Küsitlus: Kas meil on vaba tahe?
Jah
Ei
[Näita tulemusi]
NB: Tegu on avaliku küsitlusega, teised kasutajad näevad Teie valikut.
Postita vastus 
 
Teema reiting:
  • 1 Häält - 5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kas meil on vaba tahe?
Autor Sõnum
euroruubel
vaatlen ja jälgin

Postitusi: 2,437
Liitunud: Apr 2011
05-04-2021 16:34
Postitus: #226
RE: Kas meil on vaba tahe?
Mul see küsimus on ammu tekkinud. Aga polnud head refereeringu punkti. Kerro näol on nüüd tekkinud. Saaks kasutada ka teisi,a kerro on mugavalt ees. Küsimus selise nurga alt: kui kerro/tegelt ükskõik kes, kaartide /ükskõik, mis abivahendite kaudu on võimeline ära ütlema, et tulevikus saavad/ei saa juhutuma need ja nood asjad, siis tekib küsimus, kas ja kui palju on meil vaba tahet ja kas üldse. Sest kui meil oleks vaba tahe täielik, siis ei kerro oma kaartide pealt/ükskõik, kes mis iganes vahendite abil ei suudaks öelda, "mis juhtuma hakkab" . Sest täieliku vaba tahte puhul suunad pidevalt muutuks ja mis võiks olla lõpptulem, kes seda teaks. Aga igasugu merilinkerrosid vaadates tekib küsimus, kes määrab suunad ja miks. Ja et kui need suunad on ära määratud, kas tegelikult on üldse võimalik vabast tahtest rääkidagi. A mai räägi siin väikestest asjadest, a la joon hommikul kohvi suhkruga või ilma, siukses asjas võib jah valikuvõimalus olla. Põlledega seltskond hakkas mind huvitama kunagi võimu küsimuses, hiljem kerkis mu jaoks hoopis esile küsimus, millest ei räägi ka igasugu jürilinad mitte: kuigi neil põlledega meestele näib olevat võimu, paistab samas neil puuduvat igasugune vaba tahe. Sest vaba tahtega mees ei saaks olla templi ori, kus ta on kohustatud ( just nii) käima riitustel ja tegema riitusi nii kaua, kuni need on tehtud piinliku täpsusega. Lisaks kes otsustab ja määrab, mis "mittefüüsilisi elamusi" nad seal riitustel saavad. Jääb mulje, et need me tarkused ja inspiratsioonid ja leiutised - ka need on "antud". Palju siis seda vaba tahet on ja kas üldse.
(selle postituse viimane muutmine: 05-04-2021 16:44 euroruubel.)

mäng mängus
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
xcad
Veteran

Postitusi: 3,278
Liitunud: Dec 2015
06-04-2021 21:58
Postitus: #227
RE: Kas meil on vaba tahe?
(05-04-2021 16:34 )euroruubel Kirjutas:  Mul see küsimus on ammu tekkinud. Aga polnud head refereeringu punkti. Kerro näol on nüüd tekkinud. Saaks kasutada ka teisi,a kerro on mugavalt ees. Küsimus selise nurga alt: kui kerro/tegelt ükskõik kes, kaartide /ükskõik, mis abivahendite kaudu on võimeline ära ütlema, et tulevikus saavad/ei saa juhutuma need ja nood asjad, siis tekib küsimus, kas ja kui palju on meil vaba tahet ja kas üldse. Sest kui meil oleks vaba tahe täielik, siis ei kerro oma kaartide pealt/ükskõik, kes mis iganes vahendite abil ei suudaks öelda, "mis juhtuma hakkab" . Sest täieliku vaba tahte puhul suunad pidevalt muutuks ja mis võiks olla lõpptulem, kes seda teaks. Aga igasugu merilinkerrosid vaadates tekib küsimus, kes määrab suunad ja miks. Ja et kui need suunad on ära määratud, kas tegelikult on üldse võimalik vabast tahtest rääkidagi. A mai räägi siin väikestest asjadest, a la joon hommikul kohvi suhkruga või ilma, siukses asjas võib jah valikuvõimalus olla. Põlledega seltskond hakkas mind huvitama kunagi võimu küsimuses, hiljem kerkis mu jaoks hoopis esile küsimus, millest ei räägi ka igasugu jürilinad mitte: kuigi neil põlledega meestele näib olevat võimu, paistab samas neil puuduvat igasugune vaba tahe. Sest vaba tahtega mees ei saaks olla templi ori, kus ta on kohustatud ( just nii) käima riitustel ja tegema riitusi nii kaua, kuni need on tehtud piinliku täpsusega. Lisaks kes otsustab ja määrab, mis "mittefüüsilisi elamusi" nad seal riitustel saavad. Jääb mulje, et need me tarkused ja inspiratsioonid ja leiutised - ka need on "antud". Palju siis seda vaba tahet on ja kas üldse.
Kõik oleneb tema isiklikust energiast! On seda tohutult siis ta saab tulevikuga manipuleerida: vastavalt tema soovile ja masside usaldusele tulevik muutub. Muidugi mitte globaalselt, et näiteks 1a. pärast on päike supernoova.....selleks pole kindlasti jõudu, küll aga eesti asju suunata vastavalt oma tahtele.Bleh Kui KÕIK meie eestlased nõuaksime praeguste valitsejate surma....siis see ka saabub! Piisab ka 90-95%-stBleh Koroona kadumine samuti: maagil kui on ikka JÕUDU siis seda võib isegi suuta, mitte küll maailma maastabis vaid näiteks ühes rajoonis või linnas või ka väikeses eestis tervikuna. Ja täitubki karikaturisti joonis kus kangesti kiige näoga tegelane "sealt" koroonat otsis.....otsib tiku tulega ja põle!
Mis küll siis juhtuks kui koroona kaoks? Paanika, hullus, hakataks võltsima statistikat, inimesi meelega suretama, et aga "koroonaohvreid" toota! See mis siis juhtub kui maagiliselt koroona kaotada on jube ettegi kujutada! Valitsejate õudusunenägu!
(selle postituse viimane muutmine: 06-04-2021 22:03 xcad.)
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Q11
Veteran

Postitusi: 1,581
Liitunud: Nov 2018
06-04-2021 22:03
Postitus: #228
RE: Kas meil on vaba tahe?
Ahah, et Vaba Tahe on olemas ...aga...ikkagi nagu kuidagi „ Kõik oleneb tema isiklikust energiast!“?Laugh

https://ärkaja.com/index.php
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
xcad
Veteran

Postitusi: 3,278
Liitunud: Dec 2015
06-04-2021 22:16
Postitus: #229
RE: Kas meil on vaba tahe?
(06-04-2021 22:03 )Q11 Kirjutas:  Ahah, et Vaba Tahe on olemas ...aga...ikkagi nagu kuidagi „ Kõik oleneb tema isiklikust energiast!“?Laugh
CC jutus oli juttu teost kes hakkas üle tee roomama. Aitad üle....aga järsku see oligi tema elu ülesanne ja sa rikkusid selle.Ta peab seda uuesti kordama, aga järsku selleks pole enam isiklikku energiat? Jääb auto alla, astutakse peale....polnud seda "energiat" ega saanud juhusel sabast. Tulevik oleneb ka inimestest ja nende mõtetest ja käitumisest. Kui ikka räägime inimkonna ja maa tulevikust? Päikesesüsteemist ja universumist pole mõtet rääkida sest seda MEIE EI TEA ja läheb välja inimlikust valdkonnast. Ka sääsk võib kokkusattumuste tulemusel tervet inimkonda mõjutada....mis siis nõiast rääkida!BlehBleh
Ehk inimene võib "vabat tahet" rakendada või ei rakenda ja heidab magama. Enamus inimesi on nagu loomad kes instinktide ja harjumuste mõjul tegutsevad. Kas ka seal seda "vabat tahet" on? Vist mitte, vaba tahe tekib mingil arengu tasemel...oled nagu sombi siis on kõik sinu käigud ette arvatavad, sest seda juhivad instinktid. Sääsel vaba tahe puudub, mandavoškal samuti...ja ka meie ministril kiigel 99% tõenäosusega puudub. Kurjamil vahva vunts siimul aga usun, et see neetud "vaba tahe" on olemas....olgugi, et vahel teeskleb mälukaotust.
(selle postituse viimane muutmine: 06-04-2021 22:23 xcad.)
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Q11
Veteran

Postitusi: 1,581
Liitunud: Nov 2018
09-04-2021 12:19
Postitus: #230
RE: Kas meil on vaba tahe?
"Enamus inimesi on nagu loomad kes instinktide ja harjumuste mõjul tegutsevad"
Kas Sa siis arvaksid, et on olemas inimese „sees“ keegi kes suudab aju käskluse tühistada?
".. vaba tahe tekib mingil arengu tasemel..."
Vaba tahte illusioon tekkib siis kui aju käsklustele hakkab järgnema mõte, „et, ma nii just tahtsingi“.
„Ma tahan tõsta kohvikruusi suule ja juua“ – püüa sellele mingisuguse „sees“ olevale entiteedi kaudu vastu seista.
Sa ei saa.
Muidugi kohe väidad „Aga näed ma ju ei tõstnud kohvikruusi suule, et juua“
Jah...seda ma ütlesingi...aju käsk mis selle keelas on ületamatu...Smile
(selle postituse viimane muutmine: 09-04-2021 12:40 Q11.)

https://ärkaja.com/index.php
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Adolf
Uustulnukas

Postitusi: 38
Liitunud: Jan 2007
14-04-2021 00:54
Postitus: #231
RE: Kas meil on vaba tahe?
Pigem toimivad inimeste sees programmid. Stiimulid lülitavad need käima, olgu nendeks siis harjumised või instinktid. Kõik organid toimivad programmi alusel ja programmid vajavad toimimiseks energiat. Inimeste füüsilise keha jaoks on see programm DNA ja RNA.
DNA programmi on võimalik ümber kirjutada või parandada ja inimesed teevad seda iga päev. Mida rohkem on sul energiat seda lihtsam on seda korrigeerida ja ka vastupidi, vähe energiat ja abiks ravimid või surm.
See, et meid ümbritsev füüsiline maailm ja see kõik mis siin liigub elab ja hingab on programm, sellest on juba raskem aru saada.
Ilmselt on olemas ka keskkompuuter, kes kõike seda juhib ja kontrollib mingit laadi tagasiside kaudu. Füüsiline maailm, astraalmaailm ja mentaalmaailm ja ilmselt ka osa kasuaalmaailmast on programm mida me võime nimetada oma eluks või kohaks, kus meie teadvus võib areneda ja milleni me tavateadvuses isegi ei küüni. Ma isiklikult ei usu teadvuse arengusse sellisel kujul, pigem on see energia ja toit keskkompuutrile või millegile või kellegile, kes sellega toimetab ja see ketrab igavesti ringiratast. See on nagu lainetus, kord oled laine tipus ja siis laine põhjas. Areng algab ja lõpeb kiviaja tasemel, aga tublit arengut on võimalik palju kaugemale taandada.
Muidugi on võimalik sellest välja pääseda, kui inimene on täitnud nõuded, oma elu üle vaadanud, inimlikud nõrkused ja arusaamad veega alla lasknud ja programmidel ei ole võimalik enam temasse haakuda on ta vaba. Iseasi, kas tema jaoks siis üldse enam on mingit maailma, kus olla või peab ta algallikasse sulanduma.
Selle taga on veel midagi, see üks, igavene elu ise, algallikas, vaba kõikidest programmidest ja kirjeldustest. Kogu see maailm, tuntud ja tundmatu, ületab inimese arusaamise võime. Vanal ajal võimetega ämmaemandad ütlesid ju pärast sünnitust ära, kelleks laps saab ja kaua elab. Sugulane kunagi ammu rääkis, et esimese vabariidi ajal Tartu Naistekliinikus, Toomemäel, sünnitas ja ämmaemand ütles pärast, mis lapsest edasi saab ja aastate pärast täpselt nii juhtuski. Mõni näeb märke lapse pea ümber, mõni näeb nägemust lapse elust.
Selliselt, inimese tasemel vaba tahet, protsesside kohta, mis rakenduvad sõlmpunktides ilmselt ei ole, need on ette määratud või olenevad inimese kaasasündinud või omandatud energiatasemest. Sellisel juhul olemasolevat programmi on võimalik üle kirjutada või asendada teisega. Aga, kes seda teeb?
Oma kogemuse kohaselt on ettemääratus tundidest kuni aastakümneteni. Sa näed ja tead ja siis see rakendub. Kui üritad seda vältida, neid mis realiseeruvad päeva, paari jooksul, minul ei ole see õnnestunud, aga olen kuulnud inimestest, kellel on õnnestunud seda muuta. Nii lühikese ettehoiatusega on lihtsad asjad, kas jääd haigeks, mingisugune ebameeldivus või jama, mingi väike kõks või plekimõlkimine, tavaliselt näeb seda unenägemises vahel ka ilmsi.
Suured asjad pigem ilmsi igapäeva maailmas. Mis võiks selle tingida, milline peab olema nende jõudude ajastatuse ja toimimise kiiruse seos ja millise jõuga üldse on tegemist? Kuidas on võimalik sündmused organiseerida loetud tundidega teatud kohta ja teatud ajahetkesse? Alati on seoses mingi toimuva sündmusega, mille mina olen algatanud, vahel harva ka keegi teine, programm kirjutatakse ringi või sobivaks ja asjad toimuvad vastavalt sellele. Olen seda kogenud paljudel erinevatel kordadel. Ja alati on see minus imestust ja imetlust äratanud, milline mäng ja millisel tasemel.
See jõud on mind hoidnud, kergelt näpuga viibutades, eesmärk on olnud teatud radade eest hoitamises. Sulle antakse valida. Väldi neid radasid või sa kannatad ja kahetsed. Ma olen ka paaril korral risti vastu teinud ja lõpptulemus ei ole mulle üldse meeldinud, elu on täiesti segi paisatud on tulnud oma eluga alustada täiesti nullist, ilma elukohata, ilma tööta, ilma rahata, ilma kaaslaseta. Esimesel korral läksin ma kibeda lõpuni ja see jõudis kätte ootamatult ja toimus kiiresti. Teisel korral oli oidu poolel teel selg keerata ja ära tulla. Märgid näitsid mõlematel kordadel korduvalt, mida sa ometi teed, lõpeta ära. Kumbki ei olnud südamega rada, aga omal moel mulle meeldisid ja olid huvitavad. Isiklikust jõust sõltub, kui palju saab inimene oma vaba tahet kasutada ja kas elu sõlmpunktides näidatakse talle võimalikke valikuid ja kas seda tehakse ikka piisava intensiivsusega ja mürgliga, et ta tähele paneks ja ennast kaameks ehmataks.
Ma usun ka seda, et kõigile näidatakse või antakse märku, kui inimesel ei ole energiat või on tal kõik kasutuses ja midagi üle ei ole, siis ta ei pane tähele ja ei märka seda sosinat, mida vähem on energiat, seda vaiksemaks muutub sosin.
Kõik sõltub inimese isiklikust jõust ehk, kas seda on või ei ole. Ja isiklik jõud on tunne, füüsilise heaolu tunne.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
akkillus
Vana kala

Postitusi: 261
Liitunud: Jul 2009
15-04-2021 09:21
Postitus: #232
RE: Kas meil on vaba tahe?
Kui istud üksi toas ja näed ukselinki liikumas. Ja sa ei tea kes on ukse taga ja sisse tahab tulla. Aga kui sa tead, et mingit ukselinki ei ole (et see on sulle pähe pandud küllaldase aluse seaduse poolt, mis ütleb et seal peab ukselink olema ja keegi peab ukse taga olema) siis sa püüad ise oma vaba tahtega liigutada ukselinki oma enda tahte jõul ja siis märkad, et ukselink liigub nagu kellaosuti edasi ja tagasi, kiirenevalt ja aeglustuvalt, lõpuks pöörab nii kiiresti, et ukselinki polegi näha. Kui mõtled "stopp" siis jääb ukselink seisma ja osutab mingile numbrile. Ja siis tulevad juba muud pildiseeriad. Aga mis kujund see. On see "õnneratas" kaartides. Tähendab isegi kui vabatahe on ja instinkte pole siis järgi jäävad "ideed". Aga need ideed on jälle uksed kuhugi mujale kus peab jälle otsustama mis on õige ja mis on ette söödetud. Aga selle mittetegemise harjutamisega tuleb arvestada, et olemasolev maailm ju ei muutu, muutud ise ja tekib teine maailm. Ma sõnastasin praegu ajamasina. See on see sama saksamaal leiutatud ussiauk teistesse maailmadesse.
(selle postituse viimane muutmine: 15-04-2021 09:34 akkillus.)
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Postita vastus 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  LGBT - kas satanistide salaprogramm? pimedus 72 16,122 28-12-2019 12:19
Viimane postitus: vasamasa
  Inspiratsioon - lahkarvamus, tahe või saatus? laanesoo 22 12,059 29-12-2018 02:58
Viimane postitus: Naut
  Kas kujutan või näen ette? Carmel 2 2,313 30-12-2015 18:43
Viimane postitus: Black Goat
  Kas sina tead, kes juhib sinu elu? kalldunn 1 2,465 23-10-2014 17:02
Viimane postitus: Veli Joonatan
  Kas kõik inimesed on võrdsed? fallenboy 109 41,956 07-03-2014 13:54
Viimane postitus: Krt
  Kas eestis on kusagil võimalik õppida nõiaks/shamaaniks ? ÜksikHing 7 4,179 14-02-2013 16:37
Viimane postitus: Tehnoloog
  Usk üleloomulikku - kas jumalasse uskumise asendaja? Aerling 8 4,284 13-01-2010 14:54
Viimane postitus: Müstik

Vali alamfoorum:


Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog