Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Eneseväärtustamine
#1
Kuna ma ise kah ei tea eneseväärtustamisest midagi peale selle, mida mulle pähe aetud on, siis ma teema algatusse omalt poolt midagi "tarka" ei kirjuta. Teadjad saavad siin kirjutada oma vaadetest eneseväärtustamise teemal. Asi tahab arutamist, kurjamid kipuvad eneseväärtustamise värki kasutama oma ohvritega manipuleerimise eesmärgil.
Vasta
#2
Sa pead ennast objektiks ja tahaksid , et see oleks parem, vingem...võrreldes...kelle/millega...
Miks ?...Smile
Vasta
#3
Kas siia ei liitu ka see parahullus, mis on Eestit tabanud. Kindlasti ka muud maailma, aga räägime Eestist. terve nett on täis igasuguseid para õpitubasid ja kursuseid ja koolitusi. Isegi poode. Õpetajaid on nagu muda. Saab osaleda igal alal - küll õppida šamaanirännakuid, küll selgeltnägemist, küll reiki ja kätega ravitsemist. Tule ja maksa 100 eurot, õpetame talismane tegema. Tantsime koos rahatantsu- kõik kohe ratsarikkaks, maksab ainult 50 eurot üks tants jne jne jne.
Ja kui vaatad, millised tibidehordid seal käivad ja muudkui räägivad nagu raamatust oma mentaalsetest tasanditest ja astraalmaailma kihtidest. Tegelikult on see üks suur jama. 99% sellest seltskonnast, kes seal koos käib kätega vehkimas ja kumeda häälega manasid lausumas, on nimelt see punt, kes muul moel läbi ei löö ja kes siis mingi paraga saab oma tutvusringkonnas salapärase ja kõrgema isiku oreooli. Ja seda massi loomulikult kasutavad ära kas siis needsamad kursuste korraldajad, või sinna kursustele spetsiaalselt lantima läinud võimetega inimesed.
Kui sa lähed sellistel kursustel või õpitubades küsima tõesti tähtsaid asju või otsima õpetust, mis tõesti võiks avardada sinu teadlikkust ja tajusid, siis ei saa sa midagi vaid sind uputatakse kasutu sõnamulina alla ära ja üritatakse vältida sellist teemat.
Ka minu tutvusringkonnas on inimene, kes jõlgub juba aastaid igasugu sellistel üritustel ja räägib igal pool kus võimalik, milliseid paravõimeid ta endas muudkui avastab,m kus käib ja mida tunneb ja missuguseid vägevaid rituaale ta ikka läbi viib jne jne. Kontrollida seda tema tavalised sõbrad ju ei saa ja Fb kannatab ka kõik, mis aga ilmutatakse ja sinna riputatakse. Ja seal on sama masti järelekiitjaid ja ohhetajaid kuhjaga. Ja nii ta ongi juba ka televisioonis viksatanud ja teatud seltskonda end sisse söönud. Tema tegelikud võimed on vaid alaväärsuskompleks ja kohutav tahtmine silma paista ja kuidagi teistest üle või kõrgem olla. Seda on vahel ikka üsna piinlik vaadata ja lugeda. Tihti meenutavad sellised õpitoad Nõukogudeaegset parteikoosolekut. Kõik teavad, et kõik ajavad pläma suust välja. Kõik teavad, et mitte ükski ei usu teise juttu, kõik teavad, et kogu see värk on üks suur näitemäng ja mitte ühelgi osalejal pole mitte mingeidki paravõimeid. Ometi kõik räägivad üksteise võidu ja kuulavad ja noogutavad ja arutlevad ja teevad näo nagu usuks üksteist. No ja siis seal kambas istub üks või kaks kuju, kes pealtnäha kaasa mängivad, aga tegelikult kogu seltskonnalt suure arve märkamatult sisse kasseerivad.
Kas sa , paadikapten, midagi sellist silmas pidasid?
Vasta
#4
Reaalne teema, Aadu66. Olen nõus.
Ja 100 euri on veel suhtkoht peenraha. Mingid nö. imporditud gurumurud tuuakse 3-ks päevaks või ka nädalaks kohale ja alla tonni tihtilugu välja ei mätsigi.
Prr.
Ma ise ei käi ammu enam sellistel "klubiüritustel". No kohe üldse mitte.
Esiteks ma ei tunne end mingites grupeeringutes või rühmades või "sektides" kuigi mugavalt, teiseks on paljus seal lihtsalt mingi küllaltki sarnane copypastega reprodutseeritud blaa. Sisuliselt ikka seesama tüüpiline vaimne masturbatsioon. Paljus sisi.
Kohati sama asja veidi erinevad variatsioonid justkui.
Kolmandaks on seal 80% mingi nö. "lihtsalt oleme siin ja räägime ja jutustame" ja siis kuskil lõpus jõutakse mingis metoodikas ka nn. pointi juurde. Heal juhul.
Mõttettu.
Lisaks olen.. khm.. kooner. : ) Seega on olnud isu kohati ka raha tagasi küsida. No siis kui veel aastaid tagasi ikka oli aegajalt tahtmine mingit teemat vai tehnikat ka silmast silma kaeda-kuulata.
Ühest kohast on meid (koos sõpsiga) kusjuures ka praktiliselt välja visatud. Sest me itsitasime mingi ettekantava tüüpilise ja klišeedest tulvil uhuu-suhtes nii kohutavalt (noja naeruviirus ka sai võimust, teate küll, et kui ei tohi, siis kohe ERITI ajab naerma)... ühesõnaga asi väljus kontrolli alt. Kolekole. : )

Igaljuhul just seetõttu olengi juba pikki aastaid veendunud individualist ja "oma-käpa-peal-katsetaja-ise-uurija".
Head infot on täis nii raamtukogud kui nett, oska vaid selekteerida.
Lisaks: kõik tarkused on meis tõesti iseendis olemas.
Ole vaid mihkel ja otsi see peale ladestunud infopahna ja muu mudru alt sealsamas iseendas ka üles.

*hilisemad kirjavea parandused
Vasta
#5
Jah, Aadu66 mainitud värk on mulle tõesti juba kaua igal pool silma hakanud. Haakub mu teemaga kenasti. Lähevad mõnedki ju neile "nõiakursustele" selleks, et "ennast väärtustada". Mõnigi veel hakkab peale kaht kursust kohe teenust pakkuma, küsib suuri tasusid ja põhjendab seda taas "eneseväärtustamisega". Nii hakkavad ühed kergeusklikud petma teisi kergeusklikke.

Ühel Leiaend festivalil oli üks esineja, kelle stiilis oli vihjeid soovile lihtsalt teha sotsiaalne eksperiment meie inimeste testimiseks. Üks Venemaalt saabunud onu, kes ütles end olevat lausa mingi sealse alternatiivteaduste kooliga seotud. Tuli lagedale lihtsa, lapsiku grupirituaaliga, kus mantra oli tal omaleiutatud - seda ta tunnistas, lihtsalt hämas sinna juurde veel mingi "legendi" oma katsetustest, mille kaudu ta selle mantrani olevat jõudnud. Tema rituaalis osalejaid oli päris palju.
Üldse on sellised festarid hea võimalus inimeste käitumise vaatlemiseks. Intriige ja igasugu naljakaid seiku on Leiaend festaritel veel olnud.

Q11 küssale ei oska ma vastata. Paluks täpsemat selgitust.
Vasta
#6
Ma olen üks kord käinud aastate eest ühel sellisel koolitusel. Kõik käisid aga vups ja vups küll allilmas ja küll pealilmas. Kõik koos ikka veerand tunniks selili ja siis kirjutama ja siis rääkima. No küll ikka kuulis seal lugusid, oi oi. Ainult mina tunnistain iga kord, et olin siinsamas selili ja ei ma käinud kuskil, kuigi üritasin, mis kole. Üks kutt oli ka nagu hädas ja tuli minult esimesel vaheajal küsima, et kuidas nad ikka kohe saavadki kehast välja niisama lihtsalt ja muudkui aga kohtavadki allilmas igasugu olendeid ja hingelinde ja loomi ja saavad aga jutule ja abi ka. Ma ütlesin vihaga, et minu arust ei käi siin keegi mitte kuskil, kõik on selili, isegi ei mediteeri, vaid kratsivad salaja reit ja mõtlevad kramplikult välja, mis lugu nüüd siis teistele rääkida, et aga ägedam paistaks. Et kõik see on puhas fantaasia, pannakse kirja kõik, mis lihtsalt pähe tuleb. Kutt rõõmustas, et ah niimoodi siis see käibki, et mina arvasin, et miskit raskemat ja et lähebki kohe mõistus omaette uitama. Ja järgmiste seanssidega hakkas ka sealt lugusid tulema, et kus ta aga käis ja mis ta nägi.
Ma ei hakka siin nimetama kursuse läbiviijat, kuid olin temaga pärast 2 nädalat pidevas kirjavahetuses ja üritasin välja pressida, et see kõik oli ju täitsa jama. No ja viimaks tunnistaski ta mulle, et kui inimestele meeldib end näidata nagu tegijana, siis tema pakub selle võimaluse ja tähtis on ju see, et inimesed said siiski selle kahe päeva jooksul positiivse emotsiooni. Ma ei hakanud painama, et kas ta külalistelt veel midagi peale raha kasseeris. Ei tea, keegi ei kurtnud ja ka mina ei tundnud midagi. Tõsi küll, ma sain seal pidevalt sõimata korraldaja käest, et ma istuvat ringist väljas ja hoidvat käsi ristis ja kogu oma kehakeele ja hoiakuga hoidvat eraldusseina enese ümber püsti. Ja et ma olevat üks õudne juurikas. Ma ei tea, kui kaitsesin end, siis alateadlikult, sest läksin sinna omateada üsna avatud meelega.
Vasta
#7
Ma oletan, et need, kes aina ühelt ürituselt teisele kappavad, ühest nn. vaimulaagrist teise, ühelt parakursuselt järgmisele, ühe nn. õpetaja külje alt järgmise juurde... neil on ilmselt sellest samast enesekindlusest nii suur puudus, et ilma "tugigrupita" enesemäärang lihtsalt ei õnnestu. Mh?
Miks ei õnnestu - on juba järgmine küsimus.
Igasugused fänngrupid on aga üldse... khm... saadanast. : )
Mind ajab isegi osasid videosid vaadates kergelt iiveldama, kui kellegi gurumuru loengus korraga keegi "äratõusnud" jünger sinna eeslugeja sandaalide manu viskub ja lektori varbaid lakkuma hakkab. Otseses või ülekantud tähenduses.
Piinlik as hell.

Maksta aga vaid positiivse emotsiooni eest? Hm. Nojah...
Eks kus nõudlust, seal pakkumist?
Või... lollidelt tulebki raha ära võtta?
Pealegi olen seesama loll ometi olnud ka ise, kes maksnud ja isegi mitte kord.
No kui ma veel väike olin. : )

See aga, et mõni näeb ja mõni mõtleb välja... nojah.
Ma siiski ka... nö. näen. Aegajalt. Seda OMA vaimumaailma ja teejuhte või muid tegelasi, käin siin Jupiteril ja vestlen mingite astraalkuttidega.
Ja võta siis kinni, et kas ma ikka "fantaseerin" või ikka on miskit päris ja tõesemat seal taga.
Ka näe, aina kahtlen ja otsin sellele kõigele pidepunkte. Justkui.
Õnneks olen ka ühtteist leidnud.
G. Hancock oli viimane. Ja enne seda oli "remote viewing", mis ka on suht karmide poiste uurimuste alt nö. kinnitust leidnud.
Ja seega väike lohutus siiski säilib, et ma pole "siinse küla nimega Maa ainus ullike". : )
Vasta
#8
"Ja 100 euri on veel suhtkoht peenraha. Mingid nö. imporditud gurumurud tuuakse 3-ks päevaks või ka nädalaks kohale ja alla tonni tihtilugu välja ei mätsigi."....
Ossa...ongi nii või? Ma sellistest asjadest ei tea midagi. Aga kas neid "üritusi" kusagil reklaamitakse ka? Või on mingi siseringi teema? Muidugi ma imestaksin, et mida siis selline "guru" õpetaks? Ta ju peab teadma , et teist Ärkama ei saa panna...täpselt samamoodi nagu inimene ise ei saa ennast Valgustada.
Hmm...vist on sellistel üritustel ikkagi see egojõu/-tähtsuse suurendamise soov?...Smile
Vasta
#9
Nooh... Kahlustan et olla ta võib. See soov tähtsutada-suurendada miskit. Nii selle gurumuru jaoks kui jüngritele.
Kuigi... no taevas hoia lektoreid on ülemaailma ja misiganes aladel ja teemades. Ülikoolidest teabekonverentsideni jne. Lihtsalt enamik ei reklaami end sellise jüngrite "äratõusmise" värvilise reklaamvoldikuna.

Kes aga seal käivad? Ma siin korra mõtlesin, et ehk need kellel pole internetti? Noet netis ise endale sobilikku inffi leida. Endale sobival ajal ja tassikese kuuma kohviga. Või ehk need, kellel pole id-d? Passi? Sest raamatukogus (kus kogu teave on samuti tasuta) küsitakse garantiina ka mingit dokumenti, kui posu väärtraamatuid kellelegi koju laenutatakse.
Mingid nn. siseringis "äratõusnute" ja sarnaste ürituste püsikliendilistid on küll olemas. Saad pakkumisi üle päeva üks sätendavam, valgustavam (ja tasuvam. irw) kui teine.
Vasta
#10
Salaja reit sügades fantaasiate tootmist olen katsetanud. Toimis küll, kuulati huviga. Ainult et veidi igav tegevus, kui eesmärk ei ole selle kaudu tunnustust jahtida. Üldiselt jäin tuimaks, ütlesin ausalt: "midagi ei näinud, ei kogenud". Seegi mõjus, ikka küsiti, et "no kuidas siis nii, teised kogesid ju?" Hehe, pull oli kõrvalt vaadata, kuidas meie väga tuntud gurudaam kogu mediteeriva seltskonna otseteed kadunud Atlantisesse "küüditas". Põnev oli kuulda, kuidas peaaegu kõik nad olevatki seal olnud, seejuures oli seltskonnas palju endisi ülikuid tollelt mandrilt Smile Ainult kaks inimest väitsid end olevat leidnud sootuks mujalt ja nende jutu peale tegi guru vaid "mökk-mökk".
Vist vaid paaris grupis on mul olnud reaalseid meelteväliseid kogemusi, need grupid on oma tegevuse lõpetanud.
Eks esoteerika läheb ajaga kallimaks jah. Peale seda, kui varem avalik ja üsna mõnekümne-eurose piletihinnaga Tantrafestival muudeti peaaegu salajaseks, kerkisid selle osalustasud vägagi kosmosesse (alates 300 eurost). Seda mõnusat vaibi, mis varasemal festaril oli (käisin mitu korda), ei saa me vist niipea taas kogeda. Võibolla oli põhjuseks järsku tekkinud huvi massimeedia poolt ja selle kajastuste tõttu ürituse vastu tekkinud viha rahva hulgas?
Vasta
#11
Heh....ma selle poolepealt olen ikka eriti juhm... Noet raha ja nii...hmm..tekkis selline patune mõte....et kui ma Q11 ka räägin ...no kuidas ikka tegelikult on, kas mulle ka siis raha makstaks?...Smile
Ma võin ju päris pikalt heietada...või tegelikult...Naut oskab paremini...no aga kui räägin Nautile kuidas tegelikult on ja tema paneb selle ilusasti ilukirjanduslikku võtmesse...siis nagu raha tuleb jah?...Smile
Vasta
#12
Njaa. Äriplaan on sul, Q11, 5+. Nupp nokib. : D

Aga ei hakka ma mingit fkng raamatut kirjutama. Soodumus mul nagu oleks (ehk blaa jookseb ja klaviatuur klõbiseb kohati suht ladusalt).
Kusjuures arvad, et pole nagu samaseid pakkumisi või võimalusi? Tänapäeval on see üldse kukimuki mingi raamatujunn välja anda. Pealegi iga mingi "endine turul juustumüüja, kes üleöö Guruks ja teadmameheks (või naiseks)" saab (misiganes fabritseeritud teles etendatud "tuleproovide" ja muu läbinähtava nukuteatriga), see ikka kohe ka mingi raamatu showjärgselt üllitab.
No pole siin erandeid. Pole.
Ja just niipidi see masinavärk ka käib. Tootmaks paljus siiski ka... paska. Pardon.

Ma ei ütle, et neid "päris" nö. Valguse- või Armastuse- või Sisemise Arengu töötajaid pole. Ikka on. Kuid nad on täielikus vähemuses.

Aga see paganama väljapoole suunatud gurumurundus (raamatud, loengud. mingid koolid, sektid ja ringreisid) pole siiski absull minu rida. Ehk ma pole enam nii edev. Ei tea.
Pealegi ma olen nii fkng palju nö. väljapidi väljundis töötanud (jajah, üksikisikutest massideni), et mul on ikka totaalselt kopp ees.
Eip, mitte selles esoteerika vallas nö. töötanud. Aga vahet pole. Energiat on väljapoole paiskunud ikka üksjagu ja ma pole kindel, et kõik on just vajalik olnud.
Missiis, et kenasti tasustatud ja ühiskondliku kasuteguriga jne.
No jah.
Ma sellegipoolest olen ikka stks hakanud oma privaatsust (ja ka sellest tulenevat VABADUST) hindama. No way, ma selle piruka nüüd niisama taas käest annan.

Niiet otsi, Q11, endale mõni muu "lehmake". : )
Vasta
#13
Hehe...no ma tegin ju nalja...Smile aga vinge oled Sa Naut küll siiski...Smile
Vasta
#14
Paadikapten.
Aga neid rännakuid ju tehaksegi iseenda jaoks. Vist. Mis sellest ikka kuskil pahumpidi silmavaatega tädide-onude ringmängus heietada?

Ai, kuram. Ma siin ka heietan siiski. No siin foorumis siis.
Olgu. Siin vähemalt ei lasu kellelegi kohustsust seda minu (või kelle iganes) blaad lugeda. : )

Ei. Siiski. Ma ka ju kompan kasvõi siingi, et KAS mu nägemised-nägemused siiski REAALSELT (ja tõesti võimalikult fabritseeringutevabalt) kattuvad kellegi teise nautikahuvilise omadega ja mis nemad arvavad ja kuidas nemad näevad ja ehk keegi näeb ka seal oma rännakutes midagi veelgi täpsemalt, või näeb hoopis teisest küljest või isegi kui ei näe, siis lihtsalt tajub ja mõtestab omaenda tunnetuse kosmilisest vaatest jne. jne.
Hm.
Vasta
#15
Tähendab...Sinu kui Nauti enda nägemused teistega sellisel moel ei kattu...aga...see nähtus "Nägemused" küll...niiet..Smile
Vasta
#16
No aga ilmneb, et kattuvad. Ma seal oma Teejuhi teemas tõin ka kokkuvõtlikult välja, kus ja kellega ja mil moel kattuvad.
Aina enam uurides aga on kattuvusi lausa rohkem kui küll. Lausa meie kerakese eri otsadest võiks öelda. Isegi sellesama ulmelise Jupiteritripi suhtes, muust rääkimata.
Niiet, mu armastusväärne Q11, laku panni, nagu öeldakse. : )
Vasta
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat