülema silme all,ning proovi olla tulbi talupoeg ja ütle ei,oleks riigireeturiks peetud kohe.
Vasta
#22
Kulla hansoi - ole pai ja ürita see tekst natuke pikemalt kirjutada. Ma saan aru, et uus ja põnev koht ning särki-värki aga tegelikult ei ole sul ju kiiret kuhugi. Kirjutad tipa pikemalt ja selgemalt ning kõigil tore lugeda ja SELGEM mida sa ütelda soovid ja kellest sa räägid. Aitähh.
Vasta
#23
Asi oli nii,et oli salajane käskiri,mille politrukid ja ohvitserid tegid nõuka sõduritele seal saksamaal selgeks.Kõik naised keda kätte saate võite kohe ära vägistada.Samuti anti vaba voli massiliseks röövimisteks.Polnud tähtsust kus see toimus. Aega anti selleks kaks nädalat. see oli võitjate õigus nii toimida.Hiljem nagu näha korrati seda ka teistes riikides.See materjal on ajaloo arhiivis moskvas täitsa olemas.
Vasta
#24
Tsitaat:Algselt postitas hansoi
Tsitaat:Algselt postitas excubitoris
Eraldi võttes on IGA üksik venelane sama hea kui iga üksik eestlane, lätlane või sakslane.
Probleemiks muutub asi siis kui paned nad suurde karja ja annad neile kätte sionistliku religiooni ehk bolševismi ehk kommunismi.
Täpselt,kui venelane Saksmaale astus 2MS ajal,siis oli näha mis toob kaasa kui sulle taotakse pähe igapäev kui paha on sakslane ning ta tuleb hävitada,poisid läksid natuke hoogu võõral maal.1 naist vägistas terve rühm ülema silme all,ning proovi olla tulbi talupoeg ja ütle ei,oleks riigireeturiks peetud kohe.

Seda ei olnud vaja neile pähe taguda, sest nad võisid ise, oma kodumaal, näha kui pahad sakslased on. Suurest isamasõjast on BBC üks hea film... ei mäleta nime.
Vasta
#25
Neoon, neoon - "kui pahad sakslased on" - meenuta palun, et SUURIMAD kuriteod Venemaal sooritasid partisanid ja NKVD väed kes kandsid Saksa vormi ja vahest ka oma vormis. Meenutaks tuntumaid - Babi Jar ja Katõn.

Mis aga puudutab sellist TV jaama kui BBC siis vahedama mõistusega britid nimetasid selle ammu juba ringi - ja KÕNEKALT ehk siis - Bolsevik Bullshit Corporation.
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  USA suurim salajane operatsioon - arest NWO xcad 486 117,786 01-11-2022, 11:02
Viimane postitus: robot
  Mis paneb inimesi eitama tõsiasju ja uskuma vandenõusid? Nazz 130 36,919 15-02-2022, 12:24
Viimane postitus: xcad
  Terrorismi ajalugu, ehk kes on terrorist ja mis on terror? xcad 33 6,777 17-06-2020, 12:35
Viimane postitus: jeekim
  Mis maailmas toimub? xcad 24 5,980 01-06-2020, 16:50
Viimane postitus: Mannu
  Vabadussõja Võidusammas - Suurim ja Kalleim rahapesu monument? xcad 6 4,289 20-11-2017, 18:21
Viimane postitus: Müstik
  Umbrella Corp. USA Viiruse Uuringu Kompanii mis on "Top tõdeonseemidamenäeme 7 4,989 09-01-2009, 15:02
Viimane postitus: tõdeonseemidamenäeme
  Kreekas toimunud lennuõnnetuses hukkus 121 inimest Thorondor 8 4,706 22-08-2006, 20:50
Viimane postitus: Hallucigenia

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat