•  Eelmine
  • 1
  • ...
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9(current)
Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Deefa baasi olemasolu tõestamine
Tom, sul on õigus ses osas, et ulmes tuhnides võib sealt üht-teist põnevat leida, aga ikkagi on vajalik mingi distsipliin, millega eristada vähemalt teoreetiliselt võimalikke asju isiklikest fantaasialendudest. Selliste seguteemade alguses võib ju isegi olla võimalik vahet teha, aga lõpuks on koos niisugune pudru ja kapsad, et keegi ei saa enam aru, mis on mis. Kui siia juurde lisandub veel lennukama fantaasiaga tegelaste klähvimine igaühe pihta, kes julgeb mõne eriti lennuka ja pretensioonika fantaasia kohta tõestust pärida, siis tahes-tahtmata tekibki lõpuks olukord, kus ainsana on sõnaõigus neil, kes tulistavad plära nagu kuulipildujast ning neil kes küsimusi ei esita ja kaasa kiidavad. Millist tõde ja positiivset tulemust sa sellest leida loodad?
________

Mis puutub haistundmise tõestamisse, siis tuleb võtta väidetavalt haisevast kohast õhuproov, pista see gaasikromatograa, analüüsida selle koostist ja võrrelda tulemust prooviga, mis võetud kohast, kus kaebaja haisu ei tunne. See teeb asja selgeks - võimalik, et kaebaja haistmismeel on mõnede ainete suhtes tundlikum. Võimalik, et ta tõlgendab teistest erinevalt mõnda lõhna haisuks. Aga võibolla ta kujutab asju lihtsalt ette (teie seisukohast on see muidugi kõige ebatõenäolisem aga paraku on selliste inimeste osakaal ühiskonnas üsna suur).

Mis puutub aga Ferrarisse, siis Ferrari on selgelt näha ja kõik teavad, mida see kujutab. Täpselt nagu mäekõrgune musklikuhi seal, kus tavainimesel asub biitseps - tegu on üldteada tõsiasjaga, mis tavaolukorras mignit tõestamist ei vaja. Kahjuks aga pole siinsetest ilmselt kellelgi ei "Ferrarit" ega "musklimäge" (vähemalt pole keegi neid Ferrari ja musklimäe kujul nähtavaks teinud) - seevastu on aga kuhjaga sapakaid ja silguniisku ning sinna juurde fantastilis jutte sellest, kuidas need sapakad 3 sekundiga sajani kiirendavad ja silguniisad mängeldes 36-kilost pommi 50x tõstavad. Vaat sellised väited tõestusi nõuavadki. Kui kord üks kodanik selgelt ja kaheldamatult näitaks, et tema sapakas lubatud kiirendusega hakkama saab, ei ole enam vajadust seda uuesti tõestada sest selle kohta oleks siis olemas protokollid, mõõtmised, videosalvaestused, ekspertide hinnagud ja ka uskmatute kinnitused. Muidugi - kui järgmiseks tuleb väide, et lisaks sellele võtab see sapakas vabalt ka 500km/h välja, on tegu juba hoopis teise asjaga, mis oma erakordsuse tõttu samuti kontrollimist vajab.

Ei ole nii?
Vasta
Aga praegusel juhul ei ole meil olemas gaasikromatograafiat(või mida iganes) ja puuduvad igasugused teadmised aerodünaamikast ning kilovattidest. Lisaks pole keegi autot näinudki (mõni üksik on siiski sumbutit unes näinud, teine käigukangi). Rääkimata olematutest teadmistest gravitatsioonist ja lihase ehitusest.

Keegi kunagi ütles, et üks tavaline leiutis on selline, mis on kohe kasuks ja abiks ning igati mõistetav. Üks korralik, suur ja oluline leiutis/avastus on selline, millega esmapilgul pole mitte midagi peale hakata. Selliseid on olnud ja naiivselt loodan, et neid tuleb veel.

ahjaa.. ajakatsest niipalju, et paagitäis bensiini, hunnik peavalu, veel suurem hunnik "hoiatusi" ja viirastuslikud sammud on päädinud 5sek ajavahega 24 tunni kohta. Praegu teen kontrollkatseid.

[Muudetud: 26-8-2009 Tom]
Vasta
See pole suurem probleem, sest teatavasti pole ka tekkinud vaidlusi teemal, kas haiseb või mitte. Pigem on vaidlused just Ferrari/sapaka/musklimäe/silguniisa teemadel ning need on enamasti ka ilma keerulise tehnikata lahatavad. Ja kui ongi miskit, mis meie võimaluste piirest väljub, tuleb see esialgu kas tallele panna või siis pöörduda abipalvega kellegi poole, kel on vajalik tehnika olemas. Paraku puudub aga sapaka- ja silguniisameeste soovimatus oma masinate ja ihuliikmete võimeid näidata. Kuna ma olen kah kunagi laps olnud ja mäletan piisavalt hästi tolleaegseid ärplemisi, siis on äratundmisrõõm siinkohal lausa hämmastav.
Vasta
Tsitaat:Millist tõde ja positiivset tulemust sa sellest leida loodad?
Kahjuks ei ole sa aru saanud, mis on Deefa baasi teema mõte ning ilmselt kehtib sama ka paljude teiste kohta.
Nõudmised oled sa ise esitanud, need ei ole iseenesest teemaga kaasas. Kui kellegi jaoks on teema fantaasia ning ei oma väärtust, siis see on täiesti normaalne.
Seni on ainult tühi kraaksumine, sest sinu eksperimentide jaoks ei ole huvilisi või ilmselt oled nad oma käitumisega eemale ajanud ning eksperimentide ülesehitus iseenesest pole täiuslik ning ei garanteeri midagi. Kõikide inimeste maailm ei koosne nii materjalistlikest ja ettearvatavatest mudelitest nagu su sapakas.

Saad veel pikalt vastu seina joosta ning pärast süüdistada, et ei tea mis põhjusel su vastu kurjad ollakse.


[Muudetud: 26-8-09 Thorondor]
Vasta
Tsitaat:Algselt postitas Celtic
Üldiselt saab nõustuda VLADi jutuga, ent samas, olles ise sealsetega suhelnud, ei saa nõustuda sellega, et seal midagi pole. Kas just sellisena nagu ulmekates räägitud, ei tea...
Eino palju õnne siis. Mõne pildi ja videolõigu ikka ka tegid? Kindlasi ei teinud. No mis sa enda vabandamiseks nüüd küll välja mõtled... Ei lubatud kindlasti ja viisaka inimesena sa seda ei teinudki Bleh

Kas sa mõistad, et Sinu käes on inimkonna tänase päeva ühe suurema mõiststuse lahendus - kas tulnukad on olemas? Ole nii kena ja aita siis see küsimus ükskord juba lõplikult ära lahendada.
Vasta
Muidugi on olemas, aga ise ma seal kohapeal pole käinud...
Vasta
Põllul pidi juba kõva seenejaht mükoloogia huviliste poolt käima Bleh
Vasta
Kas see on seesama koht, kus psilotsübiinseened kasvavad?
Vasta
Leidsin seenehuvilistele natuke lugemisväärset nende kohta...
http://en.wikipedia.org/wiki/Psilocybe_cubensis
http://knowledgerush.com/kr/encyclopedia..._cubensis/
ja midagi ka eesti keeles:
http://ar2005.emcdda.europa.eu/et/page018-et.html
http://www.metsas.ee/et/tekstid/peeterla...late=blank

Ayahuasca kohta on pikemalt raamatus "Kosmiline siug",
lingid selle kohta andsin selles foorumiteemas:
http://www.para-web.org/viewthread.php?tid=3024
Vasta
Alguses oli naljakas, siis enam polnud
ja lõpuks olen vihane, et seda teemat üldse
sattusin lugema.
Vasta
Mis sulle seda va viha siis tekitas?
Vasta
(30-01-2011, 15:02 )Celtic Kirjutas: Mis sulle seda va viha siis tekitas?

No kuidas seda nüüd öeldagi,
mõned illusioonid purustati..
Olen korduvalt öelnud, ma pole
mingi skeptik, aga tahaks siiski
midagi käega katsutavat uskuda..
Vasta
Mine katsu seeni, kui ei usu vms. Ausalt öeldes olen ma väsinud lugemast Sinu mittemidagi ütlevaid postitusi, kus sa põhjendusi ei jaga ja iga teema lõppu kommenteerid: see on puhta vale, lollus, seda ma ei usu või usud, aga põhjusi ei too. Ma ei väida, et sul asjalikke postitusi pole, aga kontrolli ennast natuke, sest kohati tundub see lausa trollimine.
Vasta
(30-01-2011, 20:23 )PiziIngliito Kirjutas: Mine katsu seeni, kui ei usu vms. Ausalt öeldes olen ma väsinud lugemast Sinu mittemidagi ütlevaid postitusi, kus sa põhjendusi ei jaga ja iga teema lõppu kommenteerid: see on puhta vale, lollus, seda ma ei usu või usud, aga põhjusi ei too. Ma ei väida, et sul asjalikke postitusi pole, aga kontrolli ennast natuke, sest kohati tundub see lausa trollimine.

Sohh, eks ma ürita ennast siis parandada!
Ehk aitad mind minu selliste postituste leidmisel?



Vasta
  
  •  Eelmine
  • 1
  • ...
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9(current)


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Deefa baas Muugal täitsa elus. VironShaman 265 139,797 14-03-2015, 08:47
Viimane postitus: Mannu
  Deefa baasi projekt MGP 56 25,677 14-11-2013, 18:11
Viimane postitus: Kristjan21
  Deefa baasist (pika jutu teine osa) lahendused 45 18,238 27-07-2011, 13:57
Viimane postitus: NelliN2

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat