Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tšiili maavärin
#1
Tšiili maavärin lühendas Maa päevade kestvust?

Nädalavahetusel Tšiilit räsinud tugeva maavärina tõttu ei pruukinud kannatada saada vaid inimesed ja majad – NASA teadlaste sõnul võivad nüüdsest olla lühemad ka meie päevad.

8,8-magnituudise maavärina järel on koduta jäänud üle kahe miljoni inimese, looduskatastroofi tõttu sai surma üle 700 inimese ning Vaikse ookeani rannikuäärsetele aladele anti tsunamihoiatus. See ei pruugi aga kõik olla, kuna teadlaste arvates on paigalt nihkunud ka Maa tektoonilised plaadid, mistõttu nihkus omakorda paigast Maa telg, kirjutab Bloomberg.

NASA teadlaste arvates on suur tõenäosus, et maavärina tagajärjel tekkinud tektooniliste plaatide liikumise tõttu on Maa mass jaotunud ebaühtlaselt ning see omakorda lühendanud päeva kestvust 1,26 mikrosekundi võrra. NASA andmeil nihkus telg arvatavasti 8 sentimeetri võrra.

Viimati lühenes Maa päev siis, kui 2004. aasta 26. detsembril registreeriti 9,1-magnituudine maavärin. Tollal nihkusid paigast ookeanialused tektoonilised plaadid, mistõttu päeva kestvus lühenes 6,8 mikrosekundi võrra.

News.com.au

[Muudetud: 4-3-2010 Tom]
Vasta
#2
Leidsin oma ennustuste raamatust niisuguse lause:
Edgar Cayce väitis, et a.1936 hakkab Maa telg nihkuma, mis omakorda aktiviseerib üleminekut kahe ajastu vahel. Muutused toimuvad kiiresti ja toovad kaasa katastroofilisi tagajärgi. Keegi tuntud ameerika geoloog olevat kinnitanud, et telje nihkumine maakoore all tõepoolest algas 1936.a.
Tundub, et see Tšiili maavärina uudis kinnitab seda Edgar Cayce väidet.
To stepsel: sul oli eespool õigus: Kirjutasid, et jaapani maavärin hilineb...Aga samal ajal, kui Tsiilis oli ka Jaapani lõunaosas maavärin.
Vasta
#3
Kõik on kõigega seotud, eksole. Osakesed mõjutavad üksteist.
Plaanedid mõjutava üksteist jne.

Minu arvates vandenõuteoreetikute HAARP'i teooriast tõenäolisem on see, et sündmused Universumis mõjutavad vägagi Maa teuktoonilisi liikumisi ja võnkeid.

Nimelt tuli teadlane Paul LaViolette välja teooriaga, et Kosmosest tulevad gravitatsiooni lained toovad Maal esile maavärina.

Allikas:

http://www.viewzone.com/gravitywaves.html

Ta toob ka välja tabeli tugevates kosmoses toimunud gamma pursetest, mis ühe päevase hilinemisega kattuvad Maal toimunud suuremate magnituudiliste maavärinatega.

[Muudetud: 3-2-2010 Aerling]
Vasta
#4

Tsitaat:Keegi tuntud ameerika geoloog olevat kinnitanud, et telje nihkumine maakoore all tõepoolest algas 1936.a. Tundub, et see Tšiili maavärina uudis kinnitab seda Edgar Cayce väidet.

Ei saa päris aru, mis telge on silmas peetud...esimesena tuleks pähe nagu pöörlemistelg, mis aga on teatavasti kujutletav telg ja selle nihkumine on hoopis teine lugu...
Magnettelje nihkumine ei tohiks aga oma suhtelise nõrkuse tõttu mingeid erilisi mõjusid maakoorele ja tektoonikale omada...
Vasta
#5
Kui sa pöörad ennast selja pealt kõhuli on see telje muutmine(ja selleks ei vaja ma teadlasi).

Siia ei puutu tsiili maavärin.

[Muudetud: 3-2-2010 arnold28]
Vasta
#6
Kui su telg jookseb pikuti kehaga, siis tegelikult enda keeramine oleks pöörlemine ümber oma telje...mitte selle muutmine...
Kui kehaga risti, siis selle reverseerimine...
Vasta
#7
http://www.youtube.com/watch?v=4_iK1kG4TCo

kui ta oleks kosmosest tulnud, siis miks ta ülespoole liigub?
Vasta
#8
veel paar linki kui kedagi huvitab

2 nädalat enne chile värinat:
http://www.youtube.com/watch?v=wNSSzWGdE...re=related


enne Hiina 2008 värinat:

http://www.youtube.com/watch?v=7BwIadY5FI8

http://www.youtube.com/watch?v=KKMTSDzU1...re=related

- ei tea mis need mustad asjandused olla vöiks, mis sealt alguses korra läbi jooksevad. Digikaameraga vast ei tekiks sellist effekti?

Vasta
#9
Laupäeval Tšiilit raputanud 8,8-magnituudine maavärin nihutas Ühendriikide kosmoseagentuuri NASA teatel Maa telje kaldenurka.
Telg, mille kohal Maa mass on tasakaalus, liikus umbes 8 sentimeetrit,» ütles NASA geofüüsik Richard Gross üle 700 inimelu nõudnud võimsat maavärinat Business Weekile kommenteerides. «Päev muutus 1,26 mikrosekundi võrra lühemaks,»

Liverpooli ülikooli professori Andreas Rietbrocki teatel tõusis maavärina tagajärjel Tšiili ranniku lähistel asuv Santa Maria saar kahe meetri võrra. Teadlase sõnul värises Maa maavärina ajal justkui äratuskell.

Allikas: http://www.postimees.ee/?id=232503
Vasta
#10
Ammu oleks aeg olnud ärgata!
Vasta
#11
noh mõni arvab, et see 21.12.2012 maailma lõppu algus .
Vasta
#12
Midagi kahtlemata toimub. Kuidagi liiga palju on viimasel ajal tugevaid maavärinaid. Või siis on popp nendest peale Haitit rääkida. Umbes nagu seagripi laine, millest praegu vist ei räägita üldse enam. Jälle meedia võimendus...
Vasta
#13
Maa on värisenud ennegi, aga viimsael ajal on tugevaid maavärinaid nats rohkem olnud. Noh ja eks meedia ka areneb, kui millestki kirjutada pole,siis toovad selle info sulle kätte. Eesti asub suht heas kohas. Meil mõningaid maavärinaid esineb, aga nõrku ja harva.
Vasta
#14
Tsiili maavärin juba ka vikipeedias:

http://et.wikipedia.org/wiki/2010._aasta...v%C3%A4rin
Vasta
#15
Tšiili maavärin nihutas linna mitu meetrit eemale

Enam kui nädala eest Tšiilit tabanud 8,8-magnituudine maavärin nihutas mitmesaja tuhande elanikuga Concepcióni linna tervelt kolm meetrit lääne poole.

Tšiili hiljutine maavärin on instrumentaalsete mõõtmiste ajaloos võimsuselt viiendal kohal. Lisaks Tšiili läänerannikule nihutas maavärin ka teisi Lõuna-Ameerika piirkondi, kuid vähemal määral, kirjutas LiveScience.

Tšiili on seismiliselt väga aktiivne piirkond, sest riigi rannik piirneb subduktsioonivööndiga, kus üks litosfääri laam (Nazca laam) sukeldub teise (Lõuna-Ameerika) alla. Laamade omavaheline liikumine ei kulge sujuvalt, vaid episoodiliselt toimuvate pingelahendustena, mida inimesed tunnevad maavärinatena.

Tšiili ja kogu Lõuna-Ameerika läänepoolne piirkond asub laamade liikumisest tulenevalt kokkusurvepingete vööndis, millest annab tunnistust ka Andide mäestik. Maavärina käigus toimub laamade omavaheline liikumine, nii et pealpool lasuv Lõuna-Ameerika laam liigub pisut lääne ja sukelduv Nazca laam ida suunas.

Täpsete GPS-mõõtmiste abil tehti kindlaks, et Concepcióni linn muutis oma asukohta maavärina eelse ajaga võrreldes tervelt kolme meetri võrra. „Tšiili maavärinast saab ilmselt kõige paremini uuritud suur maavärin, sest praegu on kasutada varasemast paremad tehnilised vahendid ning maavärina tekitatud liikumised on mõõdetavad suurel alal,“ ütles Ben Brooks Hawaii ülikoolist.

Näiteks Argentina pealinn Buenos Aires, mis asub Lõuna-Ameerika idarannikul, nihkus maavärina tagajärjel 2,5 cm ja Tšiili pealinn Santiago 28 cm.

http://novaator.ee/ET/loodus/tiili_maava...rit_eemale
Vasta
#16
Loetud tundide jooksul ,siis jällegi maa raevus.Seda korda jaksab ka vist vee selga tõmmata.Huvitav miks riski-piirkondades ei anta häiret.
Vasta
#17
Oh, mis huvitav tekst ja kui palju võimalusi tõlgendusteks. On see sinu prohveteering? Või olen mõne uudise maha maganud?
Vasta
#18
Ei mingit hookust-pookust.Nina vastu tuult ja taevas jutustab kõigest.Õue minemise vaev.
Vasta
#19
Selge, sa siis tunne asju ette. Nagu aru saan, siis mõned tunnid või oled vahest ka pikemalt ette näinud?

Muideks, oskad ütelda, kus see õnnetus siis jälle juhtub?
Vasta
#20
Ei tea kohta.Aasia on lai mõiste Smile Ei ole prohvet.Kahjuks tunnen ette.Ca. 36 tundi.Täiesti soovimatu ja vastik nähtus.Tuuled ja taevas kinnitavad sisetunnet.Arvasin ,et on veel neid ,kes taevast viitsivad lugeda.Eelmine kraaksatus läks täppi ,kes luges-mäletab.Enda ja teiste lõbuks olen suvest saati suuremaid tudinaid kompinud.A kui häirib ,siis jään vakka.
Vasta
#21
Ei, mind ei häiri! Huvitav võime ja kindlasti on veel teisigi inimesi taoliste võimetega. Huvi pärast küsin, et kas midagi head ka ette tunda on?
Vasta
#22
Õpin-proovin.
Vasta
#23
stepsel, kahjuks osutuski sinu tunne õigeks.

Postimehe uudis: Filipiine tabas tugev maavärin!

Filipiinide pealinna Manilat tabas täna võimas maavärin, mis sundis inimesi hoonetest välja jooksma, teatas kohalik seismoloogiainstituut.

Inimohvritest ja kahjustustest 12 miljoni elanikuga linnas praegu teateid pole, vahendas AFP.
Filipiinide seismoloogide sõnul asus 6,2-magnituudise maavärina epitsenter Manilast läänes 10 kilomeetri sügavusel, USA geoloogiaamet registreeris magnituudiks 6,1 ning sügavuseks 72 kilomeetrit.

Vasta
#24
No tere-tore, nüüd on meil lausa oma onlain ennustaja?
Uudiseid lugedes näete, et viimasel ajal on hakatud kirjutama aina rohkem maavärinatest. See, et nüüd Filipiinid värisesid ei tähenda, et mujal ei värisenud.
On tavaline, et laamade kokkupuutekohtades maa väriseb. Nii on see olnud miljoneid aastaid ja igapäevaselt.
Seega võib igaüks olla siin ennustaja.

Paar head linki, kust võite jälgida maakera värisemiste piirkondi:
IRIS Seismic Monitor
Latest Eartquakes in the World
Vasta
#25
Zepac sa oled geenius.Ma siin ei teadnudki ,et on olemas tulerõngas.IRIS -t vaatan ka ainult sinu virina peale onju.Ma ju ütlesin ,et kui häirib jään vakka.Filipiinid filipiinideks ,see ei ole kõik veel sellest lainest.Zepac loe sealt ,siis välja järgmised 24 h-i.Ja veetõusud kah.
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Jaapani maavärin ja tsunami 2011 skip128 214 102,221 19-02-2017, 19:56
Viimane postitus: xcad
  Mega tugev (arvatavasti 10 palline!!!) maavärin Usa läänera mar3k 5 4,113 18-05-2008, 20:28
Viimane postitus: mar3k

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat