Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tunnetan asju ette?
#1
Mulle tundub, et ma tunnen asju ette. Praegu olen ma juba nii segaduses, et mõtlesin, kas ikka tõesti. Äkki ma ainult arvan, et tunnen. Need on enamasti ikka halvad asjad. Näiteks täna suri mu tuttav ja ma mäletan selgelt, kuidas kuu aega tagasi hüppas mu mõte korraks ta surmale. Mingit märkigi polnud, et ta peaks surema. Oma ema surma teadsin ma kindlalt ette. Ja igasuguseid pisiasju.. rahakoti varastamine, et pinginaaber jääb haigeks.

See ei ole mingi pildi nägemine. See on lihtsalt tunne, mõte. Ja hiljem juhtubki nii. Ja kõik halb! Või pole mul annet head lihtsalt märgata. Või kujutan ma kõike ette. Hulluks ajab.

Muudetud: 29-10-08 kell 23:44:31 Flash
Vasta
#2
Eks sotsiopaatseid mõtteid ole meil kõigil mingitel hetkedel, ürgsed instinktid eelmistest eludest, alati murda maha suurim rivaal, et pääseda lähemale võidule. Lõppkokkuvõttes, võib öelda, et meil kõigil on varjatud anded, mõned meist süvenevad neisse rohkem, mõned peavad neid igapäevasteks, välistamatuteks, mõndade jaoks on need puhas tabu. Ei tasuks põdeda ja karta, pigem arenda seda omadust ( kui see muidugi ei ole lihsalt kokkusattumus ja sinu "tagantjärgi" mõtlemise ülevõimendus ) ja kasuta seda targastu.
Selleks me kõik siin olemegi, et panna süsteem õigesti ja paremini tööle.
Vasta
#3
Aga äkki näed sa ainult halba sellepärast, et sinuga pole midagi niiväga head juhtunutki.
Aga kui sa seda oskust veidi arendaksid siis oleks küll mõnna/mäda elu.
Vasta
#4
mulle viskab enne magama minekut selliseid imelikke mõtteid koos pildiga...olen viimasel ajal mõelnud et peaks otsima seost päriselt juhtunuga.aga sa püüa leida ka häid seoseid?
Vasta
#5
Häid seoseid ei oska nagu küll praegu meenutada, et oleks olnud. Võib-olla neid on, aga lihtsalt ei oska märgata. Loomulikult mu elus on palju head, aga ei meenu, et oleks neid ette tundnud. Ning, kuidas ma peaksin seda võimet arendama? Ideid?
Vasta
#6
Võibolla paned oma tunded vms kirja, seejärel vaatad millised neist lähevad täide ja nii. Siis oskad ka eristada õigeid tundeid valedest või midagi sellist?Edu!
Vasta
#7
okei, ma proovin seda. äkki tulebki välja, et mul olid ainult luulud.
Vasta
#8
Ei hakanud ise uut teemat tegema, kuna endal sama asi põhimõtteliselt. Mul selliseid situatisoone olnud, et ma üldiselt tunnen ette mida keegi ütleb. Umbes 1 minut enne tunnen ära ja siis pärast ütleb. Ükskord vahetunnil olime klassis ja ütlesin pinginaabrile et see tüüp võiks öelda seda ja seda, ja natuke aega läks mööda ja täpselt nii ta ütleski. Ma küll ei saa alati aru et nüüd nii juhtubki, aga üldiset nii juhtub nagu ma mõtlen. Üks kord koolist koju tulles sai maja ees mõeldud millegi pärast et nüüd raudselt isa tuleb kohe uksest välja ja astusin ~5 sammu ja isa tuli uksest just välja, mille peale ma ehmusin ära lausa, et kuidas see nüüd võimalik on.
Umbes kolm kuud tagasi alles hakkasin sellist asja märkama või hakkas see siis pihta....
Muidugi on old kordi kui pole asju täide läinud või midagi, aga kas see võib olla tõesti etteteadmine või äkki mõtete lugemine, või hoopis on loogika nii kaugele arenenud ja inimestega nii kaua juba koos olnud et need juba nii loogilised?
Vasta
#9
Täna hommikul oli üldse huvitav. Täna hommikul nägin pildi välgatust, msn oli lahti ja ainult ühe inimese nimi oli nagu fookuses, et on online, ja kui ma ise lõpuks msni jõudsin oli tõesti tema online aga läks ka kohe away sest oli vaja kooli minna.... nime muutis ka ära... see enam puhas loogilisus ei ole, ja sellistesse asjadesse nagu kokkusattumused ma ka ei usu. Äkki oskab keegi midagi öelda või arvata või soovitada??
Vasta
#10
Minu vennal on olnud selliseid asju, et ta näeb unes järgmise päeva sündmust(sündmusi) ette. Ta tunnetab, et see on lihtsalt ennem olnud. Näiteks:
Vennal oli unes selline nägemus, et ta kõnnib ja vaatab maha, näeb võilillepundart. Järgmisel päeval, kui nad klassiga soost tulid ja üle põllu läksid, siis juhtuski seesamune.
Vasta
#11
Tsitaat:Algselt postitas margarita
Mulle tundub, et ma tunnen asju ette. Praegu olen ma juba nii segaduses, et mõtlesin, kas ikka tõesti. Äkki ma ainult arvan, et tunnen. Need on enamasti ikka halvad asjad. Näiteks täna suri mu tuttav ja ma mäletan selgelt, kuidas kuu aega tagasi hüppas mu mõte korraks ta surmale. Mingit märkigi polnud, et ta peaks surema. Oma ema surma teadsin ma kindlalt ette. Ja igasuguseid pisiasju.. rahakoti varastamine, et pinginaaber jääb haigeks.

See ei ole mingi pildi nägemine. See on lihtsalt tunne, mõte. Ja hiljem juhtubki nii. Ja kõik halb! Või pole mul annet head lihtsalt märgata. Või kujutan ma kõike ette. Hulluks ajab.

Muudetud: 29-10-08 kell 23:44:31 Flash


No mul on peaaegu sama.
Proovi see enda kasuks pöörata. Ära mõtle, et see on sulle kahjuks vms.
Ise olen koguaeg mõelnud, et võibolla on mu tahtel liiga suur jõud, et see pidevalt täide läheb. Kuigi paljud tahte moodi ei ole, vaid lihtsalt ma TEAN, et nii juhtub.
Vasta
#12
Mul on ka olnud selliseid asju, vahest võtan juba telefoni kätte ja siis see kohe heliseb, või siis nädal enne Soome minekut nägin täiesti täpselt ühte soomekeelset reklaami unes ja laeva peal poes olles nägin täpselt seda sama reklaami.

[Muudetud: 12-3-2008 mmusii]
Vasta
#13
hmm, ühte mida ma tean kindlalt, on see, et Tulevikku kui sellist ei eksisteeri. Ette tajumist kui tunnet saab seletada erinevalt. Kuid kõik taandub siiski kvantfüüsikale. film The Secret'ki võib teile siin vastata sellele mis teiega juhtub. Näiteks samune Law of Attraction. Külgetümbe seadus. See millest te mõtlete ilmneb, mõni teeb seda halvemini mõni paremini.
Teiseks nagu kvantfüüsika ütleb, võttes osakese (osakesed, millest me nn "tehtud" oleme - samuti kõik muu kaasa-arvatud meie mõtted) saab eksisteerida samaaegselt erinevas kohas universumi piires. Kui üht osakest mõjutada/puudutada tajub või siis ilmneb sama reakstioon ka teisel osakesel. noh siinkohal on vale öelda "teisel" sest mõlemad osakesed on tegelikult üks. Siit ka - me kõik oleme energia tasandil üks. Seega, kui sa millestki mõtled siis igainimene võib teoreetiliselt näha mida sa mõtled.

[Muudetud: 12-6-2008 Salinger]
Vasta
#14
Tsitaat:Algselt postitas Salinger
hmm, ühte mida ma tean kindlalt, on see, et Tulevikku kui sellist ei eksisteeri.
[Muudetud: 12-6-2008 Salinger]

Mul on küll seda väga raske uskuda, et tulevikku ei olegi olemas sellepärast et minuga on piisavalt selliseid imelikke/seletamatuid asju tuleviku suhtes juhtunud.
Näiteks, ükskord olin sõitsin bussis, järsku jäin lihtsalt ühte autot vahtima, polnud mingi eriline auto, täiesti tavaline, kuid ometigi oli mu pilk otsekui naelutatud selle auto külge, ja pead ära keerata ka enam ei saanud, ja siis PAUK, teine auto sõitis sellele autole mida ma nii pingsalt vahtisin, tagant sisse. Tükk aega olin väga jahmunud veel peale seda Laugh See võis küll olla ka n.ö puhas juhus, kuid uskuge mind, ma ei vaata tavaliselt autosid, mind ei saakski midagi veel vähem huivtada, ma ei pane tavaliselt midagi mind ümbritsevat tähelegi.
Ja siis on veel olnud selliseid igapäevaseid juhtumisi, et koolis õpetaja kutsub vastama ja ma lihtsalt täiesti suvalt ütlen sosinal pinginaabrile kes need võiks olla, ja paar sekundit hiljem kutsub õpetaja need inimesed vastama. Või et ütlen kellegile, et ära nüüd komista, kuid siis on tavaliselt juba liiga hilja ja sõber on jõudnud käna käija. Laugh
Vasta
#15
Pigem oleks see juba siis mingisugune etteaimamine vms, et midagi VÕIB halvasti minna vms ja siis ta lähebki - noh olgu, samas palju asju juhtub tõesti juhuslikult, aga vahest ka mitte... Nagu see, et sõber komistab või kukub ja just sellele mõelnud oled, ei näe selles küll midagi üleloomulikku või fenomenaalset...
Vasta
#16
Tsitaat:Algselt postitas mmusii
Mul on ka olnud selliseid asju, vahest võtan juba telefoni kätte ja siis see kohe heliseb
[Muudetud: 12-3-2008 mmusii]

Seda endalgi juhunud. Isegi une pealt - magad ning mõni sek enne telefonihelinat ärakad üles. Ilmselt sama efekt, mis toimub siis kui jätta telefon kõlari peale - hakkab kõlar samuti veidi enne helinat äratuntaval moel ragisema. Peaks olema üks kergemini tunnetatavaid asju - hea harjutus algajale sensitiivile (H)

Seda tuleb ka vahest ette, et mõte järsku liigub kellegi peale ja siis ta kohe nurga tagant ilmubki. Ja hiljuti tundsin ette, kuidas elekter kohe ära läheb....ja mõne hetke pärast läkski....vot see oli veider.

Aga üldiselt aegajalt esinevad väga lühiajalised ettenägemused.....pigem võiks seda nimetada "silmad kuklas" efektiks. Arendama seda võimet pole viitsinud hakata.
Vasta
#17
On tehtud palju katseid, kus katsealustele pannakse klemmid külge ja näidatakse erinevaid pilte ning hiljem analüüsimisel selgub, et teatud piltidele (võikad pildid vms.) reageerib inimene veidi varem kui pilt tegelikult ekraanile ilmub. Võiks küsida, et miks siis keegi ei lähe J.Randi juurde miljonit nõudma, aga probleem selles, et J.Randi nõuded on nii kõrged, seal tuleb tõestamiseks neid katseid 5-10 aastat jutti lasta, mis iseenesest läheb hulga rohkem maksma kui 1 miljon dollarit.

Veel on tehtud katseid, et üks inimene pannakse helikindlasse ruumi, kus on kindel valgus ja kõrvaklappidest tuleb mingi heli, et viia teadvus meditatiivsesse seisu. Seejärel üritab teine isik talle telepaatilselt edastada infot, et mis on pildil. Pilt ise valitakse nelja pildi seast juhuslikult. Hiljem peab helikindlas ruumis olnud isik leidma nelja pildi hulgast just selle õige. Tõenäosuse põhjal peaks ta leidma õige pildi 25% juhtudel. Teglikult tuleb see aga üle 32%-di!
Seda laadi katseid on korraldanud erinevad teadlaste grupid, esimesi katseid tehti vist juba ~1920 ja tulemused on reeglina 32%+. Isegi grupp skeptikuid viisid sarnase katse läbi ja pidid tõdema, et midagi kummalist tõesti toimub.

+veel on tehtud ja tehakse igasugu huvitavaid katseid ja saadud ka huvitavaid tulemusi wink
Kõigest sellest ja enamast räägib Dean Radin loengus "Science and the taboo of psi"
http://www.youtube.com/watch?v=qw_O9Qiwqew
[Pilt: Radin.jpg]
Vasta
#18
Mul oli mingi 7aastat tagasi selline juhtum, et tulin koolist koju kui peatuses bussi oodates nägin vilkuritega kiirabi autot mööda kihutamas. Äkki lõi lihtsalt pähe selline mõte, et vanaemaga on midagi juhtunud ja ta on haiglas. Ise veel mõtlesin imelik, et selline mõte üldse pähe lõi. Koju jõudes oli esimene asi mis vanaisalt küsisin, et kus vanamaema on ja ta vastas mulle, et ta viidi kiirabiga haiglasse. Siiamaani on imelik mõelda, et mis see nagu oli.
Vasta
#19
Tsitaat:Algselt postitas margarita
Mulle tundub, et ma tunnen asju ette. Praegu olen ma juba nii segaduses, et mõtlesin, kas ikka tõesti. Äkki ma ainult arvan, et tunnen. Need on enamasti ikka halvad asjad. Näiteks täna suri mu tuttav ja ma mäletan selgelt, kuidas kuu aega tagasi hüppas mu mõte korraks ta surmale. Mingit märkigi polnud, et ta peaks surema. Oma ema surma teadsin ma kindlalt ette. Ja igasuguseid pisiasju.. rahakoti varastamine, et pinginaaber jääb haigeks.

See ei ole mingi pildi nägemine. See on lihtsalt tunne, mõte. Ja hiljem juhtubki nii. Ja kõik halb! Või pole mul annet head lihtsalt märgata. Või kujutan ma kõike ette. Hulluks ajab.

Muudetud: 29-10-08 kell 23:44:31 Flash

Katsu sellega leppida ,et see nii on.Ei usu ,et hulluks lähed.Püüaju hoida tegevuses.Lahenda ristsõnu.Mängi keskendumist nõudvaid mänge
Vasta
#20
Margarita..ei sa ei kujuta niisama midagi ettewink vaid see ongi nii. Minuga on sama moodi. Tunnen ja ütlen endamisi asju ette. Need ongi pigem mõtted mis äkki pähe tulevad ja mingi ajajooksul nii ka juhtub. Alguses olin ma šokis, et mis värk on. Minul hakkas see nn ettelausumine ligi 10a tagasi ja siis äkki oli vaikus. Nüüd algas uuesti ja panin kohe mitu korda järjest, viimane oli eriti jõhker aga päästis mind ära sellest, et kõige eelduste kohaselt oleks ma muidu politsei käest ära saanud (rämeda trahvi st) Ma ei tea mis see on või miks see nii juhtub. Üks selgeltnägija või nn kaardimoor ütles mulle kunagi, et ta ei saa üldse aru miks ma tema juurde tulin ma nagunii teadvat kõiki neid vastuseid mis ta mulle rääkis ja et mul olevat vaja lihtsalt kontrollida kas asi nii ka onSmile tal oli õigus mul on tõesti tugev intuitsioon aga ma ei usalda seda veel ..kuigi võiksin. Ma arvan et need nn ettelausumised ongi seoses intutitsiooniga. Aga ainus asi sellejuures on see, et need tulevad spontaanselt ise, neid ei saa esilekutsuda...mina vähemalt ei oska...võibolla tulevikus.

PäikestSick
Vasta
#21
Ja selliseid asju tuleb ette. Eelmine aasta oli mul kombeks teha nalja, et näppudega hõõrusin meelekohti ja tegin tõsist nägu ning soovisin midagi, kõva häälega ofc ( enamasti inimestega seotud, et keegi tuleb või et keegi räägib midagi vms). Aga tegelik nali oli selles, et 2 korda vähemalt juhtus ka nii XD Kas juhus või mitte, üks kordadest oli seotud täiesti võõra inimesega, kellega ma pärast tuttavaks sain.
Aga tänane ''juhus''( ma ei tea isegi, kuidas seda nimetada) tundub eriti huumor. Reede, 8sas tund, õpilased istuvad, arutatakse matka. Klassijuhataja rääkis just, et noh puugid jne. Keegi vastas, et see on nii harv juhus. Tõusis mingi teema, ja ma ütlesin õpetajale, et kui nii võtta, võib ükspäev sulle lihtsalt puu ka pähe kukkuda ( mitte talle, aga üldiselt). Nii u paar minutit hiljem, kui teema oli vahetunud, kuulsime raksatust ja nägin aknast kuidas rämedalt suur oks koolimaja kõrval olevalt puult murdus ja maha kukkus. Pinginaaber käskis mul vait olla XD sest nagu ma kirjutasin, selliseid asju on ette tulnud.
Vasta
#22
Mul on midagi sarnast.Tavaliselt on mul nii, et ma näen ette.Mul käib pilt eest läbi ja natukese aja pärast see sama juhtubki.Nüüd on mul see üle läinud ma ei tea miks.Mul on ka nii olnud, et koolis on töö ja enne järgmist tundi näen ette mis hinde ma saan NB! see on mittu korda täide läinud.Smile
Vasta
#23
Enda kogemustest usun et "ettetunnetamise" võime on igas inimeses, iseasi kuidas ta sellesse suhtub.

Mõni inimene vast pigem elab tänu sellele tajumisele kuid minu isiklik arvamus sellest on see et see on inimese 6's meel.

On olnud palju olukordi kus tajun asju ette, toon mõned näited; Võtan telefoni kätte, teadmata et keegi mulle kohe helistab ning see juhtubki.

Või siis lähen raudukse poole (õuest sisse) õues on suur müra ja kära ega saagi kuulda et ruumist/hoonest võib samal ajal keegi väljuda ning sa teed ukse lahti kuid ei torma sisse vaid refleksitaju sunnib sind paigal seisma ja ootama kuni too inimene täpselt samal momendil kui sa ukse avad, astub teine välja ilma et sa talle otsa jookseks.

Liikluses on palju juhtumeid olnud ja suhtlemisel ja samas ka inimestevahelised jututeemad, igav on rääkida kuna sa juba tead mis teiselt või kolmandalt tuleb kui sa miskit ütled =)

Jep, olen kuulaja tüüp enamjaolt.
Vasta
#24
Daryl J. Bem - MSNBC (algul on reklaam)
http://www.msnbc.msn.com/id/21134540/vp/40965642
Lühidalt siis uurimistöö näitab, et ekstrasensoorne taju on reaalsus.
Mis teeb asja eriti huvitavaks, siis respekteeritud teadusajakiri "Journal of Personality and Social Psychology" tõi selle uurimistöö välja.
Feeling the Future: http://dbem.ws/FeelingFuture.pdf

The New York Times.
http://nyti.ms/huHzjP

Veidi siin foorumis juba kajastasin seda teemat: http://bit.ly/i9dzHq
[Pilt: darylbem.gif]
http://dbem.ws/

Hiljutine (13.vebr) Daryl Bem, Jessica Utts, ja Wes Johnson analüüs dr.Wagenmakers... kriitika suunas:
http://dl.dropbox.com/u/8290411/Response...makers.pdf

kriitika uurimistöö metoodika/analüüsi suunas:
Eric Jan Wagenmakers, Ruud Wetzels, Denny Borsboom, Rogier
Kievit, & Han L. J. van der Maas
University of Amsterdam
http://dl.dropbox.com/u/1018886/Clarific...ohnson.pdf

Vasta
#25
ESP - ekstrasensoorne taju on muidugi ammu juba kindlaks tehtud reaalsus. Termini ESP võttis 1870 aastal kasutusele Sir Richard Burton.
Kuskil on meil siin selle kohta eraldi teemagi.
ESP-d uuris esimesena Ameerika parapsühholoog Joseph Banks RHINE(1895-1980),
kes oli 1937- 50 Duke´i ülikooli (Põhja-Carolinas) professor ja rajas seal esimese parapsühholoogia labori, kus uuritakse psühhokineesi. Asutas 1937 koos William McDougalliga ajakirja “Yournal of Parapsychology” ja lõid koos taassünniteooria hüpoteesi (1928).

http://www.themystica.com/mystica/articl...ption.html

ESP testid:

http://psychicinvestigator.com/demo/ESPdoc.htm
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Näen tulevikku ette? Iccy 24 11,080 23-08-2016, 13:24
Viimane postitus: Ginger
  Näen lampe asju ette. silverm 12 5,658 23-10-2014, 14:47
Viimane postitus: Müstik
  Veidrad kujutised tekivad magades silme ette Sethy 9 4,894 05-09-2010, 23:32
Viimane postitus: Sethy

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat