Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Meditsiin ja alternatiivne meditsiin.
#76
No võtame siis shamaanid ja ravitsejad, kas nad oma rännakutes ja meditatsioonides mõjutavad kuidagi psüühika poolt. Nimetame neid siis tajuniheteks või astraalrännakuteks. Ei mõjuta, nad mõjutavad oma füüsilist keha mis siis omakorda mõjutab psüühilist maailma oma tajunihete ja nägemustega.
Mõni anestesioloog oskab seda kindlasti paremini seletada.

Fenkolile.. teispidene pool on ka muidugi õige. Näiteks stress ja depressioon ei teki alati füüsilistest teguritest, võivad aga ei pruugi. Ja ravis sellega arvestatakse.
Vasta
#77
Inspireerituna 13. reede ja musta kassi teemast: http://www.para-web.org/showthread.php?t...#pid247170, seletan "taju": musta kassi näevad füüsilised silmad (prillidega teravalt, ilma uduselt), ka see on taju. Kuid musta kassi õnnetusttoova endena tajub emotsionaalne keha (mis omakorda mõjutab füüsilist keha). Kui inimene on küll kuulnud, et must kass on halb enne, aga tema emotsionaalne keha seda ei taju õnnetuse endena (musta kassi füüsilise silmaga tajudes), siis tema "maailmas" seda seost ei eksisteeri. Sügavalt ebauskliku inimese "maailmas" on see seos aga täiesti reaalne (kuigi pole füüsiline).

Arstid ei arvesta selle "maailmaga", mis on inimeseti väga erinev. Need, kelle jaoks tavameditsiin on emotsionaalselt ebameeldiv misiganes põhjusel, eks need kipu alternatiive otsima.

PS Siin ei hakka konkreetsete arstide reitinguid arutama ja minevikku lahkama. PW ei ole Delfi naistekas.
Vasta
#78
(05-10-2018, 16:25 )Chaos Kirjutas: No võtame siis shamaanid ja ravitsejad, kas nad oma rännakutes ja meditatsioonides mõjutavad kuidagi psüühika poolt. Nimetame neid siis tajuniheteks või astraalrännakuteks. Ei mõjuta, nad mõjutavad oma füüsilist keha mis siis omakorda mõjutab psüühilist maailma oma tajunihete ja nägemustega.
Mõni anestesioloog oskab seda kindlasti paremini seletada.

Chaos, ma pakun, et isegi sina nihutad oma taju aegajalt Laugh Lihtsalt sa pole sellest teadlik wink

Vasta
#79
(05-10-2018, 16:25 )Chaos Kirjutas: No võtame siis shamaanid ja ravitsejad, kas nad oma rännakutes ja meditatsioonides mõjutavad kuidagi psüühika poolt. Nimetame neid siis tajuniheteks või astraalrännakuteks. Ei mõjuta, nad mõjutavad oma füüsilist keha mis siis omakorda mõjutab psüühilist maailma oma tajunihete ja nägemustega.
Kas sa mõtled seda, et šamaan võtab seent sisse (= mõjutab füüsilist keha) ja see mõjutab šamaani enda psüühhikat?
Kui jah, siis see on muuhulgas ka just nii.

Mina aga räägin sellest, et oskaja šamaan, ja ta ei vaja selleks füüsilise keha mõjutamist, nihutab oma patsiendi teadvust nii, et see lülitab sisse organismi iseparanemisvõime. Seda teeb muuseas ka platseebo.


Vasta
#80
Mannu sellisele küsimusele võib anda palju vastuseid, olenevalt sellest, mis vaatepunktist vaadata. Mis asi on inimene? Võib niimodi vastata, et inimene on emotsioone täis loom. Võib vastata, et inimene on emotsioonide looja ja tarbija. Võib veel mitmeti siduda inimesi ja emotsioone. Aga sellised küsimused - vastused ei aita meid edasi siis, kui me tahame vastust küsimusele, miks on inimloomus selline.
Vasta
#81
OK Smile

Ma tglt loodan, et Lorentz kirjutab midagi veel omalt poolt, mida ta tajumiste (haige olemise taju jms) kohta teab.
Sest mina siin võtsin tema mõiste ja hakkasin oma äranägemise järgi lahkama.
Vasta
#82
(05-10-2018, 16:25 )Chaos Kirjutas: No võtame siis shamaanid ja ravitsejad...
Olen vist korra selle bakatöö siia juba postitanud:
“Energiaga või “kätega” ravimist on üle kogu maailma kasutatud juba mitu tuhat aastat. Erinevates maades on seda “ravivat energiat” kutsutud mitmeti: Jaapanis ki, Hiinas, Indias chi, hindudel praana, marilastel ju, eestlastel vägi või mana. Tänapäeval kasutatakse ühist nimetust bioenergia…
Zimmerman kasutas oma katses ülitundlikku magnetomeetrit (SQUID∗ ), mõõtes teraapia ajal energiaga ravija käte ümber tekkivat välja. Ilmnes, et ravija kätest väljub ravi ajal pulsseeriv biomagnetväli, vahemikus 0,3-30 Hz (Joonis 1.). Kõige rohkem täheldati sagedust 7-8 Hz. Vahemik 0,3-30 Hz hõlmab mõningate füsioteraapias pehmete kudede regeneratsiooni intensiivistamiseks kasutatavate aparaatide poolt tekitatud madala sagedusega impulsse. Erinevad koed vajavad regenereerumiseks erinevat magnetvälja sagedust: närvid –2 Hz, luukude –7 Hz, ligamendid –10 Hz, kapillaaride formeerumiseks, fibroplastide proliferatsiooniks ja naha nekroosi vähendamiseks 15, 20 ja 72 Hz ...
... Selline nähtus aitab ka seletada, kuidas energiaga ravijad suudavad oma käte ümber tekitada vähemalt 1000 korda tugevama biomagnetvälja kui “mitte-ravija” "
http://taastusravi.com/wp-content/upload...-2006a.pdf
Vasta
#83
(05-10-2018, 16:44 )Mannu Kirjutas: Kuid musta kassi õnnetusttoova endena tajub emotsionaalne keha (mis omakorda mõjutab füüsilist keha).
Ennast jälgides ütleks, et ma moodustan emotsioonid endas ise (tundub nagu automaatselt mingi algoritmi järgi ja mitteteadlikult niikaua kuni pole neid selgeks mõelnud ja neist aru saanud) ja ma võin seda osa emotsionaalseks kehaks nimetada, aga emotsioone tajun ma siiski ise. Kui sellises kõrvaltvaataja stiiilis jätkata, siis tuleks ka nt mõistus ja arukus eraldada - "füüsiline keha võtab vastu signaali ja emotsionaalne keha tajub seda ning mõistus mõtleb lahti millena tajub (õnnetusena, ükskõiksena, meeldivana, jne) ning tekitab vajadusel mõtte ning füüsiline keha tegutseb vastavalt saadud signaalile...".

Musta kassi õnnetuse endena tajumine tähendab tegelikult lihtsalt seda, et sa oled selgeks õppinud, et see tähendab õnnetust ja järgmine kord ei pea enam olemaolevale infole/seosele mõtlema vaid sa tajud seda infot automaatselt õnnetuse tundena (seos on loodud ja usk sellesse kindel).
(05-10-2018, 16:56 )Chaos Kirjutas: Mis asi on inimene? ... miks on inimloomus selline.
Sa ju oled inimene ja sul on inimloomus? Iga inimene saab enda üle mõelda ja vastuseid leida mis asi ta on ning miks ta loomus on selline nagu ta on kui ta ennast ja oma arengut läbi aja analüüsib.
Vasta
#84
Aa ei ei seda ma mõistan küll, inimene oma piiratud infohulgaga ja huvidest tingitud emotsioonidega peab ennast näiteks targemaks kui valitsus (siin neid näiteid küll) eks siin aitab see enda üle mõtlisklemine kindlasti. Tegelikult on see kõva tase. Tuleb õnnitleda, eriti enesekindluse eest.

Ma pidasin silmas natuke sügavamat loomust, ma neis para terminites veel päris kodus pole!
Vasta
#85
(05-10-2018, 18:24 )Chaos Kirjutas: Ma pidasin silmas natuke sügavamat loomust, ma neis para terminites veel päris kodus pole!
Ma pidasin ka seda silmas Mina Olen jutule viitamisega, sest minu jaoks paistab sealt silma pigem seoste leidmine maailma ja Jumalaga ja enda sügavamast olemusest/loomusest arusaamine.

Järgmine vastus sobivamas teemas.
Vasta
#86
Jah see oli enda (ise"loomus"tamiseks) hästi kirjutatud. Igat suhet olgu see siis jumala ja või maailma vahel saab iseloomustada noh ütleme parameetrite järgi. Kus vorm psüühikaline,hingeline (nimetab kes kuidas soovib) ja sisu on füüsiline, aga ma ei mõelnud ise nii seda.
Vasta
#87
(05-10-2018, 17:37 )kage Kirjutas: Ennast jälgides ütleks, et ma moodustan emotsioonid endas ise (tundub nagu automaatselt mingi algoritmi järgi ja mitteteadlikult niikaua kuni pole neid selgeks mõelnud ja neist aru saanud) ja ma võin seda osa emotsionaalseks kehaks nimetada, aga emotsioone tajun ma siiski ise. Kui sellises kõrvaltvaataja stiiilis jätkata, siis tuleks ka nt mõistus ja arukus eraldada - "füüsiline keha võtab vastu signaali ja emotsionaalne keha tajub seda ning mõistus mõtleb lahti millena tajub (õnnetusena, ükskõiksena, meeldivana, jne) ning tekitab vajadusel mõtte ning füüsiline keha tegutseb vastavalt saadud signaalile...".
Just wink Smile sa said just praegu sellele mõtteviisile pihta! Sellele mõtteviisile, mis on aluseks 5 või 7 keha süsteemile.
Kui nüüd mõtiskleda veel selle üle, et mis see kõrvaltvaataja täpsemalt on, siis uhuud igatahes jõuavad "mina olen"-telje juurde, mida hinduistid nt Atmaks nimetavad.

Tavalise inimese (mitte uhhuu) jaoks on kirjutatud raamat: Ingvar Villido "Emotsioonid. Inimkonna suurim sõltuvus". . Seal on päris hästi lahti seletatud see 5 keha süsteem. Ja muidu ka igati kasulik lugemine. Täitsa loetav ka skeptikutele, ma vähemalt oletan nii. Seal on just seletatud neid algoritme, mille järgi emotsioonid moodustuvad.

Ja teemasse on see niipalju, et lääne meditsiin käsitleb inimest ainult ja ainult füüsilise kehana.

Vasta
#88
(06-10-2018, 10:31 )Mannu Kirjutas: Just wink Smile sa said just praegu sellele mõtteviisile pihta! Sellele mõtteviisile, mis on aluseks 5 või 7 keha süsteemile.
Kui nüüd mõtiskleda veel selle üle, et mis see kõrvaltvaataja täpsemalt on, siis uhuud igatahes jõuavad "mina olen"-telje juurde, mida hinduistid nt Atmaks nimetavad.
#830 Postitus joogaõpetajast.

Ma kirjutasin sellepärast niimoodi, et ma tajun ennast tervikuna ja kuigi võin mõttes ennast osadeks jagada, siis endast rääkides on imelik osutada osadele ja öelda, et need osad tajuvad või teevad midagi. Ja selle "mina teljeni" jõuab tõenäoliselt iga mõtleja, sest see on see mis muudest leitud osadest üle jääb.

Tegelikult on ka Wiki's emotsioonid üsna arusaadavalt lahti kirjutatud, aga rohkem kõrvaltvaataja vaates.

Meditsiini puutub see niipalju, et kui emotsioonid on selgeks mõledud ja arusaadavad, siis tekib vähem stressi ja terviseprobleeme ehk siis inimene on tervem.

(05-10-2018, 13:07 )Minaelan Kirjutas: Huvitav on see, et eelmised aastatuhanded, kuigi need olid vägivaldsed ja rasked, jäid ellu siiski tugevamad ja tervemad inimesed.
...
Ehk siis toimub inimkonna mandumine.
Kui elu on rahulikum ja kergem, siis on teistel võimalik ka nõrgemaid aidata vs vägivaldne ja raske kus ainult tugevad/kohanemisvõimelised ellu suudavad jääda. Rohkemate inimestega arvestamine ja nõrgemate aitamine inimkonna mandumise moodi küll ei tundu.
Vasta
#89
(03-10-2018, 11:52 )Nielander Kirjutas: Postitan siia ühe hiljutise uudise sellest, kuidas konnamürgiseansil (ma ei teadnud, et sellised asju Eestis üldse läbi viiakse) suri üks keskealine mees.

https://www.err.ee/865857/surm-konnamurg...da-seiskus

Pole kuidagi alternatiivmeditsiiniga seotud:
"Talu omanik on Ragna Oro-Vister, kes on Peterburi kõrgema osteopaatilise meditsiinikooli lõpetanud osteopaat. Koos abikaasa Erkiga korraldab ta Jõelähtme talus suure summa eest esoteerilisi rännakuid ja rituaale. Väidetavalt tõmbavad inimesed end seal erinevate ainete mõjul pilve..."
https://televeeb.ohtuleht.ee/901006/konn...aiali-aeti
Vasta
#90
(09-10-2018, 12:01 )Tulnukinimene Kirjutas: Pole kuidagi alternatiivmeditsiiniga seotud:
See jutt ja hoiatused sobiksid jah rohkem teemasse Taju muutvad ained.

http://www.para-web.org/showthread.php?t...d+ained%22





Vasta
#91
Veel üks artikkel ja video teemasse: https://www.err.ee/868999/ak-nadal-miks-...ega-teosed
Vasta
#92
Sa minaelan vaata vahast raamatu kaante vahele ka ja uuri kes on kirjastamist rahastanud, siis räägime keelamistest edasi. Mina olen kahe käega poolt kui maksumaksjate raha sellise jama alla ei taotaks. Kui keegi tahab oma esoteerilisi mõtteid kirjutada, kirjutab ja kirjastab ta seda oma raha eest ja ei käi kultuuriministeeriumist või riiklikest mtüdest toetust nurumas.
Vasta
#93
(15-10-2018, 09:36 )Nielander Kirjutas: Veel üks artikkel ja video teemasse: https://www.err.ee/868999/ak-nadal-miks-...ega-teosed

Mille poolest see propaganda artikkel eelmistest erineb? Kuskil keegi ammu oli mädanenud rinnaga ja seepärast korjame letilt ära esoteerikaalase kirjanduse? Kusjuures me üldse ei tea, kas see lugu mitte väljamõeldis pole...

Saaks selle MMS tuules veel midagi minema pühkida paistab olevat ainus selgitus selle kampaaniale. Nõgene ja Linnamäe on suurelt ette võtnud Laugh Verejanu, mis puuduvate laipadega tuleb kustutada?

Kus on reaalsed kannatajad? Neid peaks olema tuhandetes täna... mitte mingid haledad väljamõeldised, mida isegi ERR paljundab...

[Pilt: flat,1000x1000,075,f.jpg]




(15-10-2018, 16:41 )Chaos Kirjutas: Sa minaelan vaata vahast raamatu kaante vahele ka ja uuri kes on kirjastamist rahastanud, siis räägime keelamistest edasi. Mina olen kahe käega poolt kui maksumaksjate raha sellise jama alla ei taotaks. Kui keegi tahab oma esoteerilisi mõtteid kirjutada, kirjutab ja kirjastab ta seda oma raha eest ja ei käi kultuuriministeeriumist või riiklikest mtüdest toetust nurumas.

Juhuslikult olen kirjastamise poolega ka natuke kursis - räägi milline kirjastus saab toetusega neid trükiseid kirjastada?

Vasta
#94
(15-10-2018, 16:48 )Temimoor Kirjutas: Kus on reaalsed kannatajad? Neid peaks olema tuhandetes täna... mitte mingid haledad väljamõeldised, mida isegi ERR paljundab...

Esiteks sa ei tea, et need on väljamõeldised. Minu arvates ei ole nende lugude juures midagi nii ebatõenäolist, et taoliste asjade juhtumises kahelda.

Kus on kannatajad? Suur osa nendest on kindlasti surnud. Ja kuna juba surevate inimestega tegeleb meditsiin, siis taolised juhtumid medistiiniasutusest ja valitud lähedastest kaugemale ei jõua. Need, kes ei ole küll surnud, aga saanud mõne tõsise trauma, ei pruugi endale isegi mitte tunnistada mis selle tegelikult põhjuseks oli. Või siis on häbi.
Vasta
#95
(15-10-2018, 17:10 )Nielander Kirjutas: Esiteks sa ei tea, et need on väljamõeldised. Minu arvates ei ole nende lugude juures midagi nii ebatõenäolist, et taoliste asjade juhtumises kahelda.

Kus on kannatajad? Suur osa nendest on kindlasti surnud. Ja kuna juba surevate inimestega tegeleb meditsiin, siis taolised juhtumid medistiiniasutusest ja valitud lähedastest kaugemale ei jõua. Need, kes ei ole küll surnud, aga saanud mõne tõsise trauma, ei pruugi endale isegi mitte tunnistada mis selle tegelikult põhjuseks oli. Või siis on häbi.

Ja sa nimetad ennast skeptikuks? Laugh
Vasta
#96
Temi sa vaata näiteks Argo Vilbergi tegemisi. Äkki sulle tuttav mmsiga sinapeal. Kust kohast ta ei ole oma erinevetale projektidele toetusi käinud küsimas? Isegi priadele ja ELi fondidele annab kärpseid pähe ajada Laugh

Ise ta väidab end olevat IT insener!
Vasta
#97
Palun, siin teile lugu mehest, kes suri pärast gripivaktsiini: https://www.9news.com.au/2018/09/04/12/2...gal-action

Hakkame meditsiinist tankiga üle sõitma, sest neid lugusid saab siia ritta veel rohkem kui käsile võtta? Ja erineavlt nendest haledatest väljamõeldud lugudest mädanenud rinnast on need lood reaalsete inimeste ja nimedega.

Vasta
#98
(23-11-2018, 20:17 )Nofretete Kirjutas:
(23-11-2018, 18:31 )Fenkol Kirjutas: mõistuse "lahkudes" keha ei sure ega lange ka koomasse aga mis tingib kooma?

Kooma on sügav teadvusehäire, nii sügav, et patsienti pole võimalik äratada.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Usud või ei usu, vene netis müüakse spets generaatoreid, neile antakse kaasa paberkandjal nimekiri, mida kõike saab ravida. Üks nimekirja punkt õpetas kuidas koomast terveks ravida. Muidex ostja enda jaoks oli õpetus kuidas end koomast välja tuua, vaat see oli šhedööver! Jumalast antud andega rahvas.
Секретная медицина Кодирование .
Алексей Оргон
https://www.youtube.com/watch?v=YSVwUD2p1MY
Avaldati 17. märts 2018
End koomast üles äratada aparaadi abil nõuab ikka erilisi maagiavõimeid.


Vasta
#99
Xcad kirjutas:
Tsitaat:
Olid veel sügelised lastel. Mäletan, et 2-s klassis üks laps haigestus ja kõik jätsid kättpidi temaga hüvasti. Pärast oldi nädal kodus, septembris ja väga ilusad ilmad olidBleh

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Oi bläd, oli jahh, mingid kublad tekkisid sõrmede vahele. Ja Käsna-Kalle ja soolatüükad olid väga moodsad. Selle sõrmedevahe sügeliste kohta veneaegse meditsiiniharidusega bioloogiaõpetaja ütles kõikidele: Hõõruge soola sisse! Kui ka on valus, ikka hõõruge soolaga. Ehtsat jämedat soola, mitte seda peenikest valget mürki. Täpselt nii üteldi koolis bioloogiatunnis. Õpetajanna eesnimi oli Lehte, enamat ei tohi anda, kooli nime kaa ei tohi avaldada, euroseadused ikkagi.

Vasta
(05-10-2018, 16:44 )Mannu Kirjutas: Inspireerituna 13. reede ja musta kassi teemast: http://www.para-web.org/showthread.php?t...#pid247170, seletan "taju": musta kassi näevad füüsilised silmad (prillidega teravalt, ilma uduselt), ka see on taju. Kuid musta kassi õnnetusttoova endena tajub emotsionaalne keha (mis omakorda mõjutab füüsilist keha). Kui inimene on küll kuulnud, et must kass on halb enne, aga tema emotsionaalne keha seda ei taju õnnetuse endena (musta kassi füüsilise silmaga tajudes), siis tema "maailmas" seda seost ei eksisteeri. Sügavalt ebauskliku inimese "maailmas" on see seos aga täiesti reaalne (kuigi pole füüsiline).

Arstid ei arvesta selle "maailmaga", mis on inimeseti väga erinev. Need, kelle jaoks tavameditsiin on emotsionaalselt ebameeldiv misiganes põhjusel, eks need kipu alternatiive otsima.

PS Siin ei hakka konkreetsete arstide reitinguid arutama ja minevikku lahkama. PW ei ole Delfi naistekas.

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Must kass kaitseb oma kodu ja enda peremehe või perenaise kodu, see pole teps mitte niimoodi et muudkui võtke sandikslõigatud kassiniru kes enam ei ole elujõuline kusagilt kaasihoolduspaigast. Must kass võib ka kellegi elu kaitsta enda elu andes, kassil olevat 9 elu kristliku rahvapärimuse põhjal. Eesti Rahva Ennemuistsed Jukud/PTUI! Jutud/ jutustasid seda lugu, olid õhukeste kaante vahel lasteraamatud, kus see kirjas oli. See on ka ise läbi proovitud, mitte netist maha loetu. Must kass kaitseb alati.

Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Tiibeti meditsiin parabool 1 2,334 06-03-2009, 19:48
Viimane postitus: parabool

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat