•  Eelmine
  • 1
  • ...
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11(current)
Teema hinnang:
  • 1Hääli - 1 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Õigekiri ja norimine
(21-01-2014, 06:33 )Obama Kirjutas: vot selles kogu point ongi, et neurootikud ei saa aru, et ma ei proovi, mängi ega eira mitte midagi... nii lihtne see ongi
Kui sa kirjutad mingile lepingule alla, siis sa annad tavaliselt ka loa enda vastu vastavate meetmete kasutamiseks kui sa lepingu tingimusi rikud. Foorumisse registreerimisel kirjutasid sa virtuaalsele lepingule alla, et järgid foorumi reegleid ja kannad karistust kui leitakse, et rikud neid. Mis tähendab, et kuna meetmeid rakendati peale reeglite rikkumist ja rikkumisele tähelepanu juhtimist, st õiglaselt, siis pole vastu vaidlemiseks mitte mingit alust. Ise lubasid, ise kanna ka tagajärgi, aga mitte ära hädalda, et teised on süüdi.

Nii lihtne see ongi.
Vasta
(21-01-2014, 13:18 )kage Kirjutas:
(21-01-2014, 06:33 )Obama Kirjutas: vot selles kogu point ongi, et neurootikud ei saa aru, et ma ei proovi, mängi ega eira mitte midagi... nii lihtne see ongi
Kui sa kirjutad mingile lepingule alla, siis sa annad tavaliselt ka loa enda vastu vastavate meetmete kasutamiseks kui sa lepingu tingimusi rikud. Foorumisse registreerimisel kirjutasid sa virtuaalsele lepingule alla, et järgid foorumi reegleid ja kannad karistust kui leitakse, et rikud neid. Mis tähendab, et kuna meetmeid rakendati peale reeglite rikkumist ja rikkumisele tähelepanu juhtimist, st õiglaselt, siis pole vastu vaidlemiseks mitte mingit alust. Ise lubasid, ise kanna ka tagajärgi, aga mitte ära hädalda, et teised on süüdi.

Nii lihtne see ongi.
Ei ole just väga lihtne. Mis juriidikasse puutub siis on see kaunis segane värk. Kõike annab väänata. Kõike ei anna seadusesse kirja panna. Iga sõna võidakse tõlgendada nii või naa.
Kui sa jälgiksit kanalit Investigation Discovery, siis sa saaks aru milles point on.
Vasta
(22-01-2014, 03:11 )Veli Joonatan Kirjutas: Ei ole just väga lihtne. Mis juriidikasse puutub siis on see kaunis segane värk. Kõike annab väänata. Kõike ei anna seadusesse kirja panna. Iga sõna võidakse tõlgendada nii või naa.
Kui sa jälgiksit kanalit Investigation Discovery, siis sa saaks aru milles point on.
On küll nii lihtne - lugesid reeglid läbi, nõustusid nendega ja saad aru (ma eeldan seda), et kui rikud reegleid ja hoiatusi kuulda ei võta, siis vastutad ja kannad tagajärgi. Ja kui sulle jäävad mingid punktid reeglites arusaamatuks või sa ei nõustu nendega, siis on sul võimalus foorumi administratsioonilt täpsustusi küsida.
Vasta
Tegelikult on see nii KÕIGI reeglitega. See, et inimesed neid painutavad ja ei täida ei näita veel seda, et nii peabki. Olen nõus, et tihti on reegleid/seadusi liiga palju. Olen nõus, et mõned neist on (pehmelt öeldes) liigsed. Kuid sellises "kinnises" kohukonnas millega liitumine on vabatahtlik ja millega mitte liitumine EI ohusta isikut ühelgi tasandil on see isiku omaduste näitamine kui ta süstemaatiliselt rikub elementaarseid põhireegleid.
Kui sulle need reeglid ei meeldi siis lahku või tee ettepanek nende muutmiseks. Kui saad enamuse poolehoiu siis on reaalne võimalus, et seda ka tehakse.
Vasta
Psühholoog! Te ei vääri oma nime! Te näete ainult kirjapilti – tekstist Te ei saanud midagi aru! Ka seda ei suuda te taibata – miks maasikam niimoodi kirjutab? Mina aga arvan, et maasikam ei ela IEestis. Ja paistab et juba lapsest saati. See et ta suudab end, enam vähem arusaadavalt väljendada. On niisuguste inimeste puhul juba isegi suur saavutus! Aga just niisugused „ Psühholoogid“ peletavadki uued tulijad arutelust eemale.
Ka mina olen kogu aeg rääkinud.
On olemas must maagia.
On olemas valge maagia.
Olen teile püüdnud puust ette teha ja punaseks ka värvida, aga...
Õppimine ei tähenda ikkagi teadmiste omandamist, vaid teadmiste rakendamist.

Vasta
Hea kalldunn. Sa võid ükskõik mida siin puust ette teha ja punaseks värvida, aga niikaua kui kellelgi enda kogemuslikku teadmist selle kohta ei ole niikaua on tegu sinu jutu pimesi uskumisega ja sinu tunnistamisena autoriteedina kes räägib ainukest tõde mille kõrval mitte midagi muud ei saa eksisteerida. Ja vaadates maailmas ringi ning nähes igasuguseid erinevaid tõlgendusi jätan mina, ja ka paljud teised, õiguse kahelda sinu jutu ainukeseks tõeks olemises.

Ja Psühholoogi märkus on praegusel juhul üsna kohane, sest isegi võõramaalsed teavad, et kolme punkti ei kasutata lause lõpus ja vahepeal pidevalt ja tühikute sattumine komade ette või nende puudumine on lohakusviga.
Vasta
No, kui nüüd kristalselt aus olla, siis vana kooli inimestele omal ajal õpetati, et harukordadel siiski võib kolm punkti lause lõpus olla, väljendamaks mõtlikkust.

Vähemalt nii meile, kirjanduse eriklassi õpilastele õpetati . Vot niimoodi .
Aga eks meile õpetati omal ajal palju sellist , mis nüüd vist enam ei kehti.
Ja juunis arutleti keeleteadlaste tasemel üldse keelereeglite kui selliste vabamaks laskmise üle.
http://www.postimees.ee/911702/keeletead...-kaugeneks

http://www.postimees.ee/908756/eesti-kee...t-uuendust

Niisiis härrased , ärgem ilkugem . Seda enam, et kage, komavead esinevad ka Sinu tekstis.
Vasta
Jah, mõni inimene võib tõesti väga mõtlik olla ja isegi tühikud ära unustada või valesse kohta panna. Pealegiminukomaveadongrammatilisedkomaveadmittetühikutelisaminevõiärajätminekirjavahemärkideeestvõijärelt. Võiks natukenegi ka teistest hoolida, et enda teksti loetavamaks teha ja mitte lugeda ilkumiseks soovi korralikku teksti lugeda.
Vasta
Mina ei väida, et musta või valget maagiat pole olemas. Aga postitus võiks näha välja viisakas ja õigesti grammatiliselt kirjutatud.
Ülaltoodud kasutaja maasikam tekst on väga lohakalt kirjutatud ja tegelikult on natuke häiriv seda lugeda.
(17-10-2014, 16:47 )kalldunn Kirjutas: Psühholoog! Te ei vääri oma nime! Te näete ainult kirjapilti – tekstist Te ei saanud midagi aru! Ka seda ei suuda te taibata – miks maasikam niimoodi kirjutab? Mina aga arvan, et maasikam ei ela IEestis.

Esiteks mu nimi pole Psühholoog ja teiseks, ma sain tekstist aru väga hästi.
Kas ma ei suuda taibata? - suudan küll. Tema Eestis või mitte Eestis elamine ei muuda asjaolu, et ta ei võiks oma postitust õigesti kirjutada. Lapse aruline topib lause vahele kolm komamärki.
Sina arvad, et maasikam ei ela Eestis? - justnimelt, sa ainult arvad.
Aitäh.
Vasta
(14-12-2016, 12:32 )murjam Kirjutas: Kui sa ei kirjuta oma sõnu ja mõtteid, mina vormis lauses ei väljenda enda kohta käivat jms, kus tsiteerid kedagi teist, siis kasuta jutumärke või "quote" seadet. Ysna mitu korda oled selliselt segadust tekitanud. Solvuda võiks lugeja, kes tunneb, et teda hanitatakse!
Estonia katastroofi teemas oli tegemist pealkirjaga, mis juhatas lisatud lingile.
Aga mis õigekirja puutub, siis mind kui lugejat häirib see, et sa väga lohakalt kirjutad. Näiteks sõna "muarust" ei kirjutata kokku. Samuti on häirivad niisuguses stiilis postitused:
(02-12-2016, 03:52 )murjam Kirjutas: Kahtlemata. Kindlam om pyxi pissida, oma pyx ikka lähemal.
Mu arust on otseselt emakeele läbustamine.

Vasta
Olen nõus, et püksi kusemine on ehedam.
Kui juba telekas käivad putsid ja türad tõkena, miks peaks meie siin /kui muidu ei saa/ oma sõnavara korrigeerima.
Austusest Sassi vastu, kes ütles,et ei ole ropendamist, on naturaalne rääkimine.
Ja kui sõnum tuleb hingest...
Siis nii kirjutangi, kui mötlen.
Vasta
Kõike võib välja öelda aga kas alati on vaja kõike välja öelda?

Arengupeetusega kodanikele - pean silmas sõnu mida tõlgendatakse sõimu sõnadega - mitte infot.
Vasta
Ehedus ei häiri. See ajab ainult naerma või näitab inimese madalat olemust.
Häirib ikka emakeelse kirjapildi moonutamine. X-d ja Y-d kirjapildis nagu poosetamisena.

Vasta
isemaag kirjutab: para-web.org ehk kerkib enim horisontaalringisse kui asendada ainult 1 täht para-web.org pealkirjas. paro-web! Venkudele hakkab meeldima ja neil silmaring avardub. Palun mittetunda endid solvatuina, minu maagiasüsteem andis sellise mõtte.
Vasta


( : )kivisildniku luulukontroll pildis | Virgu ja laostu
Vasta
Õigekirjalised eksimused on 2-e tüüpi: lihtsalt täht jäi vahele või tõesti ei oska antud sõna kirjutada, eriti kui pole emakeel. Aga DOKTORANT, kes just eesti keelega tegeleb peaks ikka natuke midagi oskama, isegi teadma eesti keelemurretest, kõnekäändudest ja paljust muust. Kuidas aga "doktorant" on algkooli lõpetanud, kas tunnistuse ostnud? Kivisildnik teeb seda mönusa huumoriga, kohe ideaalselt 5+. Järgmine küsimus kas liberaalid elavad omaette maailmas kus on teine keel, teine matemaatika, teised sood ja kõik on hoopis teine? Sest tavapärane on rassistlik keskealise valge mehe poolt koostatud ja Newton kui õun pähe kukkus oli ka keskealine valge mees. Liberastidele gravitasioon ei kehti ja võivad lolluse tiibadel, eriti peale red bulli üpris kõrgele lennata? Like See pole midagi võrreldes sellega kui tema selle p...sse kukkunud doktorandi juhendaja kipub teda veel õigustama! Õige juhendaja oleks võinud mainida, et andku doktorantuuri asemel põhikooli eksamid ja mitte eesti keeles üksi. Aga puhtalt minu isiklikus nägemuses on praeguses lolluse vohamises süüdi vaktsiinid. Liberastid on 99% vaxitud ja usuvad ""teadust"" ja kindlasti tehakse tõhustusdoose, mis muide on ülimalt hea. Vähemalt järeltulijad ei saa lolluse geene kuna neid lolle järeltulijaid lihtsalt ei tule. Igas pahas asjas on ka positiivne pool. Bleh
Vasta
Huvitav-huvitav, laekus selline mõte küsida, seesuur et: Kas sessinatses foorumis on veel keegi, kes ei tea misasi on kirillitsa? Ammuaega tagasi oli probleem, et rahvas ei saa aru ja on vaja seletada mis on kirillitsa. Seda seletamist nõudis üks toonane admin adminnide kambast. Kirja koopiat pole säilitanud, mitte midagi pole olnud. Lihtsalt naljakas takkajärgi. Oehh, kuhu meie tsivilisatsioon küll tüürib. See on viimnepäev.
Vasta
(24-03-2023, 19:30 )isemaag Kirjutas: Huvitav-huvitav, laekus selline mõte küsida, seesuur et: Kas sessinatses foorumis on veel keegi, kes ei tea misasi on kirillitsa?  Ammuaega tagasi oli probleem, et rahvas ei saa aru ja on vaja seletada mis on kirillitsa. Seda seletamist nõudis üks toonane admin adminnide kambast. Kirja koopiat pole säilitanud, mitte midagi pole olnud. Lihtsalt naljakas takkajärgi. Oehh, kuhu meie tsivilisatsioon küll tüürib. See on viimnepäev.
Kas mõtled õiget kirillitsat või seda milles pihkva tagused orkid kirjutavad?
Vasta
(24-03-2023, 21:09 )xcad Kirjutas:
(24-03-2023, 19:30 )isemaag Kirjutas: Huvitav-huvitav, laekus selline mõte küsida, seesuur et: Kas sessinatses foorumis on veel keegi, kes ei tea misasi on kirillitsa?  Ammuaega tagasi oli probleem, et rahvas ei saa aru ja on vaja seletada mis on kirillitsa. Seda seletamist nõudis üks toonane admin adminnide kambast. Kirja koopiat pole säilitanud, mitte midagi pole olnud. Lihtsalt naljakas takkajärgi. Oehh, kuhu meie tsivilisatsioon küll tüürib. See on viimnepäev.
Kas mõtled õiget kirillitsat või seda milles pihkva tagused orkid kirjutavad?
Kaasaegset ikka, esialgse põhjal aretatut. Toda algset on üsna keerukas lugeda, kuid õppida, õppida, õppida! Nagu olevat ütelnud kõikide laste sõber Lenin. Kui on vaja info kätte saada, siis lihtsalt tuleb õppida ka vana kirja lugema.
Vasta
  
  •  Eelmine
  • 1
  • ...
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11(current)


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
3 külali(st)ne

Expand chat