Küsitlus: Sinu arvates :
Vaimne maailm on sõltumatu füüsilisest maailmast.
0%
0 0%
Vaimne maailm ja füüsiline maailm on erinevad tasandid ehk filtrid mille läbi tajutakse Kõiksust. Mõlemad tasandid asuvad ühes ja samas "ruumis/kõiksuses".
71.43%
15 71.43%
Vaimne maailm ongi kõiksus.
14.29%
3 14.29%
Vaimset maailma ei eksisteeri.
4.76%
1 4.76%
Ei saa teemast aru.
9.52%
2 9.52%
Kokku 21 häält 100%
* Hääletasite antud valiku poolt. [Näita tulemusi]

  •  Eelmine
  • 1
  • ...
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7(current)
Teema hinnang:
  • 1Hääli - 5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vaimne maailm vs füüsiline maailm
Jumal armastab meid, Jumal karistab meid. Hea ja kurja(Jumala ja Kuradi) vahel käivat pidev rebimine. Kõige suurem karistus olevat see, kui mõnd tüüpi mõistuse äravõtmise läbi karistatakse.
Kas Jumal suudab luua olendi, kes oleks Jumalast endast tugevam? Muidugi suudab, muidu ei oleks ta ju Jumal. Aga Jumal on ju ise kõige võimsam olend, panete tähele vastuolu?
Igatahes on tal õnnestunud oma põhivaenlast karistada tollelt mõistuse äravõtmise või segipaiskamise teel.
Jumala olemasolu kinnitus duaalsuse läbu.
wink
Vasta
Kõige suurem karistus on kui lased kista end sellesse rebimisse, kui jääd uskuma, et käibki pidev võitlus. Ja siis näed seda vastuolu ka. Kõige võimsam olend on kuradi allaneelanud jumal või jumala allaneelanud kurat, vahet pole. Kaks ühes ja tühjust täis. Teie õllepudeli näitel, kui õlu on otsas, siis pudel on midagi muud täis, millele seal tekkis ruum.
Vasta
(30-11-2012, 17:40 )Linda Kirjutas: Teie õllepudeli näitel, kui õlu on otsas, siis pudel on midagi muud täis, millele seal tekkis ruum.
Nii see on.
Jätsin Krtile sööda, aga näe, ta ei puurinud läbi.

Vasta
(09-11-2012, 14:34 )Ott Sama Kirjutas: Algidee on huvitav. Samas, kehalisest vaimsesse pagemine on loomulik valik, mis takistab inimest hullumast. Kui vaimuvärk muutub üle mõistuse keeruliseks, siis see lihtsalt lakkab kandmast. Sama ka toimub selle füüsilise.. poolega. Tihti üks ammendub ja siis on igati tore, kui on veel olemas vastupidise ulatusega valik, mis päästab ning säästab.
Tühi töö ning vaimu närimine on ja jäävad mõlemasse, kui neis puudub tõsiseltvõetav valikuvõimalus.
Jaa, üks ja see sama, aga erinevate valiku- ning ulatuspoolustega.

"Kõrgemad jõud" ei armasta liigset keerukust.
Just, asjade keeruliseks mõtlemisest pole tolku. Füüsis on vaimsele antud vorm, omade piirangutega, mis võivad vaimu väsitada. Siis on hea võtta kontakt vaimsega, puhata füüsisest, see hetkeks unustada. Ja vastupidi. Ma ei tea, kas vaimne saab füüsiliseta eksisteerida, kuid enesest teadlik füüsiline olend tõenäoliselt vaimse poole ära lõigates lihtsalt sureb, või taimestub. Intelligentsete eluvormide puhul seega ei saa neid kaht teineteisest lahutada ega ole mõtet ka üht teisele eelistada või põgeneda ühe eest teise. Tasakaal tuleb leida, olla teadlik mõlemast.


Krt mõtleb üle ja ei pannud su sööta tähelegi Laugh Aga mõned selgemad mõttekäigud on tal ju päris asjalikud.
Vasta
(30-11-2012, 17:07 )Linda Kirjutas:
Tsitaat:Jumaliku lakkamine (Tühjus) on nähtav vaid Jumalikus (Vormis).
Vaevalt küll. Kui tühjus on jumalikkusest nähtav, siis on ka tühjus jumalik, aga jumalikkuse lakkamine sealt nähtav ei saa olla. Sa oled inimene ja inimlik ning ei saa näha inimvormi lakkamist senikaua.

Vaidled nähtavasti iseendaga, kui leiad, et ma kuskil täiesti vastupidist olen väitnud.


(30-11-2012, 17:40 )Linda Kirjutas: Kõige suurem karistus on kui lased kista end sellesse rebimisse, kui jääd uskuma, et käibki pidev võitlus. Ja siis näed seda vastuolu ka. Kõige võimsam olend on kuradi allaneelanud jumal või jumala allaneelanud kurat, vahet pole. Kaks ühes ja tühjust täis. Teie õllepudeli näitel, kui õlu on otsas, siis pudel on midagi muud täis, millele seal tekkis ruum.

Kui kõigekõrgem Jumal neelab Kuradi alla, siis ta kõigest teadvustab oma algset kuratlikkust. Kui Kurat neelab Jumala alla, siis on jumalikuga lihtsalt kaputt. Niiet see on üüratult suurim ja karvaseim vahe üldse. Tühi Pudel on tõesti vaid tühjust täis ja eimidagi muud.


(30-11-2012, 17:49 )Linda Kirjutas: Krt mõtleb üle ja ei pannud su sööta tähelegi Laugh Aga mõned selgemad mõttekäigud on tal ju päris asjalikud.

Krt lihtsalt POLE. Te pole temani laskunudki, et teda kuidagi mõtlemas näete.

Vasta
Tuleb küsida nende käest, kes kõike meie eest varjavad. See maailm on jube kavalalt üles ehitatud ja väga salapärane, kummaline, arusaamatu, vahest lähen teen rõdul ühe suitsu(vahest harva tahaks teha) õhtul ja kerge klõps käib läbi wtf kes ma olen ja mida ma siin teen, kuidagi nõutu olukord ,eks filmid ja muud toredad mürgised asjad on oma tööd teinud elu jooksul aga siiski peatun korraks ja mõtlen. Ja ikka ja jälle jääb väike piisk sisse, et miskit väga suurt varjatakse meie eest ja ei anna rahu, paljud asjad ei anna rahu, maailmakord jpm. Inimesed on toredad olendid aga teevad nii palju kahju endale selle asemele, et teha head...miks? Kes sunnib, keegi kuskil sunnib ja see tuleb aina ladvikust alla ja allapoole aga mina tunnen, et on suuri muutusi tulemas.

Vasta
(11-09-2014, 17:47 )Chaos Kirjutas: Asju tuleks hoopis vaadata kaine mõistusega, mitte otsida meeleheitlikult ükskõik millest kinnitust faktile, mille õigsuses ollakse enne kinnituse saamist veendutud.

Ja kirjutada tuleks hoopis kaine peaga. Kui ma vaatan asju ehk esemeid, jäävadki nad asjadeks, ehk teisisõnu see on fakt, mida saab isegi käega katsuda. Ma olen selle õigsuses niivõrd veendunud, et ei tule mõttessegi kinnitust otsida. Ainult deliiriumis võib seda juhtuda, et nähes sipelgat mõtled selle olevat seitsme peaga madu näiteks.
Tahtsingi vist seda vaid ütelda, et fakt jääb faktiks, sest see ongi FAKT, mida saab vaid äärmisel juhul ümber lükata, kinnitamine ei anna enam midagi juurde.
Aga muidu on kõik õigeSmile
Vasta
(11-09-2014, 18:18 )Chaos Kirjutas: Pigem mõtlesin ma "fakti" jutumärkides, aga kaine pea sobib ka.

Ok, ega mina ka väga tõsiselt ei võtnud. Ja mõni fakt isegi vajaks kinnitust...
Vasta
  
  •  Eelmine
  • 1
  • ...
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7(current)


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Inimene, maailm ja energiakriis volli 28 9,585 28-02-2023, 11:37
Viimane postitus: Aadu66
  Reptiloidi vaimne lahkamine Celtic 30 13,965 15-02-2013, 15:29
Viimane postitus: Krt

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat