Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dalai-laama peab Vabaduse väljakul kõne
#26
[Pilt: 409020_371546636192893_100000126786091_1...4026_n.jpg]
Vasta
#27
Otseülekanne 23. juunil -
There will be a live webcast of His Holiness the Dalai Lama's talk "Be the Change" from Eden Court in Inverness, Scotland, on June 23, 2012

(lisatud kellaajad regiooniti)
Vasta
#28


Uue sajandi algul andis Dalai-laama välja 18 reeglit eluks. Need reeglid võiks meile kõigile igapäevaselt teed juhendada. Igal juhul on tegemist väga heade ja aegumatute juhistega, mida tasub endale vahest meelde tuletada.

1. Arvesta sellega, et suur armastus ja suured saavutused käivad käsikäes suure riskiga.

2. Kui sa kaotad, siis ära lase õppetunnil kaduma minna.

3. Järgi kolme olulist aspekti:
- austa iseennast
- austa teisi
- vastuta kõikide oma tegude eest.

4. Pea meeles, et oma tahtmise mitte saamine võib mõnikord osutuda suurepäraseks õnne hoobiks.

5. Õpi selgeks reeglid, siis tead, kuidas neid korralikult eirata.

6. Ära lase väikesel lahkarvamusel kahjustada tõelist sõprust.

7. Kui mõistad, et oled eksinud, astu koheselt samme selle parandamiseks.

8. Leia iga päev veidi aega üksinda olemiseks.

9. Ole avatud muutustele, kuid jää oma põhimõtete juurde.

10. Pea meeles, et vaikus on mõnikord kõige parem vastus.

11. Ela head, austusväärset elu, siis vanemana tagasi vaadates, naudid seda uuesti.

12. Armastav õhkkond sinu kodus on sinu elu aluseks.

13. Lahkarvamuste korral oma armastatud inimestega, tegele ainult hetkesituatsiooniga. Ära võta kõneaineks minevikus toimunut.

14. Jaga oma teadmisi. See on võimalus surematuse saavutamiseks.

15. Käi õrnalt ümber Maaga.

16. Aastas korra mine mõnda paika, kus Sa pole varem kunagi käinud.

17. Pea meeles, et parim suhe on see, milles teie armastus teineteise vastu ületab teie vajaduse teineteise järele.

18.Otsusta oma edu üle selle järgi, millest sul tuli loobuda, et seda saavutada.

Allikas: www.youtube.com

http://alkeemia.delfi.ee/hallokosmos/uus...d=69695185


Vasta
#29
(09-02-2015, 07:12 )kalldunn Kirjutas: Uue sajandi algul andis Dalai-laama välja 18 reeglit eluks. Need reeglid võiks meile kõigile igapäevaselt teed juhendada. Igal juhul on tegemist väga heade ja aegumatute juhistega, mida tasub endale vahest meelde tuletada.

9. Ole avatud muutustele, kuid jää oma põhimõtete juurde.
Muutustele on dalai-laama avatud. Dalai-laama ütles, et Donald Trumpi saamine USA presidendiks juhatab kogu maailmas sisse rahu ajastu, vahendab portaal Gaceta.
Dalai-laama sõnul ei ole Trumpil ega teistel suurriikide juhtidel erilist valikut. “Kui me järgime vägivalla teed, viib see lõpuks tuumasõjani, kus ei ole võitjaid,” ütles ta. “Üksnes hull võib tahta tuumasõda, aga Trumpiga püsib maailmas stabiilsus.”
http://uueduudised.ee/valismaa/dalai-laa...hu-ajastu/

Vasta
#30
Dalai-laama segi läind, või oligi selline.  Sick

https://www.youtube.com/watch?v=O9f9x_2b...%C3%93NIMO
Vasta
#31
(09-04-2023, 21:27 )vasamasa Kirjutas: Dalai-laama segi läind, või oligi selline.  Sick

https://www.youtube.com/watch?v=O9f9x_2b...%C3%93NIMO

Keele näitamine on Tiibeti tava tervituse juures. Sellega näidatakse, et keel ei ole must. Must keel pidi olevat patuse inimese tunnus. Kuna aga poiss keelt einäidanud, siis ma ei teagi täpselt, millega tegu. Kehalised puudutused, kerged suudlused on aga mitte-euroopa kultuuridele omased. Ja mitte ainult. Meenutage matsuvaid musisid nõuka-aja liidrite vahel. Õigeusu komme kõhtu suudelda vaimulike poolt (kõht kui elu kese, kõht- život, žizn-elu).
Niiet, ma arvan, et pigem mingi kohalik komme.
Vasta
#32
Jah Dalai Laama noore poisi suudlemist ja käsku tema keelt imeda käsitleti ka mujal:
https://youtu.be/MctupbAPmpg?t=264

Aga eks "lapsearmastus" ja -pilastus käib ju kurjusega alati kaasas! Babüloonia müsteeriumi-religiooni ehk katoliikluse esindajad on selle poolest juba ammu kuulsad ... Aga mis puutub Dalai Laama'sse siis eks nad ju anna meedia vahendusel ikka alati teada, et mida või keda keegi tegelikult teenib ... nii nagu on lugematu hulk nime-kristlasi (ehk siis ainult nime poolest kristlased), niisamuti on ka lugematu hulk nime-budiste jms, kes tegelikult pole üldsegi need, kes nad välja paistavad ... kurjus maskeerub alati 1000 erineva maski taha!

Vasta
#33
Kuna masad ja muud aupersoonid tõstsid selle teema esile, julgen avaldada kirjaliku märkuse ilkujate lühikese mälu suunas! Toimus sakhia laama külaskäik Tartu linna, tema külaskäigu momendis hakkas raekoja platsil sadama hõbevalget paduvihma, Tartu linn pesti puhtaks. Ma nägin pealt paduvihma pilvede kogunemist kesklinna kohale ja tos momendis kuidagi ise aimamata aitasin kaasa, tund hiljem läksin jalatsõõril sõitma kesklinnast kaugemale Vaba tn. kanti ja veetulv oli kaevude luugid üles kergitanud, väga imelik paistis. Hiljem mulle räägiti mis juhtus. Laamade üle ilkujad on ikka pääst kõvasti lämmad, aeee! Laamad treenivad väiksestpeale ja eluaeg, õpivad, arenevad, mitte ei loe raamatuist ette sektiloojate nägemusi. EV valitsus oli keeldunud toda laamat ametlikult kutsuma, ta tuli muu kutse kaudu. See on isiklikult nähtud ja kuuldud info ja ei ole kusagilt maha loetud! Ühe korra varem siin foorumis olen kirjeldanud põhjalikult. Kui landerid ja masad ei ole nõus ja see info kuhugi kaob, see muutub nende mureks.
Vasta
#34
Dalai laama siiski tegi nalja, millest paljud aru ei saanud - peale traditsioonilist musitamist kallistamist (mille jaoks poiss oli soovi avaldanud), otsustas Dalai Laama nalja teha, pakkudes talle imemiseks oma keelt. Seda poiss aga ei teinud. Kui levinud ja kas üldse selline nali Tiibetis või Indias on, ma ei tea. Dalai Laama palus nalja pärast vabandust.
Tasuline artikkel Postimehes: https://elu24.postimees.ee/7750928/nali-...dust-palus
Vasta
#35
(11-04-2023, 10:08 )Mannu Kirjutas: Kui levinud ja kas üldse selline nali Tiibetis või Indias on, ma ei tea. Dalai Laama palus nalja pärast vabandust.
Päris levinud nali on. Lääne inimesed lihtsalt ei tea, ja tõlgendavad oma rikutuse tasemelt.
Näiteks kui vanem inimene annab lapsele maiust ja laps nurub veel, siis vanem teatab "ime mu keelt!" ja ajab keele suust välja. Ja keegi ei eelda, et keelt päriselt imama hakatakse.

Tsitaat:Küünilised süüdistajad ei võtnud aga arvesse tõsiasja, et tegu on ühe tiibeti kultuuris levinud tavaga, millel puudub täiesti seksuaalne sisu ja taust. 

Tibetoloog Robert Mayer tõi välja, et ངའི་ལྕེ་ལེབ་འཇིབ་ (nge jeleb jeeb) või  ངའི་ལྕེ་ལེ་ལྡག (nge jeleb dak), mis tähendab otsetõlkes «laku mu keelt» on tiibetlaste seas levinud ütlus, mida vanavanemate generatsioon kasutab lastega suheldes süütul ja mängulisel viisil, näidates samal ajal keelt. See on viimane osa soojast ja lähedasest tervitusest või hüvastijätust, millele eelneb musi põsele ja suule.
Tasuline artikkel Postimehes: https://elu24.postimees.ee/7754489/tahes...ne-ohvriks

Viga aga oli hoopis see, et lääne Dalai laama progressiividele (ja kristlastele) järele andis ning vabandust palus. Nii hakkavad kõik klõpuks lääne pilli järgi tantsima.
Oleks aga Dalai Laama niimoodi käitunud mõnel Euroopa maal, siis oleks kriitika õigustatud. Aga ta pole nii rumal. Igal maal oma tavad. India ja Tiibet on lähedased naabrid, niiet väga võõras see komme vb Indias polnud.

Postimehe artikkel on astloloogiast lähtuv, seletades, et eksitav lugu juhtus halbade täheseisude tõttu. Tiibetis jälgitakse astroloogiat päris palju, kuid Postimehe artikli astroloogia oli lääne oma, niiet ma jällegi ei tea, kas need halvad seisud oleks kajastunud ka Tiibeti astroloogias.
Vasta
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat