Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Maatriks
#1
Juhtivaid tehisintellekti uurijaid väidab, et üks võimalus planeedi ülerahvastatusest päästmiseks on võtta appi superarvuti ja kõigi 10 miljardi inimese teadvused maatriksisse ülesse laadida.

http://www.reason.com/news/show/121638.html

Tekis mõte, et äkki me oleme kaa maatriksis... (kellel poleks tekkinud Bleh )

Laugh tuleviks on poodides müügil tamagotchi laadsed seadeldised: a-la Universum 1.0. Programmi töö algab suure pauguga, mille füüsilised parameetrid saab programmi seadistustest määrata. Programm simuleerib tervet universumi suurest paugust, suure krõmpsuni. Saab liikuda vabalt ajas ringi ning mängida jumalat... allikas: paadu fantaasia

... Füüsikast tuntud määramatuse printsiip on kaval inseneri nipp süsteemi ressursse kokku hoida wink

Muudetud: 30-7-07 kell 20:24:30 Hallucigenia
Vasta
#2
Tsitaat:Algselt postitas: paat
Juhtivaid tehisintellekti uurijaid väidab, et üks võimalus planeedi ülerahvastatusest päästmiseks on võtta appi superarvuti ja kõigi 10 miljardi inimese teadvused maatriksisse ülesse laadida.
http://www.reason.com/news/show/121638.html
Transhumanistid ... kah omaette huvitav seltskond. Ainult ... et kui see inimolevuste emuleerimine väga reaalne on, kas meil siis seal arvutiski kitsas ei hakka? Ja teisipidi - kui ei ole - kas me seal arvutis siis enam inimesteks jääme.
Vasta
#3
see, kui kitsas on arvuti, sõltub juba riistvarast ja tarkvarast... tänapäeva tehnoloogia puhul jääb kindlasti kitsaks... transhumanistided pilgud on ikka tulevikku suunatud...

Ja mõiste "inimene" areneb koos inimese endaga wink, või siis tekib uus mõiste nagu "transhuman" või "posthuman", ei tea kas seal mingeid eestikeelseid vasteid kaa on?
Vasta
#4
Tsitaat:Algselt postitas: paat
see, kui kitsas on arvuti, sõltub juba riistvarast ja tarkvarast... tänapäeva tehnoloogia puhul jääb kindlasti kitsaks... transhumanistided pilgud on ikka tulevikku suunatud...
Vaata, siin on nagu kaks erinevat asja: üks, millle Sina viitad, et kas oleks nii võimast arvutit, kuhu kõik need kuute (või palju neid juba ongi) miljardit inimest emuleerivad programmid sisse mahuvad*. Ja teine asi, et kui me iseennast ja oma maailma väga täpselt emuleerime, siis on meil ju ka selles virtuaalmaailmas täpselt sama kitsas. Viimase häda vastu võiks muidugi hõlpsalt rohtu leida - ei tohiks ju olla vast eriline probleem teha see "virtuaal-Maa" nt 10x suurema läbimõõduga.

* rääkimata siinkohal sellest, kas sellist programmi ühegi inimese jaoks ostaks teha-mahutada. Võrdluseks võiks nimetada, et inimaju sisaldab ca 10astmes11 neuronit (ajurakku) ja 10astmes15 sünapsi (rakkudevahelisi ühendus), samas kui Internetti on ühendatud umbes 10astmel9 arvutit, mille kiipidel on kokku 10astmel18 transistori. Aga ajust ja selle tööst hakkab meil siin kusagil varsti Tacian rääkima.
Vasta
#5
Tsitaat:Algselt postitas: Hallucigenia
Transhumanistid ... kah omaette huvitav seltskond. Ainult ... et kui see inimolevuste emuleerimine väga reaalne on, kas meil siis seal arvutiski kitsas ei hakka? Ja teisipidi - kui ei ole - kas me seal arvutis siis enam inimesteks jääme.

kui inimese teadvus kanda 'tehis' maailma, siis on võimalik sinna ka vastavad 'füüsika' seadused rakendada. ja tekibki taoline maailm nagu meil. inimesed üritavad unustada seda et me võime ise ka vabalt olla 'tehis intelligendid'.

looduse tsüklilisus tegelikult kaudselt tõestab et see on programeeritud. kogu füüsiline reaalsus. lihtsalt algkoodi ei ole võimalik näha tänu inimesel olevatele meeltele. robotile pandav fotosilm näitab roboti 'ajule' maailma sellisena nagu me seda näeme. infrapuna silma abil oleks maailm teistsugusem...nii ka inimese puhul
Vasta
#6
http://en.wikipedia.org/wiki/Moore's_law - siin räägitakse arvutustehnika arengutrendidest...


See transhumanistlik teema paneb mind südame alt kõditama Sick

Selle lühikese aja jooksul, mil arvutustehnika on pöördeid võtnud, on inimeste bioloogiline areng olnud praktiliselt null. Kas te ei arva, et inimkonna kollektiivsed püüdlused loovad aluse evolutsiooni kvanthüppeks... ?

Muudetud: 31-7-07 kell 19:46:37 paat
Vasta
#7
Arvan, et arvutid ja Internet ongi juba maatriks või siis vähemalt eelaste sellele ja Internet 3.0 ongi juba täielik.

Juba praegu on sisuliselt võimalik filme vaadata või arvutimänge mängida 3D-prillidega, mis sisuliselt viivad inimese mängu või filmi sisse.
Vasta
#8
Panen selle video siia, sest see video seletab, mis siin maatriksis toimub.

https://www.youtube.com/watch?v=SBijHbta...pqN8_0BAvY
Vasta
#9
(25-11-2020, 22:37 )Viimne Roomlane Kirjutas: Panen selle video siia, sest see video seletab, mis siin maatriksis toimub.

https://www.youtube.com/watch?v=SBijHbta...pqN8_0BAvY
Juttu on peamiselt maskidest aga maatriks on midagi muud kui mask. Inimloomusel on see omadus kui talle midagi vägisi pakutakse siis tekib tõrge ja kahtlus. Mitte inimesel üksinda.....küsi kalameeste käest. Kala näksib ussi aga ei neela alla ja ainult kavalusega saad ta otsa....hiirelõksudes on juust sageli söödud ja lõks on ikka vinnas!Bleh
Koroonaga on sama lugu.....tuleb nii teha, et inimene ise leiaks "õige lahenduse"! Tasuta vaktsiinid ja nüüd (vist) 7-lt tootjalt! Kõige hullemad vandenõu teooriad väitsid, et vaktsiine tuleb 4-ja sorti.......tegelikult (vist) 7!Ph34r2
Ja seda hirmu, et ei jätku ei tohiks küll olla! Sest see vaktsiiniäri on kasumlikum kui narkots, prostitutsiooni "vahendamine" ja üksta puha mis teine legaalne või mittelegaalne bisnes!SickSick
Mis aga maatriksit puudutab siis me (vist) elame juba selles....ja maatriksisse teha veel teine "maatriks" kas sellel on mõtet? Kaudsed tõendid viitavad universumi holograafilisele koostisele, see ongi maatriks! Ja juba tõestatud fakt, et osad elementaarosad tekivad või muutuvad nähtavaks ainult vaatleja olemasolul. Puudub vaatleja puudub ka see nähtus.....ja see ongi MAATRIKS! Parem oleks selle maatriksi seadusi ehk "kotka käske" õppida paremini tundma (loodusseadusi, nii avastatud kui avastamata) ja elu oleks kergem ja õnnelikum!Smile
Vasta
#10
IMHO, üks lihtsam Maatrixi-variant seisneb inimese mälestuste salvestamises, et ta saaks neid une ajaks mängima lasta ja siis seal enda ,,vana-Mina's" oma mineviku uuesti läbi elada. Muidugi ei sobiks selline Maatriks kõigile: esiteks seal puuduks igasugune praeguse mina omavoli ja tegutsemisvõime, ainult oma vana isiksuse silmade ja keha läbi maailma vaatlemine ja tajumine.
Teiseks on inimeste elu ja mälestused erilaadsed, ning kui ühel inimesel oli minevikus parem kui olevikus siis temale muidugi selline tech-innovatsioon sobiks. Teisele inimesele jälle see huvi ei pakuks, kas oli tal minevikus halvem eluseis, või nii minevikus kui olevikus probleeme jagub ja vahet pole.
Inimese mälestused on ainult üks muster määratust aju OS'ist (operatsioonsüsteemist), mida vaeseke omaniku magamise ajal püüab alateadvust kasutades üle kontrollida ja ,,tarkvaraliselt" uuendada. Mõni kord kustub une ajal piir ja inimene võib näha enda mineviku mingeid hetki. Vististi siis aju parasjagu töötab selle mälestuste-mustriga.
Kuidas nüüd just seda mustrit eraldada, välikandjale salvestada ja alla laadida, neid kõiki nägemise, kompamise maitsmis-ja haistmismeeli arvestades, et miski nendest puudu ei jääks ja kogemus oleks perfektne.
Vasta
#11
(26-11-2020, 11:44 )antiamerikanist Kirjutas: IMHO, üks lihtsam Maatrixi-variant seisneb inimese mälestuste salvestamises, et ta saaks neid une ajaks mängima lasta ja siis seal enda ,,vana-Mina's" oma mineviku uuesti läbi elada. Muidugi ei sobiks selline Maatriks kõigile: esiteks seal puuduks igasugune praeguse mina omavoli ja tegutsemisvõime, ainult oma vana isiksuse silmade ja keha läbi maailma vaatlemine ja tajumine.
Teiseks on inimeste elu ja mälestused erilaadsed, ning kui ühel inimesel oli minevikus parem kui olevikus siis temale muidugi selline tech-innovatsioon sobiks. Teisele inimesele jälle see huvi ei pakuks, kas oli tal minevikus halvem eluseis, või nii minevikus kui olevikus probleeme jagub ja vahet pole.
Inimese mälestused on ainult üks muster määratust aju OS'ist (operatsioonsüsteemist), mida vaeseke omaniku magamise ajal püüab alateadvust kasutades üle kontrollida ja ,,tarkvaraliselt" uuendada. Mõni kord kustub une ajal piir ja inimene võib näha enda mineviku mingeid hetki. Vististi siis aju parasjagu töötab selle mälestuste-mustriga.
Kuidas nüüd just seda mustrit eraldada, välikandjale salvestada ja alla laadida, neid kõiki nägemise, kompamise maitsmis-ja haistmismeeli arvestades, et miski nendest puudu ei jääks ja kogemus oleks perfektne.
Kõik see on esoteerilistes õpetustes ammu (aastatuhandeid!) olemas ja mingit tehislikku leiutada pole mõtet. Ehk inimeses kui energeetilises olendis on kõik võimalused peidus, ainult arenda ja avasta ja isegi surematus on saadaval, ainult saavuta see tase. Matrix orjastab, sest ta on nii REAALNE, kõva, käega kombatav ja ninaga nuhutatav. Nagu Tootsi maakera Suur ja Punane ja seal saad ka ENNAST suurelt ja tähtsalt kujutada. Lihtsalt see tee ei ole enamusele, enamus on biorobotid kes teevad tööd, tulevad koju istuvad TV ette ja krõbistavad GMO-d. Ja on ÕNNELIKUD! Muidugi lahendavad omi "loomulikke vajadusi" iga üks erinevalt (mitte ainult WC-s!). Viimase aja häda peitub just selles, et isegi see absoluutne orjastamie & kinnistamine matrix-isse ei ole piisav teatud seltskonnale! Vaja ka need tühised rõõmud ära võtta! Vaja koroonatada lubada Great Reset-i aga sellisel kujul kui nad pakuvad ei anna too mingit efekti....sest lähteprintsiibid on valed. Sotsialistid on aastasadu "lubanud õnne õuele" ja võrdsematest võrdsemat ühiskonna korda, tuli välja ikka vanaaja orjus ja vahel isegi veelgi hullem.
Inimlikud emotsioonid eriti kannatused on kellegi "toiduks" ja kõik see jama läheb väljapoole inimkonda ehk välja meie tuttavast 3-e mõõtmelisest maailmast. Great Reset-i on tõesti vaja aga hoopis teistel alustel ja teiste põhimõtetega. Inimloomus aga on kiskjalik (silmad vaatavad otseBleh ette!) ja seda ei muuda....kui aga muuta kaob ka inimene!
Vasta
#12
https://www.youtube.com/watch?v=plcaCamvQQg
Uus ja huvitav tõlgendus! Tasub kindlasti vaadata!
Vasta
#13
https://www.facebook.com/1392434240/vide...9825750841
Janno Kurss
"kas sa oled ikka veel ori?"
Vasta
#14



When I grow up there will be a day
When everybody has to do what I say

Don't do this, don't do that
Don't you ever talk back
Don't speak with food in your mouth
Just keep quiet while the grown-ups are talking
I'm not being mean, I'm just being fair
It's just because I really care
You know that I love you
But shut your mouth
You just have to do what I say

I don't want you to lie
You're much to old to cry
You're just too young to know
But when you're older you'll understand
You are mine, I own you
Look at me, I'm talking to you
Don't use that tone to me
So shut your mouth, you just have to do what I say
Do what I say

When I grow up there will be a day
When everybody has to do what I say
When I grow up there will be a day
When everybody has to do it
My way!
My way!

I've paid to raise you good
Did everything I could
So don't you dare to say
That I never cared about you anyway
I gave you food to eat
I kept you on your feet
I gave you all my good advice
Not once did I hear you thank me for all that I've done

You don't know anything
About my suffering
I went through a lot of pain
Just to get you where you are today
If I ever hit you
It's because I had to
You had done something wrong
And you deserved the punishment you'll have to pay
Do what I say

When I grow up there will be a day
When everybody has to do what I say
When I grow up there will be a day
When everybody has to do it
My way!
My way!
My way!
My way!

Don't you ask me why not
Be glad with what you've got
Don't tell me you're alone
You should be glad that you have a home
Just look me in the eyes
You have to realize
I make the rules, that's it
It's for your own good

So you have to do what I say
Do what I say
Do what I say
Do what I say

When I grow up there will be a day
When everybody has to do what I say
When I grow up there will be a day
When everybody has to do it

My way!

____
Kui ma suureks kasvan, tuleb üks päev
Kui kõik peavad tegema seda, mida ma ütlen
Ära tee seda, ära tee seda
Ära kunagi räägi tagasi
Ärge rääkige toiduga suus
Lihtsalt ole vait, kuni täiskasvanud räägivad
Ma ei ole kuri, ma olen lihtsalt õiglane
See on lihtsalt sellepärast, et ma tõesti hoolin
Sa tead, et ma armastan sind
Aga pane suu kinni
Peate lihtsalt tegema seda, mida ma ütlen
Ma ei taha, et sa valetaks
Sa oled nutmiseks liiga vana
Sa oled lihtsalt liiga noor, et teada
Aga kui oled vanemaks saanud, siis saad aru
Sa oled minu, ma oman sind
Vaata mind, ma räägin sinuga
Ära kasuta seda tooni minu jaoks
Nii et pane oma suu kinni, sa lihtsalt pead tegema seda, mida ma ütlen
Tee, mida ma ütlen
Kui ma suureks kasvan, tuleb üks päev
Kui kõik peavad tegema seda, mida ma ütlen
Kui ma suureks kasvan, tuleb üks päev
Kui kõik peavad seda tegema
Minu moodi!
Minu moodi!
Ma olen maksnud, et sind hästi kasvatada
Tegin kõik, mis suutsin
Nii et ärge julgege öelda
Et ma nagunii sinust kunagi ei hoolinud
Ma andsin sulle süüa
Ma hoidsin sind jalgadel
Andsin teile kõik oma head nõuanded
Ma ei kuulnud kordagi, et tänaksite mind kõige selle eest, mida olen teinud
Sa ei tea midagi
Minu kannatuste kohta
Elasin läbi palju valu
Lihtsalt selleks, et viia teid sinna, kus te täna olete
Kui ma sind kunagi löön
See on sellepärast, et ma pidin
Sa tegid midagi valesti
Ja sa väärisid karistust, mille pead maksma
Tee, mida ma ütlen
Kui ma suureks kasvan, tuleb üks päev
Kui kõik peavad tegema seda, mida ma ütlen
Kui ma suureks kasvan, tuleb üks päev
Kui kõik peavad seda tegema
Minu moodi!
Minu moodi!
Minu moodi!
Minu moodi!
Ära küsi minult, miks mitte
Ole õnnelik selle üle, mis sul on
Ära ütle mulle, et sa oled üksi
Sa peaksid olema õnnelikud, et sul on kodu
Lihtsalt vaata mulle silma
Sa pead aru saama
Mina teen reeglid, see selleks
See on teie enda huvides
Nii et sa pead tegema seda, mida ma ütlen
Tee, mida ma ütlen
Tee, mida ma ütlen
Tee, mida ma ütlen
Kui ma suureks saan, tuleb üks päev
Kui kõik peavad tegema seda, mida ma ütlen
Kui ma suureks saan, tuleb üks päev
Kui kõik peavad seda tegema
Minu moodi!
Vasta
#15
Vasta
#16
(15-01-2023, 14:18 )Kunglas Kirjutas:

Selline pildiga võõrkeelne videolink on ju pisut informatiivsem kui tüüpiline link kommentaariga "Vaata seda!".

Kuid ikkagi on see tutvustuseta link, sest otsinguga filmi pealkirja välja ei tule. Seda esiteks.

Teiseks läheks jutt rohkem Rohepöörde teemasse, aga tegelikult on ka Maatriks teema. Sest maatriksit segavad väikesed  - Väike on ilus. Ma nimme ei ütle seda üheski suures keeles.

Planeedilt Maa kaovad eluslooduse liigid kohutava kiirusega, samas tempos kaovad väikesed keeled. Elurikkus ja kultuuririkkus/keelterikkus on ohustatud suurte poolt. Olgu siis suured kompaniid, suured religioonid, suured rahvad-riigid-keeled, majandusmudelid, suurtootmine, suur-suur-suur.

Võõrkeelsetele videotele on seetõttu mitmekesisuse säilitamiseks vajalik anda eestikeelne lühitutvustus, kasvõi pealkirja tõlge (see on vajalik ka paraveebi otsingumootori jaoks).

Võõrkeelsete videote jaoks on alajaotus Paraweb International. Kuid ka seal on soovitatav videotutvustus, seal aga võõrkeelne.
Vasta
#17
Ta siin kirjeldab kuidas inimeste enda valikud aitavad maatriksil end taastoota.
Selle lause peale mõelda ja pildivoogu juurde vaadata võiks video mõte välja tulla..
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Kellavere maatriks. Aerling 0 1,680 08-10-2009, 21:07
Viimane postitus: Aerling

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat