Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Edmund Burke'i Seltsi loengud
#1
Ma olen möelnud, et peaks neid Hardo Pajula loengutest paraveebi formaadile sobvamad välja otsima. Neid on seal omajagu. Tegelikult on seda Pajula otsinguteekonda väga huvitav olnud kõrvalt vaadata. Alustas ta selgelt nö poliitilise ja filosoofilise konservativismi lahtimõtestamisega ( seltsi nimi pole üldse umbes valitud), nüüd on välja jõudnud vaimsete praktikateni ja nö ametliku psühholoogia äärealadel viljeldavate koolkondadeni.

Alustuseks ma panen kõige värskema, mis on huviäratav juba arutlejate koosluse üle: füüsikateadlasest budismihuviline ja elupõline luteri kirikuõpetaja räägivad meditatsioonist.

Teised kasutajad endastmõista saavad ja loomulikult ka peavad selle EBS-i paraveebispetsiifilise videoteegi loomisel kaasa lööma ja on sunnitud muidugi osalema ka kuulamisel.



Vasta
#2
Mis on Edmund Burke’i Selts?
Edmund Burke’i Selts (EBS) on kodanikeühendus, mille liikmed peavad kalliks lääne tsivilisatsiooni alusväärtusi – üksikisiku vastutust ja vabadust, turumajandust ning riigivõimule seatud konstitutsioonilisi piiranguid. Seltsi liikmed astuvad vastu ohule, mida kujutavad endast nii poliitilise spektri vasak- kui paremtiivalt pärit totalitaarsed ideoloogiad.

http://www.burke.ee/

Vasta
#3
Väga hea video. Kuula Minaelan see ikka ära ka ennem kui hindama hakkad...Smile
Vasta
#4
(12-05-2021, 18:45 )Q11 Kirjutas: Väga hea video. Kuula Minaelan see ikka ära ka ennem kui hindama hakkad...Smile

Minaelani mõistus ja emotsioonid ei hinda seda...vaid sisetunne ehk hing annab mõista, et ...on järjekordne inimkonna võrkupüüdmise katse....
Vasta
#5
Hmm...sisetunne?...a kes tunneb seda „sisetunnet“?
Minaelan:“ Mina“
A miks Mina peab seda tunnet õigeks?
Minaelan:“noo...sest see tundub õige ja on ...selline soe ja...ja õige noh“
Õige ja soe. Kui miljardeid aastaid tagasi tigu...Tal oli valida kas liikuda magusa söödava plöga poole või torkiva mürgise plöga poole. Mille ta valis?
Minaelan:“ Magus söödav plöga“
Jah...aga miks?
Minaelan:“ Mismõttes miks? See oli ju ainuõige valik“
Ja teine „valik“ oleks olnud?
Minaelan:“ee...ei teist valikut poleks olnudki“
Niiet „valikut“ polegi?
Minaelan:“ ei...muidugi on...mina ise valin...kas liigun selle magusa plöga poole või sinna torkiva poole“
Miks sa liiguksid torkiva plöga poole?
Minaelan:“ ei liigukski...ainult sinna magusa poole“
Ja vaba tahe sellisel juhul esineks kus? Ehk siis...mulle meeldivad need emotsioonid ja tunded...mida nimetan „oma“ hinge soovideks ja sellest tulenevalt usun nende tõepärasusse ja „liigun“ nende poole kaasa??
Minaelan:“ Loll oled“
Jah...Smile
Vasta
#6
(12-05-2021, 19:12 )Minaelan Kirjutas:
(12-05-2021, 18:45 )Q11 Kirjutas: Väga hea video. Kuula Minaelan see ikka ära ka ennem kui hindama hakkad...Smile

Minaelani mõistus ja emotsioonid ei hinda seda...vaid sisetunne ehk hing annab mõista, et ...on järjekordne inimkonna võrkupüüdmise katse....

Ma ka valikuliselt olen kuulanud mõnda osa. Küll leiad üle saja epsioodi seast ka endale sobiva Smile
Vasta
#7
Tuli taas üks põnevam osa välja. Külalisteks viimasel ajal sotsmeedias kindla poole valinud börsi juht Kaarel Ots ja juba varem hästi silma hakanud Toomas Trapido. Teemaks koroonakarneval.

https://www.youtube.com/watch?v=cEyMD3ut5fM
Vasta
#8


Miks paabeli torn kunagi valmis ei saa ?

Paabeli torn on kui siis kõike ja kõik hõlmav konstruktsioon, mis hõlmab kõik vaja mineva. Olevikus ja tulevikus.

Vandenõuliselt seotud teema, globaliseerimine kui paabeli torni ehitamine ja saatekülalised parasjagu skeptilised. Mis siis, et torniehitajad püüavad ja midagi saadakse mõneks ajaks pidamagi ja valmis.

Vasta
#9
Nojaa, hea osa taas iseenesest. Paabeli torni ehitamise seoseid tänapäeva ühiskonnas võib leida pea kõikjalt juba alates II ms. Eks ta ole paljuski maailmavaadetes kinni kui kasulik sellise konstruktsiooni loomine on. Täiuslik ta kindlasti pole, aga nagu öeldud, maitse asi. Mõtteid pani mõlgutama küll ning sellest juba piisab.
Vasta
#10
(22-10-2021, 14:59 )Takeo Kirjutas: Nojaa, hea osa taas iseenesest. Paabeli torni ehitamise seoseid tänapäeva ühiskonnas võib leida pea kõikjalt juba alates II ms. Eks ta ole paljuski maailmavaadetes kinni kui kasulik sellise konstruktsiooni loomine on. Täiuslik ta kindlasti pole, aga nagu öeldud, maitse asi. Mõtteid pani mõlgutama küll ning sellest juba piisab.
Hea saade ja see "paabeli torn" on virtuaalne, tehisintelligentsi juhitav "torn". Vabandan kui eksin mõttega.
https://www.youtube.com/watch?v=K-EcmwUCIeY&t=0s
Ehk inimesi tuleb rahustada. Stress ja hullus teevad rohkem kahju kui viirusShock
Vasta
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat