Postita vastus 
 
Teema reiting:
  • 0 Häält - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tuntud isikud ajaloost: kes ütles, mida ütles
Autor Sõnum
excubitoris
Kes-Kus-Miks-oloog

Postitusi: 11,429
Liitunud: Apr 2007
30-12-2008 13:19
Postitus: #1
Tuntud isikud ajaloost: kes ütles, mida ütles
Tihti käib vaidlus selle üle, et keegi midagi ei tea. Et kui on vandenõu siis peaksid ju mingid inimesed kuskil midagi ikka ju teadma. Inimesed räägivad ning ei ole võimalik, et keegi pole midagi lugenud, kirjutanud jne.

Siin vaidleks vastu - ON KÜLL - vandenõulased on ISE ütelnud mida nad tahavad ja kuidas nad seda ürtiavad saavutada ning mis vahenditega. See kord siis panen siia kogumiku tsitaate isikutelt kes on mingil moel olnud seotud igatsorti vandenõudega. Neid tsitaate lugedes mõtelge hoolega KES olid need inimesed ja kas neil võis olla adekvaatset teavet erinevate vandenõude kohta. Ja kui nad ütlesid mida nad ütlesid olles positisoonil milles nad olid (on) siis kui suur on usutavus sellel mida nad ütlesid ... ?!

**************************************************

Tsitaadid: (siin pikemalt)


Napoleon Bonaparte

“When a government is dependent upon bankers for money, they and not the leaders of the government control the situation, since the hand that gives is above the hand that takes. Money has no motherland; financiers are without patriotism and without decency; their sole object is gain.”

Niccolo Machiavelli

“For the great majority of mankind are satisfied with appearances as though they were realities, and are often more influenced by the things that seem than by those that are.”

President James Madison

“History records that the money changers have used every form of abuse, intrigue, deceit, and violent means possible to maintain their control of governments by controlling money and its issuance.”

President Abraham Lincoln

“The money power preys upon the nation in times of peace and conspires against it in times of adversity. It is more despotic than monarchy, more insolent than autocracy, more selfish than bureaucracy.”

President James A Garfield

“Whoever controls the volume of money in any country is absolute master of all industry and commerce.”

The Rt. Hon. Reginald McKenna – Chancellor of the Exchequer

“I am afraid that the ordinary citizen will not like to be told that the banks can, and do, create money. The amount of money in existence varies only with the action of the banks in increasing and decreasing deposits and bank purchases. Every loan, overdraft, or bank purchase creates a deposit and every repayment of a loan, overdraft or bank sale destroys a deposit. And they who control the credit of a nation direct the policy of governments, and hold in the hollow of their hands the destiny of the people.”

Sir Josiah Stamp – Bank of England

“Banking was conceived in inequity and was born in sin. The bankers own the earth. Take it away from them, but leave them the power to create deposits, and with the flick of the pen they will create enough deposits to buy it back again. However, take it away from them, and all the great fortunes like mine will disappear and they ought to disappear, for this would be a happier and better world to live in. But, if you wish to remain the slaves of bankers and pay the costs of your own salary, let them continue to create deposits.”

President Woodrow Wilson

“A great Industrial nation is controlled by its system of credit. Our system of credit is concentrated in the hands of a few men. We have come to be one of the worst ruled, one of the most completely controlled and dominated governments in the world – no longer a government of free opinion, no longer a government by conviction and vote of majority, but a government by the opinion and duress of small groups of dominant men.

“I am a most unhappy man. I have unwittingly ruined my country.”

(President regretted signing into law the Federal Reserve Act)

Supreme Court Justice Felix Frankfurter

“The real rulers in Washington are invisible and exercise power from behind the scenes.”

Louis T. McFadden, Chairman of Banking & Currency Committee

In 1932:

“The truth is the Federal Reserve Board has usurped the Government of the United States. It controls everything here and it controls all our foreign relations. It makes and breaks government at will …”

In 1933:

“Roosevelt has brought with him from Wall Street James P. Warburg, son of Paul M. Warburg, Organizer and first Chairman of the Board of the Federal Reserve System…”

In 1950:

“This same Warburg had the audacity and arrogance to proclaim before the U.S. Senate: ‘We shall have World Government whether or not we like it. The only question is whether World Government will be achieved by Conquest or Consent’.”

Senator Barry Goldwater

“Most Americans have no real understanding of the operation of the international money-lenders. The accounts of the Federal Reserve System have never been audited. It operates outside the control of Congress and manipulates the credit of the United States.”

Henry Ford

“It is well enough that people of the nation do not understand our banking and monetary system, for if they did, I believe there would be a revolution before tomorrow morning.”

The above is the truth laid bare before your eyes and which the shadow money-lenders have spent billions over the years for the control of the global mass media, and paid handsomely specially cultivated economists, historians and politicians to disseminate lies, divert attention and to cover up their hidden agenda.

The next quotation will shock most of you and will change your perspective of many global issues. It is written by a courageous Jew to another courageous Jew.

Benjamin H. Friedman

Letter to Dr. David Goldstein dated October 10, 1954

“The history of the world for the past several centuries and current events at home and abroad confirm the existence of such a conspiracy (to destroy Christianity and obtain global power). The world-wide net-work of diabolical conspirators implements this plot against the Christian faith while Christians appear to be sound asleep. The Christian clergy appear to be more ignorant or more indifferent about this conspiracy than other Christians … It seems so sad.”
______

Muutsin veidi pealkirka. : )

[Muudetud: 30-12-2008 InDemand]

Tegelikult on kõik lihtne aga me pole sellest veel aru saanud ...
*
Sa pead tegema HEAD halvast, sest millestki muust teda teha pole.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
excubitoris
Kes-Kus-Miks-oloog

Postitusi: 11,429
Liitunud: Apr 2007
27-07-2011 10:47
Postitus: #2
RE: Tuntud isikud ajaloost: kes ütles, mida ütles
Siia lühikeseks jäänud teemasse lisaks ühe minu poolt tõlgitud loo.
Loodan, et avatud silmaringiga isikud oskavad hinnata selle mõtet.
****************************************************


3 Riigi propaganda tsitaadid
Mark Weber

Tsitaadid mis väidetavalt pärinevad 3Riigi (Saksamaa 1933/45) juhtkonna liikmete sulest ja suust on ringelnud populaarses kultuuris juba aastakümneid. Asja teeb huvitavaks see, et neid tsitaate on kasutanud nii „parempoolsed” kui ka „vasakspoolsed” oma oponentide mustamiseks – näitamaks, et oponent on vääritu isik olema poliitikas või muidu inimene. Taktika töötab kuna haridussüsteem ja üldine arusaam on, et 3Riigi juhid olid harimatud matsid kellede inimvaenulikus kõlas vastu igas nende ütluses ja tänapäeva haritud inimene ei saa olla samaväärse poliitilise seisukohaga. Järgnevalt vaatame mõningaid kõige levinumaid tsitaate ja valgustame nende algupära.

Goebbels: „Tõde on riigi vaenlane”
Hitleri propaganda ülem Goebbels ütles väidetavalt järgmised sõnad:
„Kui sa kordad valet mis on piisavalt suur ja kordad seda pidevalt siis lõpuks inimesed usuvad seda. Selline vale saab olla tõeks seni kuni riik suudab hoida inimesed teadmatuses ja eemal nii sõjalistest, majanduslikest kui sotsiaalsetest tagajärgedest mida selline vale esile toob. Seega on eluliselt tähtis, et Riik kasutaks kõiki vahendeid dissidentluse allasurumiseks kuna Tõde on Vale surmavaenlane ja seega ka Riigi suurim vaenlane.”
Rush Limbaugh, populaarne Ameerika raadikommentaator on kasutanud selle tsitaadi variatsoone korduvalt saadetes. 2007 aasta saates väitis ta, et see tsitaat on pärit Hitleri sõjaruumist ja selle ütles välja Goebbels. Samuti väitis Limbaugh, et Ameerika Demokraatliku Partei juhid kasutasid tsitaadis toodud taktikat oma vastaste mahategemiseks. Ja Jaanuaris 2011 USA Kongressi liige Steve Cohen – Demokraat, süüdistas vabariiklasi „suure vale propageerimises just nagu Goebbels” kui käisid debatid Meditsiini seaduse ümber.
Reaalsuses olid aga Goebbelsi vaated ja ütlused lausa vastupidised. Ta väitis korduvalt ja käitus vastavalt, et Riigi propaganda peab põhinema täpsusel ja tõepärasusel.
Oma kõnes Nürnbergis 1934 aastal ütles Goebbels: „Hea propaganda ei tarvitse valet – veelgi enam see - EI TOHI valetada. Sellel ei ole mingit põhjust karta tõde. See on vale, et inimesed ei suuda kuulda tõde. Nad suudavad. Asi on vaid selles, et esitada tõde inimestele, et nad suudavad sellest aru saada. Propaganda mis valetab omab halba eesmärki. Pikemas perspektiivis ei ole see jätkusuutlik.”
Oma artiklis mis kirjutatud 1941 aastal tsiteeris Goebbels Briti sõjaaegseid väiteid ja süüdistas Briti meediat „suure vale” propageerimises. Sellise praktika oli esile toonud ja maha laitnud Hitler oma raamatus Minu Võitlus. Goebbels kirjutas: „Inglased järgivad printsiipi (oma propagandas 3Riigi vastu), et kui valetada siis suurelt ja mitte kunagi sellest taganeda isegi siis kui vale välja tuleb ja nad naeru alusteks saavad.”
(Tõlkija märkus: antud tsitaat pärineb Hitleri raamatust Minu Võitlus kus märgiti, et korrumpeerunud Lääne meediad kasutavad „suure vale” taktikat oma propagandas neile mitte meeldivate või oma vastaste suhtes. Hitler väitis, et natsionaal sotsialistid ei tohi kunagi sellist taktikat kasutada.)

Hitler ja relvakontroll
Oma kõnes mis väidetavalt esitati kuskil 1935 aastal olevat Hitler märkinud: „See aasta läheb ajalukku! Esimest korda omab tsiviliseeritud rahvas täielikku relvakontrolli. Meie tänavad saavad olema turvalised, meie Politsei efektiivsem ja maailma järgib meie eeskuju.”
See tsitaat on olnud populaarne ameeriklaste seas kes nende Põhiseaduslikku õigust „omada ja kanda relva” tunnistavad ülimuslikuks. Seda kasutatakse, et diskrediteerida kavandatud seadusi mis piiravad tulirelvade omamist ja kasutamist. Samuti kasutatakse antud tsitaati, et näidata nagu oleks Hitler piiranud relvade omamist Saksamaal ja konfiskeerinud eraisikute käes olevaid relvi.
Tõde on aga natuke erinev. Kui Hitler ja NSDP tulid võimule said nad pärandiks „kodanliku” Weimari Vabariigi vägagi piirava relvaseaduse mis võeti vastu 5 aastat varem. Aastal 1938 muutis Hitler antud seadust ja muutis ära enamuse piiravatest seaduse pügalatest sellega lihtsustades sakslaste võimalusi omada ja kasutada tulirelvi. Ainukene relvade konfiskeerimine mis Saksamaal viimase paarisaja aasta jooksul läbi on viidud toimus okupatsiooni võimude poolt 1945 aastal ja peale seda.

Hitler ning „Seadus ja Kord”.
Oma 1932 aasta kõnes – natuke varem kui temast sai Kantsler olevat Hitler ütelnud järgmist:
„Meie linnade tänavad on rahutud. Ülikoolid on täis tudengeid kes mässavad. Kommunistid otsivad võimlaust purustada meie riik. Venelased ähvardavad meid idast ja Vabariik on ohus. Meid ähvardab oht nii seest kui väljast. Meie vajame Seadust ja Korda. Ilma selleta ei suuda meie rahvas alles jääda. Valige meid ja me taastame Seaduse ja Korra. Läbi Seaduse ja Korra saame me olema austatud maailma rahvaste seas. Ilma Seaduse ja Korrata meie Vabariik langeb.”
See tsitaat oli eriti populaarne nooremate ameeriklaste hulgas ja seda eriti 1960/70 aastatel. See isegi jõudis palakatitele ja ka 1971a filmi „Billy Jack.”
Oma paljudes valimiskampaania kõnedes väljendus Hitler teemadel nagu õiglus, vabadus ja tööhõive mitte kordagi aga ei kasutanud sõnade paari „seadus(t) ja kord(a)”. 1932 aasta Saksa ülikoolid ei olnud täis mässavaid üliõpilasi pigem vastupidi – pealegi olid enamik üliõpilasi jäägitult pooldaval seisukohal NSDP seiskohtade suhtes.

Goering ja kultuur.
Hermann Goering üks kõrgemaid 3 Riigi ametnikke olevat öelnud: „Kui ma kuulen sõna kultuur haaran ma oma revolvri järele.” Reaalsuse pole aga leitud ühtegi tõendit tollest ajast, et Hermann Goering kes oli Riigi Õhujõudude Marssal oleks kunagi midagi sellist öelnud. Nagu paljud teised 3 Riigi juhid oli ta kunstiarmastaja ning hindas kultuuri kõrgelt.
Antud tsitaat pärineb näidendist Schlagates mille kirjutas Hanns Jost. Algne versioon näeb välja selline: „Kui ka kuulen (sõna) kultuur... vabastan ma oma püstoli kaitseriivi”. Lisaks kasutati seda tsitaati – mis selle ka „massikultuuri” viis USA Valitsuse sõjaaegsest propaganda fimist näitamaks, et „keskmine nats” on kultuuritu mühkam.

Hitler ja südametunnistus
„Ma vabastan inimese teda närivast koletisest tuntud kui südametunnistus” olevat Hitler öeldnud. See laialt kasutatud tsitaat pärineb näiteks raamatust „Suured Tsitaadid” mis peaks olema põhjapanev teos ning pärineb Ameerika juudist ajakirjaniku George Seldes’i sulest. Sinna on see sattunud Hermann Rauschningi raamatust „Hävingu hääl (Vestlused Hitleriga)” mis on omakorda aluseks paljudele tsitaatidele mida omistatakse Hitlerile ja mis välja öeldud tema poolt privaat vestlustes autoriga mis aga pole reaalsuses kunagi toimund.
Selle tsitaadi „originaal” Rauschningi sulest kõlab nii: „Ettemääratus on pannud paika, et minust saab inimkonna suur vabastaja. Ma vabastan Inimese intelligentsuse piirangutest mis on haaranud ta oma kütkesse: vabastan koletistest nagu moraalsus ja südametunnistus ja ka vabaduse ning iseseisvuse kütkeist mida vaid üksikud suudavad taluda.”
Reaalsus on jällegi hoopis teine – Hitler korduvalt rõhutas südametunnistuse järgi käitumise olulisust ja vajadust. Ainult näiteks juba kolmes kõnes 1941 aastal rõhutas ta südametunnistuse järgi käitumise olulisust. Rudolf Hess kes oli Hitleri üks lähimaid kaasvõitlejaid ütles, et tema ustavuse üheks alustalaks oli just südametunnistuse olulisus millele asetas rõhu Hitler. Oma 1934 aasta kõnes ütles Hess,” ... et südametunnistus on riigiametnikule ja poliitikule kordades olulisem kui see nn „demokraatlik printsiip” võimude lahususest. Ma ei tea kedagi suurema südametunnistusega kui Adolph Hitler. Füüreri kõrgeim kohus on tema südametunnistus ja vastutus rahva ja riigi ees.”

Hitler: „Purustada iga hinna eest”.
USA valitsuse 2MS aegne propaganda film nimega „Miks me võitleme” tsiteerib Hitlerit nii: „Minu deviis on ‚purustada iga hinna eest ja kõigi vahenditega’. Natsionaalsotsialism muudab maailma teiseks.” See repliik on juba eelnevalt tuttava Rauschiningi raamatust. Tema algne versioon oli selline: „Ma tahan sõda. Kõik läheb selle eesmärgi saavutamiseks.... Minu deviis on „Tee mida vajalik vaenlase häirimiseks! Minu deviis ‚purustada iga hinna eest ja kõigi vahenditega’ Mina olen see kes teeb sõda!” Teine versioon antud „tsitaadist” pärineb raamatust Hitler ja Natsism (1961) mis kirjutatud ajaloolase Louis Leo Snyderi poolt kes oli professor New Yorgi linna kolledzis.

Hitler ja terrorism.
Ka tihti kasutatud tsitaat mis kõlab nii: „Terrorism on parim poliitiline relv, miski ei motiveeri inimesi paremini kui kiire ja ootamatu surma hirm.”
Ka see nn „tsitaat” pärineb Hermann Rauschningi juba tuttavast raamatust „Purustamise hääl”.

Hitler: „Me oleme barbarid”.
„Nad viitavad mulle kui harimatule barbarile. Jah me oleme barbarid. Me tahame olla barbarid, see on meile austavaks tiitliks. Meie noorendame selle maailma sest ta on oma lõpu ligidal.”
Ka see nn „tsitaat” pärineb Hermann Rauschningi juba tuttavast raamatust „Purustamise hääl”.


Hitler ja brutaalne noorus.
„Vägivaldne, aktiivne, brutaalne ja kartmatu noorus – see on minu eesmärk. Ma soovin näha tema silmis uhkuse ja iseseisvuse sädet ning jahi instinkti. Tal ei ole mingit intelligentsuse alget. Teadmine on see mis ruineerib noored mehed.”
„Universaalne haridus on suurim korrodeeriv vägi ja mürk mida liberalism on välja mõtelnud enda hukatuseks.”
Sellegi tsitaadi juured ulatuvad juba mainitud raamatutesse nagu Hermann Rauschning ja tema „Hävingu hääl (Vestlused Hitleriga)”, George Seldes „Suured Tsitaadid” ja ka John Guenter raamatust „Rahvus”.
Need väited ei esita Hitleri tegelikke vaateid. Tegelikult oli Natsionaal Sotsialistlik Saksamaa maailma juhtiv jõud teadustes, hariduses, meditsiinis ja tehnoloogiate leiutamises, avastamises ja elluviimises. Seda on kinnitanud korduvalt ja üheselt terve plejaad tollaseid suurkujusi nagu Knut Hamsun, Ezra Pound, Louis-Ferdinand Celine ja Martin Heidegger.Täiendavaks lugemiseks ja algallikad.
Randall Bytwerk, "False Nazi Quotations" (http://bytwerk.com/gpa/falsenaziquotations.htm)

Paul F. Boller, Jr. and John George, They Never Said It: A Book of Fake Quotes, Misquotes, & Misleading Attributions (New York: Oxford, 1989).

Joseph Goebbels, "From Churchill's Factory of Lies," ("Aus Churchills Lügenfabrik"), January 1941. Reprinted in Zeit ohne Beispiel (http://www.calvin.edu/academic/cas/gpa/goeb29.htm) (1941)

Joseph Goebbels, "Propaganda" (Nuremberg: 1934) (http://www.calvin.edu/academic/cas/gpa/goeb59.htm)

William L. Pierce, Gun Control in Germany 1928-1945 (1994)

John Toland, Adolf Hitler (1976)

Mark Weber, "Goebbels and World War II Propaganda," 2011, (http://www.ihr.org/other/goebbels2011weber.html)

Mark Weber, "Goebbels' Place in History," The Journal of Historical Review, 1995. (http://www.ihr.org/jhr/v15/v15n1p18_Weber.html)

Mark Weber, "Hitler as 'Enlightenment Intellectual': The Enduring Allure of Hitlerism," 1997, (http://www.ihr.org/jhr/v16/v16n5p34_Weber.html)

Mark Weber, "Rauschning's Phony 'Conversations With Hitler': An Update," 1985, (http://www.ihr.org/jhr/v06/v06p499_Weber.html)

Link jagamiseks: 3 Riigi propaganda tsitaadid.doc - Powered by Google Docs
(selle postituse viimane muutmine: 27-07-2011 11:11 excubitoris.)

Tegelikult on kõik lihtne aga me pole sellest veel aru saanud ...
*
Sa pead tegema HEAD halvast, sest millestki muust teda teha pole.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Tyto Alba
Veteran

Postitusi: 3,303
Liitunud: Aug 2016
24-07-2021 05:56
Postitus: #3
RE: Tuntud isikud ajaloost: kes ütles, mida ütles
https://www.realhistorychan.com/7-genius...rists.html
7 gemiaalset konspiratsiooni teoreetikut - mis seob Ezra Poundu, Bobby Fisherit ja Christopher Langanit.

Jumal on isiksustatud Egregor...
Huvitav fakt - isik kes ei saa aru millest sa räägid peab lolliks sind mitte ennast.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Postita vastus 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  16-22.07 Ehk mida oodata? xcad 8 2,191 17-07-2021 20:03
Viimane postitus: xcad
  Mida arvavad kaasfoorumlased vaximisest? xcad 7 1,103 03-07-2021 20:18
Viimane postitus: Minaelan
  Kes on reptiloidid? Inuaki - reptiil minu sees Ärtu 122 43,207 25-06-2021 15:55
Viimane postitus: Mannu
  Terrorismi ajalugu, ehk kes on terrorist ja mis on terror? xcad 33 3,882 17-06-2020 12:35
Viimane postitus: jeekim
  Kes ja miks päästis valla Esimese maailmasõja Dr. Smith 14 6,305 30-12-2017 19:39
Viimane postitus: Punahabe
  Loomade rituaaltapmine usundites ja mida sellega võib saavutada VironShaman 52 22,909 27-04-2017 13:31
Viimane postitus: Vesilik
  Augustiputš 1991 - kes pidi saama Moskvas võimu haaranud hunta asevalitsejaks Eestis? Pohlatohlakas 7 5,063 23-08-2014 12:19
Viimane postitus: Thorondor
  Mustpead. Must Madonna-mida nad sümboliseerivad ? suvetüdruk 3 5,028 21-01-2014 15:46
Viimane postitus: Müstik
  Kes tegelikult kirjutas "Mein Kampf"i ? Albert 5 5,102 03-05-2011 15:57
Viimane postitus: Päikeseinsener
  Mida tähendavad žestid piltidel? NoMoreRoe 9 5,493 28-05-2009 22:49
Viimane postitus: Nazz

Vali alamfoorum:


Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog