Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
FILM: The Bad Batch. Lisaks Fairchild FH-227D Andides
#1
The Bad Batch (2016) - Riknenud partii.

Toiduga ei mängita.

http://www.imdb.com/title/tt4334266/

Siin foorumis on üks kasutaja kuskil ilusti välja toonud need etapid, kuidas muuta inimesesöömine aktsepteeritavaks.
Võib öelda, et antud filmiga on antud üks tugevaid avalööke antud teemale.
Tasub või tähelepanu pöörata kes kaasa tegid - Keanu Reeves, Jim Carrey ja Jason Momoa - tuntumatest tegijatest.
Kui filmi tegemisele kulutati 6 miljonit siis piletitule oli nii 100 000 - imdb andmetel.
Milleks see tehti?
Vasta
#2
(18-02-2018, 13:21 )Tyto Alba Kirjutas: Võib öelda, et antud filmiga on antud üks tugevaid avalööke antud teemale.
Milleks see tehti?

Inimsöömisest on kogu aeg filme tehtud. Eriti 70-80ndatel aastatel oli selliste filmide buum.
Milleks? Eks ikka nagu kõikide muude asjadega inimeste puhul – et endale tähelepanu tõmmata.

Wikipedia list kannibalifilmidest.
Filmid, mida peetakse parimateks inimsöömise filmideks.
Vasta
#3
Ja ära ka ei lõpeta wink
Vasta
#4
Siia sekka ka vähe asisemat, reaalsemat materjali.

Elossa (Alive) on vuonna 1993 ensi-iltansa saanut Frank Marshallin ohjaama elokuva, joka perustuu tositapahtumiin.
Uruguayn ilmavoimien lennolla 571 Fairchild FH-227D -lentokone törmää vuoreen matkallaan yli Andien ja syöksyy lumipeitteiselle vuoren rinteelle. Osa matkustajista kuolee välittömästi, osa loukkaantuu ja osa selviytyy vahingoittumattomina. He odottavat aikansa pelastajia, mutta kuulevat lopulta radiosta etsintöjen loppuneen. Muutama heistä lähtee lopulta etsimään tietä Chileen ja hakemaan apua...

https://fi.wikipedia.org/wiki/Elossa

Filmiversioon juhtunust ise siis siin: http://hdrezka.ag/films/foreign/4959-vyzhit.html

Elik, tõestisündinud lugu aastast 72, kus lennuõnnetuse üle elanud inimesed tegelesid, ellujäämise nimel, muuseas ka kannibalismiga...
https://fi.wikipedia.org/wiki/Andien_len...omuus_1972





Vasta
#5
(18-02-2018, 13:21 )Tyto Alba Kirjutas: Siin foorumis on üks kasutaja kuskil ilusti välja toonud need etapid, kuidas muuta inimesesöömine aktsepteeritavaks.

Kas see mitte polnud Overtoni akna näitel? Midagi sellist on kusagilt meelde jäänud.
Vasta
#6
Kannibalismi teema on ühiskonnas veel täiesti vastuvõetamatu . Sel teemal pole soovitav arutleda ei meedias , seda enam korralikus seltskonnas . Seni on see mõeldamatu , absurdne, keelatud ilming. Seoses sellega , Overtoni akna esimene liigutus – viia kannibalismi teema mõeldamatu faasist radikaalsesse faasi ...

OVERTONI AKEN http://rahvuslane.blogspot.fi/2014/04/ov...-aken.html
Vasta
#7
(18-02-2018, 21:49 )haneracryth Kirjutas:
(18-02-2018, 13:21 )Tyto Alba Kirjutas: Siin foorumis on üks kasutaja kuskil ilusti välja toonud need etapid, kuidas muuta inimesesöömine aktsepteeritavaks.

Kas see mitte polnud Overtoni akna näitel? Midagi sellist on kusagilt meelde jäänud.

Just-just. Ja nimelt siin foorumis ja nimelt inimesesöömise näite varal.
Loodan, et postitaja selle jutu siia ka kopib - sobib ju wink
Vasta
#8
(18-02-2018, 20:48 )cambodia Kirjutas: Filmiversioon juhtunust ise siis siin: http://hdrezka.ag/films/foreign/4959-vyzhit.html

Elik, tõestisündinud lugu aastast 72, kus lennuõnnetuse üle elanud inimesed tegelesid, ellujäämise nimel, muuseas ka kannibalismiga...
https://fi.wikipedia.org/wiki/Andien_len...omuus_1972

Andide lennuõnnetuse (1972.a) teemal lõpetasin just raamatu "Ime Andides" lugemise, ja mulje mulje ikka et "soovitan", ja oi kuidas ma nüüd teadlikult rõõmustan, et saan kodus oma soojas voodis magada ja kõht on ka täis.

Aga sellest sündmusest on tehtud teinegi film (tõenäoliselt tänaseks ehk veelgi rohkem) (pr. k. pealkiri: Naufragés des Andes, ingl.k. Stranded, rež. Gonzalo Arijón, Prantsusmaa, 2007, hispaania keeles, 113’); filmile endale linki andama ei oska.
Kuid sündmuse kohta täiendavat materjali otsides sattusin huvitavale fliosoofilisele ja parateemalise külje alt lähenevale analüüsile:
https://sites.google.com/site/motlus/andid
Teema keha-hing-vaim, ettemääratus, kes teeb meiega eksperimente, keha-mina ja Mina, Ise (ehk päris Mina); surmalähedasi kogemusi jne jne, mille kõige põhjal mina järeldan, et inimesel siiski lootust on.
Mõned tsitaadid:
Tsitaat:Ühtsustunne ei piirdu ainult inimeste seltskonnaga, vaid ulatub põhimõtteliselt kõigele. Viimasele ekspeditsioonile läinud Roberto räägib: „Tundsin, et olen Jumala sõber. Nüüd ma ei tunne seda, aga siis ma olin selle sõber, kes on kõik teinud. Kõige looja oli mu sõber.“ [ Kui tütar küsib talt, miks ta enam nii ei tunne, vastab ta: „Sest nüüd [st. 35 aastat hiljem õnnetuspaigale matkates – M.O.] on meil võileivad ja telgid, meil on teadmine, me teame, mis on seal ja mis on siin, ja siis pole sul Jumalat enam nii väga vaja.“ Kui me tõlgendame Jumalat Ise endana, siis võiks mõelda nii, et nüüd, olles tagasi turvalises maailmas, on tähelepanu nihkunud taas rohkem esiküljele ning et ka toonased ellujääjad ise ei tunneta enam nii selgelt oma isekülge ja selle kokkukuuluvust Ise endaga. Kuid nad on seda kogenud, ja see on põhiline.
Tsitaat:Gustavo räägib: „Kopsud tahtsid lõhkeda, süda hakkas taguma.“ Alguses on ta ilmselt hirmul, siis aga mõtleb: „Ei, see kogemus on ilmselt väärt, et teda läbi elada. See on ilmselt kingitus.“ Ta lõpetab vastupunnimise ja laseb minna, laseb endal oma surmakogemust kogeda: „Ma tundsin kirjeldamatut rahu ja hakkasin kohe oma elu tagurpidi tagasivaates nägema. … Kuni jõudsin kohta, kus ma imikuna rooman vaiba peal ja ema hakkab mind üles tõstma.“ Ta näeb valguskiirt, mis koondub ühte punkti. Seejärel ta ilmselt kaevatakse välja, igatahes ta saab õhku: „Nii et ma sisenesin oma kehasse ja tegin silmad lahti.“

Tsitaat:See aitab meil mõtestada alguses sedastatud Roberto sõnu ning senist eksperimendi-juttu, mis on jäänud siiamaani avamata. Nüüd võib mõelda nii, et see „neetud käsi“ polegi midagi muud kui nende inimeste endi sügavam tahe, nende tahe iseendana, hingena, mittepiiratud teadvusena. Ning et selles „sügavamas mõttes“ tahtsidki nad panna ennast sellisele äärmuslikule proovile, et asetada ennast olukorda, kus nad on sunnitud tähelepanu pöörama iseendale, oma hingele, kogema selle kokkukuuluvust teiste isede ehk hingedega ning tema surematust. Et nad tahtsid seada ennast kriitilisse olukorda, et teisendada-võimendada oma hinge ja kavandasid selleks puhuks sellise „eksperimendi“. Kuna Ises on koos kõik ised, siis oli sellesse eksperimenti kaasa haaratud näiteks nii meteoroloogia (nt. lumesadu oma aatomite ja molekulide olendimüriaadina) kui ka need inimesed, kes lennuõnnetuse käigus või pärast mägedes surma said – sest ei maksa unustada, et antud eksperiment eeldas vältimatu tingimusena teatud hulka surnuid… Ja sellises koopereerumises pole midagi imelikku, kui arvestada, et ised läbistavad üksteist. Kui üks jäi teise keha süües ellu ja võimendas-tugevdas-vibendas oma hinge, siis sellega võimendus-tugevdus-vibendus ka surmasaanu hing.
Minu paksendus.











Vasta
#9
Peatudes veel lennuõnnetuses osalejate surmalähedastel kogemustel, siis minu loetud raamatu aotor Nando Parrado jäi samuti laviini alla, kuid kirjutas, et tema ei kogenudei tunnelit ega ka muid SLK tunnuseid, lihtsalt lahtilaskmise tunne.
See asjaolu, et mitte kõik surma lähedal olijad ei koge samasuguseid asju, see kinnitab mu meelest SLKde iseseisvat olemust, sest kui tegu oleks puhtfüsioloogilise protsessiga ehk surev aju näeks hapnikupuudusel hallukaid, siis oleksid SLKd märksa tavalisemad.
Vasta
#10
(23-06-2020, 11:05 )äikesepoiss Kirjutas: Jätame omapäi inimesed. Smile Geniaalne idee. Viskame minema kõik need aastatuhanded.
Vahemärkuse korras: Äikesepoiss, loe raamatut "Gonave'i saare valge kuningas" (sari "Maailm ja mõnda"), seal on ilus näide sellest, kuidas inimesed omapäi jäetuna väga mõistlikult käituvad.

https://www.raamatukoi.ee/cgi-bin/raamat?1340
Silmaringi laiendamiseks soovitan soojalt; raamatukogust saab wink
Vasta
#11
Kärbeste Jumal oli jah päris hea. Ma arvaksin, et sellises olukorras võivad juhtuda mõlemapoolsed stsenaariumid. Nii hea ja moraalne, kui halb ja mittemoraalne. Täielik juhus siis...
Vasta
#12
Kärbeste Jumal on fiktsioon mis mõeldud mõjutama inimese halvimaid külgi.
Reaalne elu kipub sellises olukorras näitama vastupidiseid käitumismudeleid.
Vasta
#13
(25-06-2020, 10:37 )äikesepoiss Kirjutas:
(24-06-2020, 17:03 )Tyto Alba Kirjutas: Kärbeste Jumal on fiktsioon mis mõeldud mõjutama inimese halvimaid külgi.
Reaalne elu kipub sellises olukorras näitama vastupidiseid käitumismudeleid.

Säärane kirjanduskriitiline seisukoht. Smile
Kui sa mainid paraveebis väga tervitatavat kõnekujundit nagu "reaalne elu", ole pai palun nimeta ka mõni reaalne näide.

Ma saan vahest raskustega aru, et foorumis kolm lehte tagasi on ületamatu ülesanne meelde jätta!!
Aga samal lehel mõned postitused tagasi toodud näide - jummel küll - ainult silmad on vaja tõsta!!!

[Personal] Mannu - RE: Juudiviha - mis ja miks? --- Postitus: #1202
Vasta
#14
@äikesepoiss - pädeb küll - haridus ja "saatmine" ei ole olulised antud kontekstis.
Vasta
#15
(26-06-2020, 04:01 )äikesepoiss Kirjutas:
(26-06-2020, 03:47 )Tyto Alba Kirjutas: @äikesepoiss - pädeb küll - haridus ja "saatmine" ei ole olulised antud kontekstis.

Ei ole olulised? Mis siis on oluline "antud kontekstis". Milline sinu kontekst küll on?

Teemavälised arutelud sinuga ei motiveeri - proovi hakkama saada.
Vasta
#16
(26-06-2020, 10:15 )äikesepoiss Kirjutas: Tuleb aru saada et too "valge kuningas" sai om hariduse, analüüsivõimekuse, sallivuse ja mõistatahtmise, mida oli arendatud sadu aastaid, sai mujalt riigist. Siis sätiti see ohvitser tollel saarel juhtivaks ametnikuks kus mees ilmutas oma inimlikkust ja tarkust ja just seepärast kohalikud neegused valisid ta oma kuningaks. Metslased polnud sarnast mõistlikkust ja organisatoorseid oskusi varem näinud. Neil ei olnud varem neid ka tarvis.

Äikesepoiss, just Sinu sellele postitusele tuginedes, saan üpris veendunult väita, et inimene omapäi jäetuna (ilma riikliku kontrolliva süsteemita) saab oma parimaid omadusi välja näidata. Sest selles samas riigis, mis andis talle hariduse, sallivuse ja mõistatahtmise, mida on arendatud sadu aastaid, ei olnud asjad valgete ja mustade vahel mitte sugugi nii harmoonilised nagu Gonave saarel. Aeg oli pärast IMSi ja neegrid olid jätkuvalt alam klass; vastuolud mis päädisid Martin Luther Kingi ja praeguste mässudega.
____________________________________________________________


Sega väidan, et just süsteem on see, mis surub inimeste head omadused alla. Selle näiteks ka too paljuviidatud uuring, kus katsealustele anti käsk anda oma "ohvritele" elektrilööke, mis nende meelest olid päris ohtlikud; kuid kuna "käsk on vanem kui meie", siis nad allusid ja muudkui "karistasid" oma eksinud ohvreid. Mul on kuskil viide ka sellele katsele, tegu ei ole Telegrammi muinasjutuga.

Süsteem ehk egregor siin kontekstis on oma kõige "madalamate" liikmete "arengutasemega". Nt keegi ei taha mürgitada toitu liigse putuka- jm tõrje vahenditega, aga ometi see sünnib, sest "elu sunnib", muidu lähen pankrotti, muidu ei saa kasumit jne .


__________________________________________



Siin teemas on Andide lennuõnnetuse näitel olemas ka veidi sarnane juhtum "Kärbeste jumalale", kus kamp noori mehi satub eraldatud paika, ja Goldingu romaanist erinevalt ülikarmi loodusega paika. Ning nad saavad hakkama väga sõbralikult, toetavalt, "kõrgemalt poolt" e vaimset jõudu leides, (paljud ei olnud religioossed), seega "Kärbeste jumal" on aja vaimust kantud düstoopia pigem.

Inimesesöömine siin kontekstis võib olla teema ainult piiratud religioosse mõtlemisega inimese jaoks. Esiteks nad sõid oma juba varem surnud kaaslasi ja teiseks neil ei olnud lihtsalt ellujäämiseks mitte mingit muud võimalust. See oleks olnud võltsmoraal keelduda "jumala kingitud" võimalusest.

______________________________________________________________


Äikesepoiss, ma tegin spetsiaalselt sinu jaoks lõigud lühikesteks ja eraldatuks, et oleks lihtsam lugeda. Pikka jorus teksti on ka mul raske lugeda.

Vasta
#17
(27-06-2020, 11:18 )Mannu Kirjutas: Äikesepoiss, just Sinu sellele postitusele tuginedes, saan üpris veendunult väita, et inimene omapäi jäetuna (ilma riikliku kontrolliva süsteemita) saab oma parimaid omadusi välja näidata. Sest selles samas riigis, mis andis talle hariduse, sallivuse ja mõistatahtmise, mida on arendatud sadu aastaid, ei olnud asjad valgete ja mustade vahel mitte sugugi nii harmoonilised nagu Gonave saarel. Aeg oli pärast IMSi ja neegrid olid jätkuvalt alam klass; vastuolud mis päädisid Martin Luther Kingi ja praeguste mässudega.
_________________________________________________________

Mannu - seni kui sa poliitikasse "ei roni" on lausa lust su postitusi lugeda - selge ja loogiline.
Ja siis hakkavad "ämbrid kolisema" - ajad segi põhjuse ja tagajärje ja kipub minema "tootsi peenraks".

Tsitaat:...vastuolud mis päädisid Martin Luther Kingi ja praeguste mässudega.


Martin Luther King oli isik kes treeniti välja tolle aja "soroslaste" poolt ühikonna lõhestamiseks.
Tema kohta püüti avaldada FBI jälitustoimikuid (osa ka lekkis), kuid pere ja jüngrid suutsid enamuse peita.
Isik oli vägivaldne naiste - eriti valgete "elukutseliste" vastu keda peksis ja kes siis vaikima maksti või pandi.
Tegemist oli lihtlabase bandiidi ja org.kuritegevuse figuuriga kes lasti maha, et temast teha märter.
FBI uuris teda mitte, et ta oli "must" vaid sellepärast, et tegeles KURITEGEVUSEGA.
Samal ajal olid Ameerikas mitu teist REAALSET mustade poliitilist rühmitust - MustadPantrid jmv.
MLKingi oli lihtsam tappa (see on eraldi teema) ja märtrit teha kuna narratiiv oli paremini kontrollitav.

Praegused mässud on OTSESELT õhutatud ja kinni makstud Sorose "avatud fondide" poolt.
Uuringute järgi on seal osalenutest ainult iga kuues neegus - teised on "antifa" ehk Sorose sõdurid.
Käib otsene ühiskonna lõhestamine, et esile kutsuda rasside vahelist sõda sest see annab esile kutsujatele
oma sotsiaal-poliitilised eelised - lisaks veel jätkuva majandusliku kontrolli.
Need on LOOGILISEKS jätkust ebaseaduslikule katsele kõrvaldada võimult seaduslik president Trump.
Tema püüti esmalt kõigutada "vene seosega"/tagandamine, siis "koroona kampaaniaga" ja nüüd mässud.
Eesti meedia ABSOLUUTSELT vaikib paljudest antud teema olulistest aspektidest mis USAs toimub.
Isegi Objektiiv ja UuedUudised eelistavad teatud aspekte mitte puudutada ja siis tulevadki inimestel
sellised "tootsi peenra" sõnavõtus mis ei kajasta reaalsust vaid "soros-juutide" suunatud narratiivi.
Lisaks on nett täis Ameerika mustanahalisi kes OTSESELT on välja ütlenud, et mässud on pettus ja
ei esinda nende huve - parima sõnavaraga on näiteks Candace Owens.
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Parim/lemmik film Indr3k 446 213,612 16-10-2023, 23:48
Viimane postitus: cambodia
  Film: Katõn excubitoris 21 10,994 15-04-2022, 18:01
Viimane postitus: vasamasa
  Film: Matrix henzukaz 54 33,336 26-12-2021, 23:37
Viimane postitus: Lynx Titan
  film (needus, neetud)/the conjuring Kahvanägu 6 2,743 25-12-2020, 23:41
Viimane postitus: Kahvanägu
  Film: lühifilmid zen faran 18 12,678 09-09-2020, 11:51
Viimane postitus: Vesilik
  Film: "Saladus: julge unistada", romantiline draama. Teloslane 0 1,680 07-09-2020, 12:10
Viimane postitus: Teloslane
  Film maa all elavaist super-ussidest? hulkuv hing 8 4,782 04-03-2020, 10:34
Viimane postitus: xawa
  FILM: The Wandering Earth (2019) Tyto Alba 0 2,795 03-03-2019, 19:34
Viimane postitus: Tyto Alba
  Film: The Man from Earth GertEST 8 8,181 11-02-2018, 17:29
Viimane postitus: pikksukk
  Film: " The Beyond" Aerling 0 4,145 10-02-2018, 14:38
Viimane postitus: Aerling

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat