• 1(current)
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 8
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 3Hääli - 3.67 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kummitavate kohtade kaart
#1
Alustasin sellist projekti nagu Eesti Kummitavate kohtade kaart. Tegin seda sellepärast, et saada ülevaade, kus kummitab. Kui on mingi ülevaade olemas, saab planeerida väljasõite uurimisgruppidega sellistesse kohtadesse.

Link on siin:
http://goo.gl/maps/IfDNE

Andke mulle siia aadresse ja asukohti, kus teie teate, kus kummitab.

Viimane uuendus seisuga 04.11.12

Hetkel saan kaarti muuta ainult mina. Kui tahate lisada asukohti, andke siin teemas teada Smile






[Muudetud: 8-24-2009 Cassiopeia]
Vasta
#2
No kuskil mingis eelmises teemas olen maininud ka - et Voore külalistemajas, Jõgevamaal puhutakse vilespilli ja joostakse treppidest üles-alla. (Mul onutütar seal töötas, kui majas külalisi ei olnud, juhtus seda õige tihti).
See küll mõned aastad tagasi oli, aga... Mu meelest tasuks sealtkandi inimestel uurida. Majal küll omanikud vahetuvad, a tasub rääkida inimestega, kes seal tööl on olnud.
Vasta
#3
Tegelikult võiks teha ka sellise kaardi, kus Ei kummita. Nimelt kohad, kus arvatakse/arvati, et kummitab, kuid mida on uuritud ja pole leitud mingeid märke vaimude aktiivsusest vms. Siis on teada, kuhu pole mõttet enam minna jms.
Vasta
#4
Ses suhtes, ma kirjutan nagunii juurde MIS ja KUS toimub. Seega eks saab põhjalikuma ülevaate, kus kummitab ja kus ei kummita.
Andke mulle aadresse, mida ma saaksin peale kanda...
Vasta
#5
Nüüd peab Cassiopeia seljakoti selga võtma ja Eesti kõik külad ja linnad läbi käima, et legende otsida. Nagu Kreutzwald.

Vasta
#6
Eks ole, Tom. Smile
Jutte on rohkem kui on fakte. Seepärast, tahakski kaardi peal ülevaadet, et külastada neid kohti.
Vasta
#7
Lugupeetav Cassiopeia, selleks et külastada kõiki kummitavaid kohti pole vaja muud kui võtta kätte mõisate kaart ja hakata järjest käima mida vähem hooldatud ja renoveeritud, seda suurem tõenäolisus et kohtad mingi mõisapreili ja mõisniku nälgajäetud vaimu, matside elujõud toitis neid ju sajandeid, maeti neid oma mõisa piiridesse või eraldi matsikarjast.
Iga mõis, mis oli ühe suguvõsa käes, oli üks maagiline liin, nagu Castanedaski Hispaania rüütlite maagilised liinid.

[Muudetud: 3-4-2009 VironShaman]
Vasta
#8
Kõikides mõisade EI kummita. Mina tean paari küll kus EI tohiks kummitada. Seega ma arvan, et see kaart on päris asjakohane.
Vasta
#9
See ei ole ainult kummitavate mõisate kaart. Lisaks mõisatele võib kummitada veel teistes kohtadeski.
Vasta
#10
Päris palju kohti juba kaardil, aga kas tõesti Tallinna lähedal nii vähe kohti ?:O
Vasta
#11
Tohisoo mõis , asub Kohila alevi lõunapiiril Rapla suunas.

Kunagi kui klassiga kusagil Raplas olime, siis peatusime seal öösel. Giid rääkis, et keegi (vist mõisapreili? ei mäleta täpselt) oli seal ennast üles poonud vms.
Meie klassile sellest igastahes piisas, keegi ei julgend ükski kuhugile minna Laugh
Vasta
#12
Piiumetsa mõis, vaieltamatult kummituslik koht kesk-Eestis, Paide lähistel.
Selle kohta olen ise teinud ka uurimustööd, istusin raamatukogus oma 2 päeva järjest 4-6 tundi päevas.
Seal on palju inimesi tapetud, endalt elu võtnud ja kaduma jäänud.
Tegemist on siis paidest umb. ~25km.

- Minupoolne soovitus: Ärge torkima hakake, pole üldse mõtet sinna minna.
[Pilt: piiumetsa.gif]

Kaks sõpra käisid seal, ning nüüd on neil viisakalt öeldes elu/terve elu alla käinud.

Ning kui endiselt on siin selliseid kes teiste arvamusi, soovitusi kuulda ei võta ning soovivad endiselt sinna minna, siis ärge minge sinna õhtupimedas, kuna seal on VÄGA sügavad kraavid.

[Muudetud: 3-13-2009 147]
Vasta
#13
Kindlasti on üks õudne koht Elva "Tondiloss" ( nii teda on juba pikalt kutsutud).
Seda taheti ehitada kultuurimajaks, kinomajaks jms.
Hirmus suur on see tõesti.
-Eelnevalt mainitud, et" seda taheti ehitada" sellepärast et see pole valmis saanudki, kuna ehituse käigus kukkus palju töömehi katuselt alla, teiseks probleemiks olevat olnud rahapuudus.Viimased 10 aastat on see olnud Elva noorte"mängumaa" paljud käivad ( olen ise ka korduvalt käinud) seal on suur teatrisaal (natuke väiksem kui Vanemuise väikse maja saal).
Ma ise pole ülemistel korrustel käinud aga tuttavatel oli nii olnud ,et nad tahtsid maja katusele jõuda.Sinna viis pime keerdtrepp ( ülevalt paistis natuke valgust) poole trepi peal nagu oleks visatud terav raudlatt alla(ühest poisist möödus see paari cm kauguselt- vähemalt nii räägiti) .Poisid jõudsid üles, ja " loopijat" polnud.
Lugusid imelikude asjade kohta,mis seal toimunud on , on kümneid.
Seal oli käinud mingi tüdrukute kamp ja siis üks tüdruk oli kuskilt alla kukkunud ja surma saanud- paljud on näinud väikest tüdrukut seal sees- võib olla müüt.

Iseenesest päeval pole sinna sisse minna väga õudne. Ainult kerder on suht creepy( muideks aasta tagasi oli keldrisse toodud surnud boxer- suvel haises see jubedalt, siiamaani on ta seal alles.)Öösel on sealt juba mööda kõndimine õudne.
Samas imelik see asub suht linna keskel( olgugi et väikelinn).Politsei käib pidevalt sealt noori ära ajamas aga ei märgata see boxer sealt ära tuua- imelik.
Ise rohkem ei käi seal- politsei pärast.
Keda huvitab- minge ja uurige.

[Muudetud: 3-14-2009 Mr.Creepy]

[Muudetud: 3-14-2009 Mr.Creepy]-kirjavead:d

[Muudetud: 3-14-2009 Mr.Creepy]
Vasta
#14
Aga kui nüüd suvi tuleb. Tuleks huvi pärast need kohad läbi uurida ja video ja heli materjali teha!
Sest pregu on küll et oh võiks minna ja kui esimese kogemuse saavad ei julge enam ja nii ei ole mõted!
Aga ma olen mõelnud et need kohad tuleks läbi uurida ja vaatada mis toimub. Sest selle nn Eesti Kummitused olid suht natid....
Vasta
#15
Tsitaat:Algselt postitas Muumitroll
Aga kui nüüd suvi tuleb. Tuleks huvi pärast need kohad läbi uurida ja video ja heli materjali teha!
Sest pregu on küll et oh võiks minna ja kui esimese kogemuse saavad ei julge enam ja nii ei ole mõted!
Aga ma olen mõelnud et need kohad tuleks läbi uurida ja vaatada mis toimub. Sest selle nn Eesti Kummitused olid suht natid....
Selliseid tegevused on juba uurimisgruppide tegevuskavas teist aastat. Seega ei ole otseselt vaja mainida, et läheks uuriks. Juba tehakse seda... wink
Vasta
#16
Ja mis huvitavad asju oled leidnud kogenud ja tundud ?! tahaks kuulda teie jutte. On teil kusagil kirjas need kogemused ?!
Vasta
#17
Kõik uurimiskäigud on kirjas Uurimisgruppide poole peal siin foorumis Smile
Vasta
#18
Tsitaat:Algselt postitas Cassiopeia
Kõik uurimiskäigud on kirjas Uurimisgruppide poole peal siin foorumis Smile
Kõike ei ole.
Kõige esimest Uurimisgrupi trippi pole. See Kaiu vol.1 on kadunud.
Samuti pole igasugu pisikesi kokkusaamisi ja katsetusi.
Kahjuks pole ka kõikide tegevuste kohta korralike kokkuvõtteid.Sad

[Muudetud: 3-24-2009 Nazz]
Vasta
#19
aga kui ma tahan teiega ühineda nende asjadega on see võimalik?
Vasta
#20
See pärnus härma sõjaväe baasi jutt on suht fake..ise olen käinud seal palju kordi.
Aga kes teab..Smile sõbranna kamp käis seal sees nuh ja teisel korrusel oli piinakamber sis tulid imelikud hääled sealt..:o
Vasta
#21
Pädaste mõis,Muhu saarel.Sellest on natuke ka mõisahärra teleris rääkinud.Nõuka ajal oli seal vanadekodu.Nende inimeste käest kes seal tööl olid tollel ajal olen samuti palju lugusid kuulnud.Teise vabariigi algusaastatel kui mõis tühi oli sattusin kord olude sunnil öösel sinna,siis kuulsime kuidas keegi käis teisel korrusel ja uksed kääksusid.Läksime ,kõndisime toad läbi aga ei leidnud kedagi.
Peamaja renoveerimine lõpetati eelmise aasta lõpul-huvitav kas sellega seoses on ka kummitused jalga lasknud.
Vasta
#22
Pärnus Härma sõjaväebaasis nüüd vaevalt mingeid piinakambreid oli.Sõjaväe poolt pätiks tunnistatute jaoks olid komandatuuri keldris oma ruumid(praegune Sankt-Peterburgi hotell vist kui ei eksi).
Küll olen kuulujutu tasemel kuulnud ,et Sauga mõisas paiknenud sõjaväeosa hospidalis üht teist olevat kuuldud.Pole aega saanud küll kontrollida,mõisa peahoone olen läbi käinud ,seal peale militaristide mahajäetud soga ja inimeste poolt veetud olmeprahi polnud midagi judinaid tekitavatSmile
Vasta
#23
Ideeliselt olla ka selles kohas: 58.387417, 25.584068 - Jämejala Psühhoneuroloogia haigla, kummitama, aga mina pole näinud. Töötan juba 5 aastat seal ... ükskord tuul liigutas ust nii, et mina ei saand aru, et, mis see koliseb, aga kummitusi pole näinud. Muidu olla nähtud ... on ju sääl ikka surijaid olnud ja olen isegi neid kirstu pannud, aga näe - ei kummita minu juures.
Vasta
#24
Näiteks Hiiumaal ma tean nii mõndagi kohta kus kummitabSmileSuuremõisa loss (nüüd kool) ja Käina kiriku varemed..Sõbra juures Emmastest natukene eemal(sorry kyla nimi ei tule meeldeSmile)ja kogemusi on Jausas kawinkesiteks naabrimehel suri ema ära vanadusse,siis mees tegi ise ka enestapu ja samal päeval käisid tuled järjest põlema ja kustu kuigi kedagi ei viibinud majas..Ja minu kodus siis kummitab kaSmilenähtud,kuuldud ja tuntudwinkysna jube on olnudSmilepaar sõpra ise ka näinud..viimasel ajal kuulen neid ysna palju aga ennast on nad näidanud veel vaid paar korda..majast tean niipalju,et 112 aastat vana ja 1944 sai suurtykitabamuse,samal aastal oli laatsaret,siis on olnud lasteaed,seltsimaja vms ja kinomaja ja mõni asi vist veelSmileolen näinud valget meest akna taga(pea ja õlgu oli ka natuke näha,mis tähendab et tyyp pidi ysna pikk olema)siis koristajat,kes on nagu koristanud ja vaadanud mulle otsa ja kadunud ära ja ilmunud uuesti.siis olen kuulnud samme,viimasel ajal kuulen eriti neid seljataga ja taha vaadates pole kedagi..olen kuulnud kedagi kontsakingadega yleval pööningul käimas puidust põranda peal,kuigi oli päev ja ma olin yksi kodus ja pööningul ainult saepuru.siis olen isegi väljast sisse tulevaid samme kuulnud ja valget ymmargust lendavat kogu näind enda tuppa lendamas..kõik on olnud eri värvi-mustad ja valged.hetkel ei viitsi pikemalt kribada aga kui vaja teada,võin rääkida kyllSmile
Vasta
#25
Olen ise hiiumaalt ja käinast...ja käina kirikust räägitakse ainult jutte..olen ise seal õhtuti ja öösiti olnud ja seal pole isegi jube olla...seal on rohkem noorte suitsu ja läbukoht...ja phm olen ka kõik suved jausas ja pole kuulnud et seal ka kummitaks...aga vb siis kummitab aga suuremõisa lossis pidi küll kummitama...Laugh

[Muudetud: 3-28-2009 martin65]
Vasta
  
  • 1(current)
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 8
  • Järgmine 


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat