Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Päästkem Eesti metsad!
#51
https://www.postimees.ee/7371127/rmk-saa...j8m-yNBUzw
Totaalne laastamine. Harvester keelata sest see on sama kui jänesejahti pidada pommituslennukitega.
Vasta
#52
(27-10-2017, 01:21 )mees 35 Kirjutas: Suurel raiumisel on ka positiivne külg,kaovad suured patrikud.Vähenevad metsatulekahjud, kuna pole igasugu ümber kukkunud jne puid.Tehakse sisse teed,ligi pääseb paremini. Inimesed saavad tööd.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
KOMMENTAARIN! Metsatulekahjud tekitatakse ametlikult kohustusliku kuusikute istutamise kaudu, alati ja kõikjale ainult okaspuude istikud, kui mets on maha võetud. Ja RMK ei jäta alles mitte ühtki pesapuud lindude jaoks. Toimub sihilik metsade hävitamine. Kui ei jäeta vanu puid lindude pesadeks, mets jääb haigeks.
Vasta
#53
Tsitaat:Ja RMK ei jäta alles mitte ühtki pesapuud

Niipalju, kui ma viimasel paaril aastal olen metsas raidepaikadele sattunud (aga seda on ikka päris palju ja üle Eesti olnud), on igal pool vähegi suurematel lagedatel olnud vähemalt kümmekond püstijäetud suurt puud. Kus salgana, kus üksikult, aga olemas nad on. Nii et "mitte ühtki" on kõva ülepingutus.
Vasta
#54
(29-10-2021, 06:47 )Ill be back Kirjutas:
Tsitaat:Ja RMK ei jäta alles mitte ühtki pesapuud

Niipalju, kui ma viimasel paaril aastal olen metsas raidepaikadele sattunud (aga seda on ikka päris palju ja üle Eesti olnud), on igal pool vähegi suurematel lagedatel olnud vähemalt kümmekond püstijäetud suurt puud. Kus salgana, kus üksikult, aga olemas nad on. Nii et "mitte ühtki" on kõva ülepingutus.

Jah, neid on, aga millised nad on ? Selekteerimisest olete midagi kuulnud ? Kui ikka kõige viletsamad on püsti jäetud, ilmselgelt veesoonte peal kasvanud , siis mis omadustega puitu sealt tulevikus saab ? Seemne saamiseks valitakse ikka kõige tugevam taim .

Rääkigem sellest ka, milline laga pärast neid Harvesteri mehi metsa alla ja teedele maha jääb .



Vasta
#55
(29-10-2021, 06:47 )Ill be back Kirjutas: Niipalju, kui ma viimasel paaril aastal olen metsas raidepaikadele sattunud (aga seda on ikka päris palju ja üle Eesti olnud), on igal pool vähegi suurematel lagedatel olnud vähemalt kümmekond püstijäetud suurt puud. Kus salgana, kus üksikult, aga olemas nad on. Nii et "mitte ühtki" on kõva ülepingutus.
need püstijäetud puud on seemnepuud, lindudele pesaks need lagedal kasvavad puud ei sobi. Tuul lükkab need varsti ümber ka, no mitte kõiki muidugi, kuid neil on kalduvus kuivada - tean, sest ma käin palju raiesmikel.

Ning see väide, et raiesmikud ei põle - noh jah - oleneb raiesmikust, kuid enamik raiesmikke katab laga, kuivavatest peenematest oktest laga. Heal juhul on seal võimalik enamvähem normaalselt liikuda, halval juhul on peaaegu läbimatu - eks neid viimaseid pidaski silmas too "tarkpea", kes väitis, et raiesmikud takistavad vaenlase liikumist Eesti territooriumil. Eks omamoodi ökosüsteem kujuneb sealgi, kuid vana metsa vajavad liigid on üha suurema surve all.
Vasta
#56
(29-10-2021, 19:16 )isemaag Kirjutas:
(29-10-2021, 06:47 )Ill be back Kirjutas:
Tsitaat:Ja RMK ei jäta alles mitte ühtki pesapuud

Niipalju, kui ma viimasel paaril aastal olen metsas raidepaikadele sattunud (aga seda on ikka päris palju ja üle Eesti olnud), on igal pool vähegi suurematel lagedatel olnud vähemalt kümmekond püstijäetud suurt puud. Kus salgana, kus üksikult, aga olemas nad on. Nii et "mitte ühtki" on kõva ülepingutus.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Ei ole mingit ülepingutust. Saja aasta vanuseid puid pole kusagil, kuhu riik on peale lubatud. Vanu puid ja pesakohti veel on võimalik leida vene kristuseusust vabades kalmistuis, puutüvedes linnupesadega, olen neid näinud ise ja enne internetti. Tean ja avaldan. On olemas 1 video, kus näidatakse üle 400 aastase seedermänni ristlõiget, ma seda linki siia otse ei lisa, võidakse kaebus esitada ja kustu panna. Kui on kellegil huvi, alustan läbirääkimisi tolle video autoriga. Vene keeles!
Kas kõik ei ole omavahel seotud, nii koroova, metsad kui keemijajäljed?
Täna Tartus mürgitati taevast. Miks? Järsku sealt tulebki koroova? Ka sellised hüpoteesid on. Metsade müümine kütteks on absurdne lahendus, lisaks oksad ja vahel terved puuriidad jäetakse mädanema aastateks. Olen palju metsateid käinud ja sõitnud, mahalangenud palgipuu jäetakse vedelema ~30 ruumi või rohkem, palke mädaneb nii siin kui seal ja äravedamata okashunnikuid on kõikjal. Kasu on sellest ainult negatiivne: hävitakse eestimaa loodus. Ehk EU käsk hävitada! Ja mingi EU trahv on ainult petteks.
https://www.youtube.com/watch?v=BJayXPPJim8
https://www.youtube.com/watch?v=VRZvq0tXQl8
Vasta
#57
(29-10-2021, 06:47 )Ill be back Kirjutas:
Tsitaat:Ja RMK ei jäta alles mitte ühtki pesapuud

Niipalju, kui ma viimasel paaril aastal olen metsas raidepaikadele sattunud (aga seda on ikka päris palju ja üle Eesti olnud), on igal pool vähegi suurematel lagedatel olnud vähemalt kümmekond püstijäetud suurt puud. Kus salgana, kus üksikult, aga olemas nad on. Nii et "mitte ühtki" on kõva ülepingutus.

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Mitte ühtki vana puud linnupesadeks ei jäeta alles. Salgana või ilma salgata, ainult mõnekümne aastased vibalikud vahel jäetakse, väga harva. Ehtsaid pesapuid olen näinud, 200 aastaseid kaskesid olen näinud, mu endises kodus kasvas saarepuu, kelle tüvesse öökullide pesa mahtus. See ei ole internetist loetud. Sa ära aja umbluud, kui Ise pole näinud ehtsaid pesapuid.

Vasta
#58
Jäi silma siin omavalitsuste õigusi piiravast artiklist.. artikkel ise on noh klikimagnet ja toidad siingi teatud tegelaste paanikat..

Ma natuke selgitaks ühe näitega, miks seda vaja oli. Minu maakohas ja ka minu metsas (mida mul pole olnud kunagi plaanis lõigata) ei ole enam õiget metsa jumal teab kui kauaks. Nimelt avastati meie valla metsadest päris ulatuslikud üraski kahjustused. RMK tahtis teha kindlates kohtades lageraiet.. ja siis sekkusid kõige rohelisematest rohelisemad valla ametnikud. Eestimaa metsi kaitsma.. tulemus on see pole meie vallal enam õiget metsa, pole varsti naabervallal ka kui nad sama loogikaga tegutsevad.
Vasta
#59
https://maaleht.delfi.ee/artikkel/120022...ajargedega
Võrreldes 1940-ndatega on metsatagavara suurenenud 1,5 korda? Muidugi kui pliiatsi jämedune lepavõsa lugeda metsaks. Paberil annab kõike näidata ja nüüd pole isegi paberit vaja vaid kusagil pilves on 0-id ja 1-ed. Alates keskajast on olnud metsavahid, hiljem ka metsaülemad kuni 1990-ndateni. Sest metsavaht tedis mis tema metsas toimub: kus elavad loomad, palju neid on, millised puud on haiged ja kus tuleks teha sanitaaraiet. Enne oli enamasti harvendusraie ki hobusega tarbepuu veeti metsast välja ja ainult talvel. Korralikku männi-kuusepalki keegi kütteks ei teinud, selleks oli metsakuiv või mingi kõver igerik. Nüüd aga palgiriidad ja suured oksahunnikud mädanevad metsades......sest väiksemat kogust alla 10 tihumeetri "ei tasu" tehnikaga välja vedada. Isegi majade kõrval allakukkunud metsakuiv jäetakse vedelema sest lihtsam on osta valmis küttepuu konteiner mille kraana tõstab õigesse kohta. Ainult otse teele kukkunud palkidel  vahelt ja ülejäänud jäetakse üraskitele. 1,5x on vale, enne oli eesti metsane, nüüd võsane ja suhtumine metsa kui sellisesse oli hoopis teine. Hao korjamiseks pead ostma omavalitsuselt litsensi (selline seaduseelnõu on koostamisel). Mingu see "metsamajandus" karu p.....ssse. Lisaks metsaelanike loendus ja asukohad on ainult jahimeeste ja loodusuurijate pärusmaa. Metsarahu kui linnud poegi kasvatavad on ka ajalugu sest harvesteriga ikka kevadel ja suvel on mõnusam metsas mütata.
Vasta
#60
Sokutan siia teemasse ka Schaubergeri raamatu metsa,mulla ja vee teemal . https://educate-yourself.org/cn/Living-W...5pages.pdf

Eesti metsades olla suur üraski probleem aga millest see tuleb ?
Wikist - "Kuuse-kooreürask tihedates ja tervetes puistutes on ta haruldane. Seevastu raielankidel, põlendikel ja tormimurdudes on ta väga arvukas. Metsaservadel leidub teda rohkem kui metsa sees." https://et.wikipedia.org/wiki/Kuuse-kooreürask
Terve elujõuline puu uputab üraski oma vaigu sisse.Seeda tundub,et eesti metsade probleem on hõredus kuna puukoor ei tohiks oma eluea jooksul essugi päikesevalgust saada.Mida tihedam ja pimedam on mets,seda parem puudele.Tehakse aga "terviseraiet" mis eemaldab puudelt varju ja jätab nad päikse kätte praadima.Puukoor kuivab ära ja ongi uus mõnus elupaik üraskile loodud.Siis tuleb jälle "terviseraiet" teha jne.Lõputu ring kuniks midagi enam raiuda ei ole.
3 asja mis päikest ei taha näha -
Puukoor.
Muld - päike tapab bakterid ja seened/hallitused,ehk siis tapab mulla pealmise kihi.
Vesi. Miks vesi päikest ei taha uurige Schaubergeri raamatust.

Veel üks asi mida tasub mainida ja mille peale inimesed enamasti ei mõtle - puud oma juurestikuga tarbivad maapinna sügavustest kõiksugu mineraale mis ladestuvad/kogunevad lehtedesse ja mille nad siis lahkelt laotavad laiali .Väetavad maapinna pealmist kihti mineraalidega mis sinna muul moel ei satu .Niiet lehtede riisumine kohati ei ole kõige targem tegevus.

Huvitavat lugemist seente teemal - "How Fungi have hacked the planet and our bodies."
https://www.reddit.com/r/conspiracy/comm...ur_bodies/
Vasta
#61
https://www.youtube.com/watch?v=b9fI9uLT0VQ
Lätis sama olukord. See mis meil toimub ei ole kohalik nähtus vaid üleüldine tsenaarium baltikumile. Mis mõte? Ei tea...
Vasta
#62
(27-06-2022, 23:43 )Malandro Kirjutas: Huvitavat lugemist seente teemal - "How Fungi have hacked the planet and our bodies."
https://www.reddit.com/r/conspiracy/comm...ur_bodies/

Suured tänud selle lingi  eest!

Lisan siia lingi, mille leidsin edasi kolades interneti avarustes.

Kosmiline hallitus.
https://www.youtube.com/watch?v=DiR2ncfGkw0
seal videos on väide , et puud on surematud, niikaua kuni suudavad seentele vastu pidada, nagu kogu elusloodus, loomad inimesed
Vasta
#63
Feissbuuk on ikka täiega pekkis, looduskaitse ja metsa eest seismist karistatakse:


Tsitaat:EESTI METSA ABIKS AMETLIK TEADAANNE!

Anname teada, et Eesti Metsa Abiks on langenud küberrünnaku ohvriks.
Tõenäoliselt on massiliselt raporteeritud looduskaitselisi postitusi, mille on siia gruppi lisanud EMA looduskaitse- ja metsamajanduse ekspert Mati Sepp oma isikliku konto alt ning selle tagajärjel on Facebook likvideerinud kogu Mati Sepa viie aasta töö, postitused on siit grupist FB poolt eemaldatud. Samuti pole Matil hetkel võimalik uusi postitusi siia gruppi lisada.

MTÜ Eesti Metsa Abiks tegeleb probleemi lahendamisega, ka ajalooliste postituste taastamisega ja mõistame sügavalt hukka seda laadi rünnakud. Kui saame praeguse olukorra lahendatud, saab Mati oma tavapärast looduskaitse tööd jätkata.

Senikauaks kuni olukord laheneb, lubas Mati ootamatult tekkinud vaba tööaega produktiivselt kasutada metsas toimuvate raiete kontrollimiseks.

Lugupidamisega
Helena Eenok
Eesti Metsa Abiks juhatuse liige
Vasta
#64
Võis ka juhus olla aga üldiselt ei usu. You tubes kustutakse kõik mis "moodsat haigust" puudutab. Mulle tundub, et metsade mahavõtmine on ainult baltikumi probleem, soomes seda ei tehta. Lisaks meil sanitaar- ja valikraiet üldse ei tehta, isegi oksahunnikud jäetakse mädanema ja vahel alla 20ruumised palgikuhjad....ei pidavat tasuma transporti. Metsa genotsiid ja küttepuid ei ole, samas tormimurd jäetakse metsa (üraskid ka tahavad paljuneda!) ainult teele kukkunud puul lõigatakse vahelt jupp välja.
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  NATO, Eesti, Ukraina, Venemaa Savipats 1,341 235,614 3 tundi tagasi
Viimane postitus: xcad
  Eesti rahva meeleavaldused Toompeal 2021 Maario 14 3,546 06-05-2021, 17:38
Viimane postitus: xcad
  Seletamatu selgitamine Esimese Eesti ajal xawa 13 4,401 09-02-2019, 22:21
Viimane postitus: xawa
  Venemaa ja Eesti zed 55 26,789 09-11-2018, 19:40
Viimane postitus: I'll be back
  Küsitlus eesti šamanismi kohta Yliopilane 9 8,579 27-08-2017, 12:19
Viimane postitus: Müstik
  Tääknuga tänasest (26.01.2009) Eesti bolševike riigis keelat Sputnik 33 12,413 31-01-2011, 11:35
Viimane postitus: hulkuv hing
  Eesti kaevandused Martti 6 5,382 03-12-2010, 19:54
Viimane postitus: Martti
  Head eesti Asjad Celtic 2 3,498 24-10-2009, 18:19
Viimane postitus: Jõhvikas
  Päästke Eesti mets! Pohlatohlakas 2 3,141 13-06-2009, 11:22
Viimane postitus: GertEST
  Müstilised lood Eesti raudteedelt hulkuv hing 1 4,183 08-10-2008, 08:03
Viimane postitus: Aerling

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat