•  Eelmine
  • 1
  • 2
  • 3(current)
  • 4
  • 5
  • ...
  • 7
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Foorumi personal muutub
#51
Mannu//
Tuline õigus, ongi parem üksi nikerdada. Seepäras foorum vaikselt ja kindlalt välja surebki ja siia jäävadki ainult porgandiarutelud! Šamanismihuvilised arutlevad mujal või nikerdavad omaette.
Minu arusaamist mööda see foorum aga ei loodud inkvisitsioonina, mis sorteeriks välja tugevaimad ketserid nii ihult kui hingelt, vaid parahuvilisi ühendava keskkonnana ja sellena ta ka algaastail edukalt tegutses. Ilmselt ei lastud siis tugevakstegijail niipalju laiutada.
Para-inimesed ongi enamuses eraklikud ja tegutsevadki paljus omaette, sest muudmoodi ei saagi. Vajatakse ainult vahel suunajaid. Paljuski täitis foorumis teatud grupp kunagi seda suunaja rolli. Kasvõi kaude. See grupp inimesi pole iial inkvisiitorid või võitlevad ateistid. Nad ei ründa tavaliselt kedagi, ei suru oma vaateid peale, ega visku tarmukalt võitlusse nagu see on skeptikutele omane. Seepärast nad pigem lahkuvad keskkonnast, mis muudetakse neile ebameeldivaks. Ja siis tõmbavadki omavahel pikka saagi kaks asjatundmatut poolt - need, kes suurt ei tea, kuid tahaksid õppida ja need, kes midagi ei tea ja ei taha õppida ka. Ja selline keskkond pole kellelegi rikastav.
Vasta
#52
(20-11-2019, 17:01 )Aadu66 Kirjutas: Para-inimesed ongi enamuses eraklikud ja tegutsevadki paljus omaette, sest muudmoodi ei saagi. Vajatakse ainult vahel suunajaid. Paljuski täitis foorumis teatud grupp kunagi seda suunaja rolli. Kasvõi kaude. See grupp inimesi pole iial inkvisiitorid või võitlevad ateistid. Nad ei ründa tavaliselt kedagi, ei suru oma vaateid peale, ega visku tarmukalt võitlusse nagu see on skeptikutele omane. Seepärast nad pigem lahkuvad keskkonnast, mis muudetakse neile ebameeldivaks.

Nii ongi. Omal ajal, kui olin just kogenud esimesi paranähtusi - vaime, orbe, unenägude täitumisi jne, tulin siia foorumisse oma kogemusi jagama ja teiste omi lugema.
Sattusin sellise rünnaku alla, et tahtsin loobuda ja lahkuda foorumist.
Kuid Müstik tegi mulle selgeks need samad asjad, millest Aadu66 kirjutas.
Ja ma jäin. Ning me toetasime teineteist siinses foorumis aastaid.
Kuid tõsi see on, para-inimesed käivad enamasti oma teed üksi.
Vasta
#53
(20-11-2019, 17:01 )Aadu66 Kirjutas: Nad ei ründa tavaliselt kedagi, ei suru oma vaateid peale, ega visku tarmukalt võitlusse nagu see on skeptikutele omane.

Ma arvan, et sa maalid siin teemas juba pikemat aega tugevalt moonutatud pilti. Ega ikka ei ole küll nii, et ühed on pühakud ja teised kuradid. Ja võtlust (vaidlust) ei saa kunagi üksinda pidada. Ja veelkord... mitte kusagil ei ole kirjas, et foorum on ainult neile, kes siin käsitletud ideedega nõustuvad. See on avalik foorum. Moded ja adminnid ei saa kasutajatele öelda, mida uskuda ja mida mitte.

Vaadete pealesurumisest... Telekast jookseb ei-tea-mitmes hooaeg selgeltnägijate tuleproovist, öisetes teleprogrammides pannakse kaarte, lehtedes ilmuvad igapäevased horoskoobid, kultuurimajades peetakse tajujate ja nägijate rändesitlusi, raamatupoodide "enimmüüdud" riiulid on täidetud esoteerikaga, külade ja linnade siluette kaunistavad kirikutornid, laadalettidel lebavad tervendavad kristallid, hümnis palutakse jumalat... Kas see on ka muidu sinu arvates vaadete pealesurumine? Või mida sa täpsemalt selle all silmas pead?
Vasta
#54
(20-11-2019, 17:50 )Minaelan Kirjutas: Kuid tõsi see on, para-inimesed käivad enamasti oma teed üksi.

Nii see kipub olema. Olen seda väga palju kogenud, et kui püüad "realistile" midagi parat seleteda siis saad vastu näppe. See panebki nad käima omapead, ja üldsus kipub neid võtma kui veidrike. Võiks eeldada, et Para-Web on koht kus saavad ilma tümitamatta sellised inimesed arutada aga...
Tegelikus täiendame me kõik üksteist. Lihtsalt katsugem olla sallivamad. Kes peab end arenenumaks targemaks see peaks ka rohkem püüdma mõista teist.
Kunagi peeti seda et maailm on lapik normaalsuseks ka teadusringonnas. Ja usus põletati normaalseid inimesi nõidade pähe. Ärge siis arvake et me oleme täna kõiketeadjad.
Vasta
#55
Nielander//
Ei maali ma mingit pilti. Räägin lihtsalt kui paranähtustest huvitatud inimene.
Ja soe1 ütles välja ka minu arvamuse:
Siin oli koht, kus kiiksuga inimesed said rahulikult oma mõtteid, teooriaid ja kogemusi jagada kartmata, et neid ei sõimata ega nende üle ei irvitata nagu tavaelus muidu paraku ette tuleb kui selline inimene avameelitsema hakkab. Enam siin sellist keskkonda pole.
Vasta
#56
(20-11-2019, 22:08 )Aadu66 Kirjutas: ...et neid ei sõimata ega nende üle ei irvitata...

Sellised asjad ei ole siin kunagi lubatud olnud, ega saa ka olema.

Ralph Waldo Emerson ütles kunagi targasti, et "Let me never fall into the vulgar mistake of dreaming that I am persecuted whenever I am contradicted." Kuna otsetõlge oleks originaali retsimine... hoiatas ta sisuliselt olukorra eest, kus keegi peab ennast tagakisatuks vaid selle tõttu, et temaga ei nõustuta.
Vasta
#57
Äh. Eesti keel on ju väga ilus keel.Ma ikka püüan seda tsitaati eestindada - mõni helgem pea ehk võtab aidata?

"Ärge eales lubage mul teha seda unistamise vulgaarset viga, et mind taga kiusatakse iga kord, kui minuga ei nõustuta."

"Ärge eales lubage mul langeda unistamise vulgaarsesse valesse, et mind taga kiusatakse iga kord, kui minuga ei nõustuta."
Vasta
#58
See foorum, kus para asjadega ei nõustuta pole aga kahjuks enam parafoorum ja para-huviliste kohtumispaik. Kuna foorumi suunitlus ja sellega seoses ka sisu ja kasutajaskond on viimastel aastatel drastiliselt muutunud, tuleks kaaluda koos juhtkonna vahetusega ka foorumi nime vahetust, mis hetkel on lihtsalt pisut eksitav.
Vasta
#59
Minu meelest käib siin suures ja teemaderohkes foorumis tõsisem vaidlus peamiselt vandenõudega seotud küsimustes. Vähemasti mina olen targemaks saanud kordumisi.
Vasta
#60
[quote='I'll be back' pid='258584' dateline='1574149380']
[quote]Teadus on samasugune usk. Sina isiklikult ei ole käinud katsumas ja veendumas ning arvad, et toetudes "autoriteetidele" on sinu argument kõvem. [/guote]

Päris ikka ei ole. Teadus põhineb hetkel tõestatud faktidel. Võtkem või näiteks selle va lameda maa teema. Teadus tõestab faktiliselt, et maakera on kera. Lamemaalased toovad sellele vastuseks jaburusi, millistel puuduvad tõestused. Kumb on siis teadus ja kumb usk?
[/quote]
Kahjuks see nii on jah...Kui hetkel tõestus puudub siis tuleb seda ükskõik mis hinnaga maha teha, eitada ja neid kes seda räägivad, uhuudeks pidada.
Vasta
#61
Tsitaat:...Kui hetkel tõestus puudub siis tuleb seda ükskõik mis hinnaga maha teha, eitada ja neid kes seda räägivad, uhuudeks pidada....

Lustiline. Et siis tulevikus on oodata jutusaadet inimesega, kes üle Maa serva on kukkunud. Jääme põnevusega ootama...
Vasta
#62
(21-11-2019, 10:58 )Tinar Kirjutas: Kahjuks see nii on jah...Kui hetkel tõestus puudub siis tuleb seda ükskõik mis hinnaga maha teha, eitada ja neid kes seda räägivad, uhuudeks pidada.

Mind huvitavad need terminid 'maha tegema" ja "eitama". Mida nende all mõeldakse? Näiteks kui mingi välja käidud väide luubi alla võtta, esitada omapoolsed argumendid ja nende põhjal vastu väita, et "nii ei ole"... Kas see liigitub automaatselt eitamise ja maha tegemise alla? Võib-olla kah.

Äkki oleks siis parem kui selle negatiivse "nii ei ole" asemel väita positiivne "hoopis nii on". Labane näide oleks, et mitte "Maa ei ole lame" vaid "Maa on pigem kerakujuline". Ei tea, kas sellise sõnastuse järel saab mingi aja möödudes kasutajat süüdistada targutamises, ülbuses ja üleolevuses?
Vasta
#63
(21-11-2019, 11:22 )Ill be back Kirjutas:
Tsitaat:...Kui hetkel tõestus puudub siis tuleb seda ükskõik mis hinnaga maha teha, eitada ja neid kes seda räägivad, uhuudeks pidada....

Lustiline. Et siis tulevikus on oodata jutusaadet inimesega, kes üle Maa serva on kukkunud. Jääme põnevusega ootama...

Nielander//

Kas viimane vastus pole irvitav, mahategev ja üleolev?
Ei maksa vaadata teemat (otse loomulikult taas lame maa) vaid vastuse sisu ja vormi, otsest ja varjatud mõtet.

Vasta
#64
Ma siiski eeldan, et moderaatori ametis on vajalik eesti keele põhjalik tundmine, mis suudab eristada postituste tooni ja oskust lugeda ridade vahelt. Tavafoorumlasel polegi see oskus nii nõutav, kuid minu poolt osundatud postituses pole halvustava irvitamise äratundmiseks erilist keelevaistu tarviski.
Vasta
#65
Lustiline, et halab siin seltsimees, kelle postitusest võib näiteks lugeda

Aadu 66 Kirjutas:Kogu intervjuu on loomulikult täielik asjatundmatu jaburuste jaburus ja hülgemöla ja küündimatute ajudeta ahvide hambast väljaimetud antisionistlik demagoogia. ..

Tõdemine, et peeglit pole mõtet sõimata, kui endal lõust viltu, on Aadule ilmselgelt tundmata...
Vasta
#66
(21-11-2019, 13:48 )Ill be back Kirjutas: Lustiline, et halab siin seltsimees, kelle postitusest võib näiteks lugeda

Aadu 66 Kirjutas:Kogu intervjuu on loomulikult täielik asjatundmatu jaburuste jaburus ja hülgemöla ja küündimatute ajudeta ahvide hambast väljaimetud antisionistlik demagoogia. ..

Tõdemine, et peeglit pole mõtet sõimata, kui endal lõust viltu, on Aadule ilmselgelt tundmata...

Ja kelle kohta see minu kommentaar käis? Kas mõne kaasfoorumlase intervjuu kohta? Või oli see näide eelpoolmainitud IBB pidevalt kasutatava pisiasjade demagoogianipi ja tema enese sõnakasutuse kohta, mida siinkohal taas kasutatakse - võta kontekstist lause ja muudkui materda, kes ikka viitsib kontrollida!
Aga ausalt öelda, mulle aitab küll. Olen oma seisukohad ja mõtted välja öelnud ja mingitesse vaidlustesse ma laskuda ei kavatse. Edu ja indu!

Vasta
#67
Oot oot mis asjad on pisiasjad? Igasugused geograafilist, tehnilist laadi probleemid on pisiasjad, eks ole? Mis siis, et paneme poolustega mööda, mis siis et tegelikult ei ole midagi keelatud, tegemist on ju tüütu ja segava pisiasjaga. Nii vä?

Aga pisiasjadele tähelepanu juhtimine võrdub "räige isikliku rünnakuga", "maha tegemisega", ja "demagoogiaga"

Kurdi koomuskit te jälle korraldate.
Vasta
#68
Tõde on subjektiivne.
Vasta
#69
Ma ei rääkinud subjektiivsusest. Tõde on loodusteadustes väga objektiivne. Inimene ei ole loodusele kehtestanud tehnilisi nõudmisi, inimene ei hinda enda kehtestetatud nõudmisi. Seal ei saa tõde olla subjektiivne.

Inimene võib teatud looduse osi hinnata subjektiivselt. Võta söök. Söök ei saa olla subjektiivne. Subjektiivne on see mida keegi nimetab söögiks. Subjektiivne on otsus, millega miski pannakse söögi või mittesöögi hulka. Nii et kannipalismi me ei tohiks objektiivsetel põhjustel hukka mõista või?
Vasta
#70
Minnes selle teemavälise "foorumi mandumise arutlusega" kaasa, siis ... küsimuseks on kaose-korra tasakaal foorumis.

Selgeltnägijad ja tunnetajad on "kaos" (nad kogevad igasugu asju, kuid ei saa hästi aru, mida nad kogevad).
Arutlevad teadlased on "kord" (nad tõlgendavad nägijate poolt kogetut, ning loovad selgust läbi teooriate/seletuste).
Skeptikud on "absoluutne kord" (nad ei suuda ise midagi kogeda, ainult korrutavad niigi elementaarseid aegunud aabitsatõdesid).

Toimivas vaimsuse & parateemade foorumis peaks valitsema nö "kaose-korra tasakaal": nii oli siin aastaid tagasi, kui Müstik, Zed ja mitmed muud lahkunud siin aktiivselt sõna võtsid (st oli piisavalt "kaost") ... tänaseks päevaks on aga foorum nihkunud tugevalt "absoluutse korra" poole (keegi ei viitsi nende kivikuju-skeptikutega vaielda, kuna see ei vii millegini).

Kunagine Tuulepesa foorum oli aga liigselt kaldu "absoluutse kaose" poole (uhuud ajasid oma imelike "hobuse unenägusid", ning ei soovinud mingeid selgitusi/teooriaid enda kogetule).

------

Minu nägemused tulevikuks: eks ta siin vaikselt hääbub aastate jooksul ... pigem peaks mõtlema sellele, et kõik vanad teemad oleks loetavad ka nö " 101 aasta pärast" (ehk vaadake, et nö "foorumit kinni ei pandaks" ... lootuskiir "foorumi elavnemiseks" tuleb pigem mujalt: kui Lõustaraamatus & mujal hakatakse vaba sõna piirama, siis kolitakse siia ja üritatakse parateemade varjus rääkida sellest mis mujal keelatud on (a'la nagu praegu poliit-teemadega siin toimub).
Vasta
#71
(21-11-2019, 20:03 )Viimne Roomlane Kirjutas: Kadaka sõnumid.
5780 aasta eest, kui ahvist, arhontidest ja reptiloididest ning mollusklastest hakati kloonima nn. UUT INIMEST, biorobotit, algas siin Midgardil deemonlik ajastu ja pikkamööda hakati ennist õnnes ja rahus elanud valgeid Inimesi massiliselt hävitama ja ADAMIITIDEGA segundama. Nii imbusid need inimlaadsed, mitte ahvist arenenud, vaid ahvist ja reptiilidest ja muust kosmilisest olendsaastast arendatud kahejalgsed kloonid imbuma Inimeste sekka ja selleks, et mitte Inimeste seas silma paista, hakati punaverelisele ja liha sööma mitte loodud Inimesele peale suruma sinivereliste laibasööjate alligaatorlik krokodillilisi elukombeid.

Asi on vist ikkagi ka "kaoserahvas". Tase kipub logisema.
Vasta
#72
(21-11-2019, 21:40 )KuKr Kirjutas: Asi on vist ikkagi ka "kaoserahvas". Tase kipub logisema.

Sa oled temaga pidanud privaatvestlusi ja peaksid aru saama, et igasuguseid diagnoosiga tüüpe ei maksa ka nüüd "kaoserahvaga" segi ajada...

Vasta
#73
(21-11-2019, 21:24 )lahendused Kirjutas: Skeptikud on "absoluutne kord" (nad ei suuda ise midagi kogeda, ainult korrutavad niigi elementaarseid aegunud aabitsatõdesid).

Aga mis siis saab kui need skeptikud kogevad kaost ja loovad sellest (enda jaoks) mitte tingimata absoluutse korra, vaid teaduslikult dünaamilise korra? See "kord" sõltub ja muutub tõenäosuste, andmete ja hüpoteeside tõestamiste ja ümberlükkamiste...st. Kas ja kui paha see sinu arvates oleks?
Vasta
#74
Teaduslikult dünaamiline kord?
Teadaolevalt on teadus läbi ajaloo kõige ebapüsivam suurus. Teaduslikult dünaamiline kord viitab sellisele olukorrale, kus iga ideesähvatus on mahasurutud niikaua, kuni dünaamiline teadus sellele järele jõuab.
Lahendused//
13 pointi sulle väga selge analüüsi eest. Täpselt nii ongi! Kord ja kaos on totaalselt segi! Ja veel! Tohutult tähtis on see, et see vana pagas kindlasti säiliks. Et ma võiks tütretütrele viidata, mida kirjutas Celtic, mida Liine, mida Müstik ja mida Mannu
Kusjuures Tuulepesast läksin ka mina ära just selle liiga igavaks ja raskelt loetavaks uhhuuks muutumise pärast.
Vasta
#75
(21-11-2019, 21:24 )lahendused Kirjutas: Minu nägemused tulevikuks: eks ta siin vaikselt hääbub aastate jooksul ...

Ei ta hääbu. Asi on ilmselt konkurentsis. Esoteerikat kohtad täna igal sammul.
Kui paraweeb kujuneks samasuguseks lavkaks, kus pakutakse "vastuseid" ja ükskõik kes peab loenguid või õpetab elamist, oleks paraveebil menu. Millist edu paraweebi omanikud soovivad?
Vasta
  
  •  Eelmine
  • 1
  • 2
  • 3(current)
  • 4
  • 5
  • ...
  • 7
  • Järgmine 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Uus foorumi tarkvara Imotep 49 17,443 21-09-2022, 16:59
Viimane postitus: levis
  Foorumi reeglid Thorondor 84 53,351 13-02-2022, 20:33
Viimane postitus: isemaag
  Foorumi statistika uudised Thorondor 53 41,089 28-12-2018, 23:58
Viimane postitus: Naut
  Foorumi personal otsib abilisi Cassiopeia 81 71,134 13-09-2018, 08:57
Viimane postitus: Thorondor
  Foorumi väljanägemine Lenore 3 8,433 23-04-2016, 12:00
Viimane postitus: Wilholmensis
  Foorumi kasutajaküsitlus Skarre 1 7,234 04-12-2015, 00:01
Viimane postitus: Skarre
  Foorumi uus jutukas Thorondor 78 60,315 01-08-2015, 00:07
Viimane postitus: Addy
  Vana foorumi jutukas Thorondor 22 20,746 13-08-2013, 20:20
Viimane postitus: Jõhvikas
  Viirustest ja pahavarast, mis takistavad foorumi kasutamist Stella 76 51,052 13-02-2012, 00:44
Viimane postitus: hulkuv hing
  Foorumi tarkvara vahetus 17.-19. detsember Thorondor 34 16,961 21-12-2010, 12:48
Viimane postitus: zepac

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat