Teema hinnang:
  • 1Hääli - 3 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Erich von Dänikeni "Tulnukate jäljed"
#26
(16-06-2012, 07:18 )excubitoris Kirjutas: Kui sa arvad, et võid panna suure pildi "Case Closed" siis jäägu see sinu
südametunnistusele.

Olen juba varem pannud tähele, et sul on huvitav
arusaam suurest. Ja üleüldse on see sinu lause mulle
mõistmatu. Ma ju ütlesin selge sõnaga: "minu jaoks"
Mis moodi see nüüd sulle siis ette jääb?

(16-06-2012, 07:18 )excubitoris Kirjutas: Vaadates neid sinu poolt välja paisatud "Case Close"sid
siis varsti peaksid sa kuhugi rahulikku vanadekodusse kolima - ilma netita Bleh

Sinu lahkel loal kasutan su enda tänaseid sõnu.

(16-06-2012, 07:12 )excubitoris Kirjutas: Räägi või vaiki igaveseks.

Igatsorti lõualaksutajaid on siin juba piisavalt.

Muidu pole sinu jutt väärt neid bitte mida sa selle postituse tegemiseks raiskasid.

Näita nüüd mulle, kus on need minu poolt välja paisatud
"Case Closed"? Enda teada oli see teist korda kui sellise
kleepsu olen siia kleepinud.
Vasta
#27
Playboy artikkel 1974.a.:

Sissejuhatuses rõhutatakse korduvalt, milliseks pettruiks ja kriminaaliks Dänikeni peetakse. Tuuakse välja erinevaid isikuid, kes eelgkõige nimetavad Dänikeni valetamisele kalduvaks inimeseks. Sedasi antakse edasi kogu artikli eesmärk.
Edasi räägitakse lugu kuidas ta tegeles igasugu rahapettustega. Läks 9 kuuks vangi. Sisuliselt varastas 130 000 dollarit hotellist, mille mänedžer ta oli. Läks aastaks vangi, kus kirjutas raamatu. (Huvitav, kust seda kõike nüüd kontrollida saaks).

Intervjuu ajaks oli Däniken müünud 20 miljonit raamatut, aga polevat ikka veel rikas mees olnud ning oli uhke, et oli suutnud oma väikese maja jaoks võetud laenu tagasi maksta.

Intervjuu ise on üllatvalt siukas ja huvitav lugeda. Küsimused on paljuski raamatutes olevate ebakõlade ja eksimuste kohta, aga Dänikenil on enamasti vastus olemas. Paar asja on sellised, mida Däniken poleks raamatusse tohtinud panna, kuna üldse ei süvenenud. Kui Skeptik seda loeb, siis võib ta näha, et enamik vastuseid on lihtsalt halvad vabandused ning tulihingeline Dänikeni fänn näeb seda kui normaalset vastust. Seda intervjuud lahkava Jason Colavito juttu peaksin üsna kallutatuks. Ta teeb Dänikeni vastustest väga konkreetseid järeldusi seal, kus mina näeks ebakindlat oletust.
Igal juhul soovitan soojalt kõigil seda intervjuu küsimuste ja vastuste osa lugeda.

Lõpus küsitakste talt, kas see, et ta on mitu korda süüdi mõistetud petturluses, peaks kuidagi mõjustama llugejad? Däniken on nõus, et ta on süüdi mõistetud, aga ei ole tegelikult süüdi ning kõik süüdi mõistmised on olnud omavahel ahelas seotud ning süüdistaja poolt välja mõeldud. D rõhutab, et tema raamatutel ei saa olla mingit pistmist sellega, ehk kui Jeesus süüdi mõisteti, ega siis see tema sõnumit ei muutnud.

Huvitav millised on tema intervjuud nüüd 38 aastat hiljem. Däniken on vahepeael praktiliselt kaks korda vanemaks saanud. Kaks korda targem, sisukam ja hoolikam asjade uurimisel ja materjali valimisel, mis raamatusse lisab või kaks korda osavam pettur.
Vasta
#28
No jah kui 1974 aastal PlayBoy ütles, et pettur, siis pettur jah.
Ise olen alati teadnud, et tema raamatutes olevaid mõõtusid ei saa endale üles märkida. Populaarteaduslikud raamatud ju! Smile
Seetõttu ei ole ka kunagi Dänikeni tsiteerinud. Aga see indiaani püramiide käsitlev tutvustav raamat on väga hää ja kui see ei oleks eesti keeles ilmunud, siis ei oleks püsivamat huvi nende ehitiste vastu ilmselt tekkinud.
Igatahes kui Hancocki "Jumalate jäljed" ilmus, olid need ehitised juba tuttavad.
Uuemaid Dänikeni intervjuusid ei ole lugenud-vaadanud, aga dokfilmides räägib ta endiselt entusiastlikult. Ja meenub kuskilt aegade hämarusest, et nii umbes 38 aastat tagasi käis ka nõukogude ajakirjandusest läbi kumu, et Däniken on pettur.
Kuidas ja mida Däniken kirjutab "Tulnukate jälgedes", seda saab lugeda Päikeseinseneri pikas eespoolses kirjutises. Saab ka analüüsida, mis seal vale siis on.
Vasta
#29
Ma hindan Dänikeni ja "ancinent aliens" seeriat eeskätt sellpärast, et ellpool mainitud tahavad üles kaevata asju, mida peavoolu teadus eelistab eelkõige ignoreerida, või rahuldutakse mingi pealiskaudse või "seletab kõike ja mitte midagi" stiilis seletusega.
Vasta
#30
(16-06-2012, 12:56 )Thorondor Kirjutas: Edasi räägitakse lugu kuidas ta tegeles igasugu rahapettustega. Läks 9 kuuks vangi. Sisuliselt varastas 130 000 dollarit hotellist, mille mänedžer ta oli. Läks aastaks vangi, kus kirjutas raamatu. (Huvitav, kust seda kõike nüüd kontrollida saaks).

Meet Erich von Däniken

"Missing from his own site’s biography page is the fact that before and after penning Chariots of the Gods, he had quite a few legal problems. As a boy, he was accused of stealing from a group of boys scouts and appeared before a judge. Later in his 20s, while working in hotels in Switzerland Mr. von Däniken was convicted of defrauding the owner of one hotel and was ordered to pay a fine. Around the time of the publication of Chariots of the Gods, he was accused of large scale embezzlement, forgery and tax evasion. Convicted once again, Erich von Däniken served three years in a Swiss prison and completed his second book while serving his sentence. Mr. von Däniken only admits to the conviction that resulted in his imprisonment and explains it away as a conspiracy by the Swiss Catholic hierarchy to discredit him".

******


Erich von Däniken


Fraud convicted Feb-1970
Tax Evasion Arrested by Interpol for not paying UKP 7,000 tax
Embezzlement Served 3.5 years prison sentence, released 1971
Forgery Served 3.5 years prison sentence, released 1971
Risk Factors: Smoking

******

The disappointing but profitable mysteries
of Erich von Daniken
Vasta
#31
(16-06-2012, 13:21 )euroruubel Kirjutas: Ma hindan Dänikeni ja "ancinent aliens" seeriat eeskätt sellpärast, et ellpool mainitud tahavad üles kaevata asju, mida peavoolu teadus eelistab eelkõige ignoreerida, või rahuldutakse mingi pealiskaudse või "seletab kõike ja mitte midagi" stiilis seletusega.

Igakord kui "Iidseid tulnukaid" vaatan, leian uusi detaile, isegi korduvvaatamisel. Näiteks alles hiljuti juhtusin vaatama, kui räägiti seoses Ohio maokääpaga ka sealt leitud suurtest koljudest.
On küll olemas teemad "Ancient aliens" (vist ka topeltteemad senini), aga mainiksin teemas veel ära, et Dokumentaalfilm “Ancient Aliens”, (“Iidsed Tulnukad”), keskendub just põhiliselt Erich von Dänikeni raamatute ja rohkem kui neljakümne aastase elutöö tutvustamisele.
Siin ka "Iidsed tulnukad" täispikk film eesti keelsete subtiititega:
http://www.telegram.ee/maavaline/vaata-f...d-tulnukad

Võimalik, et mõni uus foorumalane pole jõudnud seda veel vaadata.
Vasta
#32
Täna on History peal saade Evon Däikeni pärand. Algus kell 21 00.
Vasta
#33
Erich von Daniken - Beyond the Legend - Season 1 (2017) GAIA 720p WEB-DL x264
https://concen.org/content/erich-von-dan...eb-dl-x264
Vasta
#34
Palju õnne!
https://www.facebook.com/100044566353672...471620296/
Vasta
#35
(15-04-2021, 14:44 )zzz34 Kirjutas: Palju õnne!
https://www.facebook.com/100044566353672...471620296/

Väga hariv ja silmi avav - log in siis näed... Shock
Vasta
#36
https://www.yucatan.com.mx/merida/no-son...hispanicas

Foorumi reegilites on nõue lingi taga olevat materjali lühidalt tutvustada. Mannu.
Vasta
#37


Dänikenile peaks andma ordeni ja preemia sest ta on näinud kurja vaeva oma raamatute kirjutamisega.
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Graham Hancock - "Jumalate Jäljed" Scope 7 8,404 18-03-2018, 11:25
Viimane postitus: Müstik
  O: Eric von Daniken raamatuid Kiteshvara 0 2,492 25-02-2011, 15:13
Viimane postitus: Kiteshvara

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat