Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Päikesevarjutus - 04.01.2011
#1
9.29, maksimaalse faasi ajal kell 10.51 katab kuu 85 protsenti päikeseketta diameetrist ja 80 protsenti pindalast. Varjutus lõppeb kell 12.16.

Täpsem info:
http://web.zone.ee/funnelcloud/uudis_11_01_02.htm

Ilmselt on ilm pilves. Loodame, et tõmbab natuke hämaramaks vähemalt. Nii vähemalt lubatakse pilves ilma korral. Selge ilma korral mingisugust hämardumist sisuliselt ei toimuks.

[Pilt: uudis_11_01_02_2.jpg]

Tegin praegu eraldi teema, et kõigil silme all oleks. Parem hilja kui mitte kedagi.
Vasta
#2
Hele päike paistab - varjutust ei näe.Smile
Vasta
#3
Tartus oli algus ja lõpp läbi pilve suht hästi näha. Kõrgajal muidugi oli täitsa pilve taga. Samas, aru oli saada, et midagi toimub, kuna õues oli suhteliselt hämar ja kummaline valgus siiski..
Vasta
#4
Kuna tallinnas oli täispilvitus, siis jäin mina varjutusest ilma Sad
Vasta
#5
(04-01-2011, 14:13 )Cassiopeia Kirjutas: Kuna Tallinnas oli täispilvitus, siis jäin mina varjutusest ilma Sad
Hea teada, et see nii oli. Ma eile valmistusin selleks sündmuseks ette ja lubasin endale, et kindlasti jälgin ka siis seda osalist päiksevarjutust. Täna aga tabas mind palavikuline soov saada "Kosmiline siug" raamatu omanikuks ja nii ma siis tormasingi vanalinnas ringi, otsides raamatut ja ei pannud nii midagi muud tähele. Smile Tagantjärgi tarkusena (täppi läinud) võin ainult heameelt väljendada, et aega ei raisanud pilvede vaatamisega.

Vasta
#6
Nägin selle päiksevarjutuse lõppu aga siiski väga muljet avaldav sündmis.Smile
Vasta
#7
Soovitan minna 2015. aastal Fääri saartele või Teravmägedesse täisvarjutust vaatama.
Vasta
#8
Varjutuse kõrg hetkel oli pisut hämaram ja t* langus ca.1*võrra,mida võis visuaalselt kogeda kui teadsid,et toimub Smile võrdlevatelt piltidelt näha,varjutusel ja pärast varjutust 1t.vältel.
Vasta
#9
Kuigi oli pilves nägin siiski seda varjutust.
Vasta
#10
Kes ei näinud, siis siin on väike galerii: http://www.postimees.ee/?g=2621&art=366583#90133
Vasta
#11
(04-01-2011, 14:13 )Cassiopeia Kirjutas: Kuna tallinnas oli täispilvitus, siis jäin mina varjutusest ilma Sad

Kuidas siis nii? Kui sa kirjutad, et Tallinnas oli täispilvitus (mis on liitsõna: täis (täielik) + ilmaütlev kääne sõnast 'pilves')? Täielikult pilvitust taevast peaks ju olema üsna kerge päike ja sellel olev varjutus üle leida?
Vasta
#12
Kes tahtis, see sai aru küll.

Tsitaat:...varjutus üle leida?
Olgu pilves või pilvitu või pilvikud. Üle ikka ei oskaks leida.
Vasta
#13
Kusjuures ülehomme on ka päikesevarjutus.
Paistab et sel aastal on kokku neli päikesevarjutust ning väidetavalt on see mõneti eriline...
Viidatud tekstis antud kellaajad on vist mingi teise ajavööndi omad?
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Muljetavaldav meteoriit Eesti taevas 21.05.2011 - kell 02:35 eny 17 10,395 03-06-2011, 13:48
Viimane postitus: eny
  Päikesevarjutus - 03.10.2005 Hallucigenia 26 10,193 31-12-2010, 13:14
Viimane postitus: Leena

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat